Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 7

Kodėl trukčioja akių vokai?

Mūsų sveikatai pakenkia nervai, stresas, padidėję krūviai. Pavyzdžiui, jei trūkčioja akys, laikas susirūpinti savo sveikata.

Pasak gydytojų, viršutinio ar apatinio akių vokų trūkčiojimą sukelia tiek nerviniai sutrikimai, tiek ir miokimija. Miokimija - tai sudirgusio akių nervų simptomas, kurį sukelia besikartojančių akių raumenų susitraukimai.

PERVARGUSIOS AKYS

Būtina atminti, kad neretai akių raumenims pakenkia pernelyg dideli krūviai. Jei valandų valandas sėdite prie kompiuterio, skaitote važiuodami autobusu ar traukiniu, neatsižvelgiate į šviesos pokyčius, skaitote iš pernelyg arti ar sėdite prie pat televizoriaus, Jūsų akys greitai pervargsta.

Specialistai pataria prie kompiuterio sėdėti ar kompiuteriniūs žaidimus žaisti ne ilgiau nei 3-4 valandas.

MIEGO TRŪKUMAS

Be abejo, visi norime, kad para būtų ilgesnė, nes daug ko nespėjame pamatyti ar padaryti, tačiau tai ne priežastis sutrumpinti miego laiką. Mokslininkai neseniai įrodė, kad tarp nemigos ir Alzheimerio ligos yra tiesioginis ryšys. Dėl miego trūkumo nusilpsta imuninė sistema. Sveikas miegas - tai 6-8 valandų trukmės miegas be pertraukų. Taip pat svarbu vakare užmigti iki vidurnakčio.

STRESAS IR NEUROZES

Specialistų teigimu, stresas - pagrindinė akių trūkčiojimo priežastis.

Stresą gali sukelti įvairūs veiksmai: rūpesčiai darbe, nuolat varvantis vandens čiaupas ar nemalonus telefono skambutis. Dėl nuolatinio patiriamo streso padidėja pavojus susirgti neuroze, tai nuolat centrinę nervų sistemą dirginanti būsena. Svarbu, kiek galima labiau apsisaugoti nuo žalingojo streso poveikio, todėl būtina pakeisti savo požiūrį į dažnai iškylančias problemas, kurios yra Jums nemalonios ir kurias sunku išspręsti.

PERDŽIŪVUSIOS AKYS

Akys gali pradėti trūkčioti, kai jos, ilgai dirbant prie kompiuterio ar skaitant, perdžiūva. Kai mes esame į kažką sutelkę dėmesį, mūsų akims tenka didesni krūviai. Tada rečiau mirksite ir labiau pakenkiate akims. Perdžiūvusioms akims vėliau gali pakenkti ir akių ligos.

ANTIHISTAMINIV PREPARATŲ VARTOJIMAS

Įvairūs vaistai padeda gydyti net ir pačias sunkiausias ligas, tačiau jie turi ir šalutinį žalingąjį poveikį, todėl į tai būtina atsižvelgti. Jei vartojate antihistaminių (antialerginių) preparatų, turite žinoti, kad dėl jų gali pradėti trūkčioti akys. Akių trūkčiojimą gali sukelti ir įvairių kūno vietų patinimus malšinantys vaistai.

KOFEINAS, ALKOHOLIS, SALDŪS GAZUOTI GĖRIMAI

Jei išgersite stiklinę saldaus gazuoto vandens, ar surūkysite cigaretę, akys nepradės trūkčioti. Piktnaudžiaujant kofeinu ar alkoholiu akys pradeda trūkčioti ne iš karto, tačiau po kurio laiko.

NESUBALANSUOTA MITYBA

Akys gali pradėti trūkčioti dėl nesubalansuotos mitybos, kai organizmui trūksta magnio. Magnis žmogaus organizmui ypač svarbus šaltuoju metų laiku. Būtina stebėti, kokių produktų valgote ir kokių naudingųjų medžiagų juose yra.

NUSILPUSI IMUNINĖ SISTEMA

Virusinės ar bakterinės ligos - stresas žmogaus organizmui, nes jos susilpnina imuninę sistemą. Kai sveikstate persirgę infekcinėmis ligomis, turite savo organizmą tinkamai aprūpinti vitaminais, nes kitaip akys gali pradėti trūkčioti. Jei organizmui trūks vitaminų, jį vėl gali pažeisti infekcinės ligos arba Jūs sužinosite, kas yra nervinis tikas.

Ką daryti?

Nervinis akių tikas gali trukti nuo minutės laiko iki valandos. Akys po kurio laiko nustos trūkčioti, tačiau trūkčiojimas būtinai po kurio laiko pasikartos, jei Jūs tinkamai neprižiūrėsite savęs. Ką daryti, kad akys netrūkčiotų?

 • jei dirbate su kompiuteriu, vartokite akių lašus;
 • gerai išsimiegokite; nepervarkite;
 • laikykitės dienos režimo; kurį laiką vartokite augalinių, centrinę nervų sistemą raminančių vaistinių valerijonų, paprastųjų sukatžolių, gudobelių, apynių spurgų, vaistinių valerijonų preparatų. Būtinai pasitarkite su gydytoju, kuris, atsižvelgęs į Jūsų sveikatą ir fizinę būseną, paskirs tinkamą gydymą;
 • gausiau valgykite produktų, kuriuose yra magnio: avižinės ir grikių košės bei rupaus malimo grūdų duonos.

NERVINIS AKIU TIKAS IR LIAUDIES PASTEBIMAI

Akių trūkčiojimas - nerimastingas signalas. Pasak liaudies prietarų, akių trūkčiojimas gali būti ir gera naujiena.

 • jei dirbate su kompiuteriu, vartokite akių lašus;

Jei trūkčioja dešinė akis, tai, pasak liaudies pastebėjimų, gali nutikti kažkas labai gero ir svarbaus, pavyzdžiui, pelningas sandoris, finansinės būklės pagerėjimas ar papildomos pajamos, premijos ir t.t. Trūkčiojanti dešinė akis „praneša“, kad sulauksite svarbių naujienų, tačiau jaunoms merginoms, tai - ašaros.

 • jei dirbate su kompiuteriu, vartokite akių lašus;

Jei trūkčioja kairė akis, atvirkščiai, sulauksite ne ypač malonių naujienų. Tačiau yra ir išimčių. Jei kairė akis pradėjo trūkčioti antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį ar sekmadienį, žmogaus laukia tik džiugūs įvykiai ir geros naujienos.

Akių trūkčiojimas ir nėštumas

Nėščioms moterims akys trūkčioja todėl, kad jų organizme įvyksta esminiai hormonų pokyčiai. Visi vidaus organai pradeda kitaip reaguoti į įprastinį moterų gyvenimo ritmą iki neštumo. Be to, nėščiąsias dažniau pažeidžia stresas. Be to, sumažėja ir jų psichoemocinis atsparumas. Nėščioms moterims akys trūkčioti pradeda ir dėl kitų priežasčių:

 • akių nuovargio;
 • dėl papildomų rūpesčių ir išgyvenimų dėl būsimo kūdikio;
 • dėl kai kurių vaistų vartojimo.

Kokie vaistiniai preparatai padeda numalšinti nervinį akių tiku?

Jei trūkčioja akys, specialistai nepataria vartoti spiritinių antpilų. Tokiais atvejais patariama gerti mėtų, paprastųjų sukatžolių ir vaistinių melisų arbatų. Šios arbatos padeda atsipalaiduoti ir numalšinti nervinį akių tiką. Jei trūkčioja akys, ant jų galima dėti kompresą su šaltu virintu vandeniu, kuris malšina uždegiminius procesus akių raumenyse.

Kitos gydymo procedūros

 • Užsimerkite ir atsipalaidavę pabūkite 15 minučių.
 • Prie smilkinių priglauskite šiltame virintame vandenyje suvilgytos medžiagos skiautes ar vatos gniužulėlius.
 • Plačiai prasimerkite, staiga stipriai užsimerkite, užsimerkę pabūkite kelias sekundes. Šiuos pratimus pakartokite kelis kartus.

Nervinio akių liko profilaktika

 • Nepervarkite, pernelyg neskubėkite;
 • venkite žalingų įpročių; savo organizmą gausiai aprūpinkite vitaminais;
 • venkite didelių fizinių ir protinių darbo krūvių;
 • tinkamai pailsėkite ir gerai išsimiegokite.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau