- 15.10.2020
- 5.0 Reitingas
- 894 Peržiūrų
- Komentarai
Stresą, nuovargį ir raumenų skausmus padeda numalšinti namuose paruoštos gydomosios vonios. Tai šiuolaikinis kūno ir proto atpalaidavimo būdas, kuris padeda koreguoti psichoemocinį stresą ir fizinius sutrikimus.
Plūduriavimas vandenyje
XX amžiaus pabaigoje mokslininkai tyrė žmogaus kūno atsiskyrimą nuo visų išorinių dirgiklių. Jis sugalvojo nedidelį rezervuarą su sūriu šiltu vandeniu. Vėliau šie rezervuarai įgavo floatkapsulių ir floatbaseinų formą. Tokioje kapsulėje žmogus vandenyje laikosi be ypatingų pastangų, tarsi būtų nesvarumo būsenoje. Visi jo raumenys atsipalaiduoja, o galvos smegenys ilsisi nuo išorinio poveikio. Plūduriuojančio žmogaus organizme sumažėja streso hormono kortizolio lygis, o padaugėja „laimės“ hormonų - endorfinų. Ši procedūra yra naudinga beveik visiems žmonėms, nes padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti.
Plūduriavimas vonioje
Šias procedūras reikia daryti vakare, prieš miegą. 36-38°C šilumos vandens vonioje ištirpinkite 0,5-1 kg glauberio druskos.
Glauberio druska - natrio sulfato dekahidratas. Pirmąjį kartą šią medžiagą XVII amžiuje mineraliniuose vandenyse aptiko ir aprašė vokiečių alchemikas Johanas Glauberis. Vėliau ši druska buvo sintetinta veikiant natrio chloridą sieros rūgštimi.
Glauberio druska vartojama medicinoje, veterinarijoje, celiuliozės, stiklo, sodos gamyboje.
Pirmą kartą J.Glauberis su natrio sulfatu susidūrė dar jaunas keliaudamas Vienoje. Ten jis susirgo ir žmonių patartas nuvyko prie druskingo šaltinio, kurio vandenį gerdamas pajuto, kad jam grįžta pradingęs apetitas. Vėliau J.Glauberis ėmėsi tirti šio šaltinio vandenį.
Glauberio druska - dideli, skaidrūs kristalai. Ji kartais druskos skonio, lengvai tirpsta, bekvapė, nedegi, tačiau ilgiau pabuvusi atvirame ore ar pašildyta praranda svorį (išgaruoja). Pilnai „išsivėdinusi“ pavirsta į baltus miltelius - įprastą natrio sulfatą.
Ištirpusi Glauberio druska randama jūros vandenyje, Čekijos („Karlovy Vary“) bei Austrijos kurortų mineraliniuose vandenyse, nusėda jūrinės kilmės ežeruose. Glanberio druska pagerina širdies ir kraujotakos sistemos bei centrinės nervų sistemos darbą, atpalaiduoja raumenis, iš ląstelių išvalo toksines medžiagas bei papildo magnio trūkumą žmogaus organizme.
Prieš procedūrą išgerkite stiklinę vandens. Vonioje patariama sėdėti, kad vanduo tik pasiektų širdies plotą. Retsykiais šioje vonioje kelioms sekundėms galima panirti su galva. Procedūros trukmė - 15-20 minučių. Tada išsimaudykite duše. Į vonią su glauberio druska galite įberti vaistinių augalų, tuomet ji taps gydomąja.
Vonios su vaistiniais augalais
Nuraminti sudirgusią centrinę nervų sistemą, numalšinti nuovargį, atgauti jėgas padeda šilto vandens vonios su vaistinių augalų antpilais. Šios vonios pagerina kraujotaką, praplečia poras, todėl naudingosios medžiagos lengviau patenka į odą. Šiose voniose patariama pasėdėti 1 kartą per savaitę po 20-30 minučių.
Šilto vandens vonia su vaistinių ramunėlių antpilu
Sergantiems įvairiomis odos ligomis ir besiskundžiantiems ilgai negyjančiomis odos žaizdomis naudinga pagulėti šilto vandens vonioje su vaistinių ramunėlių antpilu. Vaistinės ramunėlės - universalūs vaistiniai augalai, pasižymintys antiseptiniu poveikiu ir malšinantys uždegiminius procesus. 100 g džiovintų vaistinių ramunėlių žiedų užpilkite verdančiu vandeniu, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite, perpilkite į 36-38°C šilumos vandens vonią.
Šilto vandens vonia su mėtų ir pipirmėčių antpilu
Šilto vandens vonia su pipirmėčių antpilu malšina nuovargį ir galvos skausmus bei padeda atsipalaiduoti. Ši vonia ypač naudinga peršalusiems, nes jos palengvina kvėpavimą ir numalšina sudirgusią odą. Ruošdami antpilą, 5 g susmulkintų pipirmėčių lapų užpilkite 1 litru verdančio vandens, indą uždenkite dangčiu, leiskite nusistovėti, nukoškite, perpilkite į šilto vandens vonią.
Šilto vandens vonia su eteriniu mėtų aliejumi padeda gydyti artritą, neurozę, malšina uždegiminius procesus, raumenų skausmus ir žalingąjį streso poveikį. Eterinio mėtų aliejaus pakaks 3 lašų; aliejų reikia ištirpinti 1 stiklinėje grietinėlės.
Šilto vandens vonia su spygliuočių augalų antpilu
Spygliai tonizuoja centrinę nervų sistemą, žvalina, padeda atgauti jėgas. Šilto vandens vonia su spygliuočiais malšina dusulį, pagerina širdies ir kraujotakos sistemos darbą, dezinfekuoja ir malšina skausmus. Spygliuočių koncentrato galima įsigyti vaistinėje, tačiau jų antpilų galima pasiruošti ir patiems. Paruošti antpilą galima panaudoti spyglius, spygliuočių augalų šakeles ir kankorėžius. Vienai voniai prireiks apie 0,5 kg žaliavos. Žaliavą užpilkite 5 litrais verdančio vandens, 20 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, nukoškite ir perpilkite į šilto vandens vonią. Suaugusiems šioje vonioje patariama pagulėti ne ilgiau nei 20 minučių, vaikams - 10 minučių.
Jei į šią vonią dar įpilsite mineralinių druskų tirpalo, efektyviai numalšinsite pernelyg sudirgusią centrinę nervų sistemą.
Šilto vandens vonia su liepų žiedų antpilu
Visi žinome, kad liepų žiedų arbata padeda gydyti peršalimo ligas, tačiau liepų žiedų antpilą galima panaudoti ir ruošiant naudingąsias šilto vandens vonias. Šilto vandens vonia su liepų žiedų antpilu numalšina įtampą ir per dieną susikaupusį nuovargį. Be to, yra naudinga tiems, kas nori mažinti antsvorį. 100 g sausų liepų žiedų užpilkite 1 litru verdančio vandens, leiskite atvėsti, nukoškite, perpilkite į šilto vandens vonią. Šioje vonioje prieš miegą patariama pagulėti ne ilgiau nei 15 minučių.
Šilto vandens vonia su rozmarinų sakelių antpilu
Jei greitai pavargstate ar jaučiate nuolatinį nuovargį, pagulėkite šilto vandens vonioje su rozmarinų lapelių antpilu. Rozmarinai pagerina kraujotaką, tonizuoja ir žvalina. Voniomis su rozmarinais taip pat patariama gydyti reumatinį artritą, kaulų lūžius ir nemigą. Gydymui galima naudoti rozmarinų ekstraktą, eterinį rozmarinų aliejų ir jų antpilą.
Ruošdami antpilą, 100 g susmulkintų rozmarinų šakelių užpilkite 1 litru verdančio vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite ir perpilkite į šilto vandens vonią.
Ruošdami raminamąsias bei raumenų skausmus malšinčias šilto vandens vonias taip pat galite panaudoti ir įvairių vaistinių augalų mišinius: • liepos ir vaistinių ramunėlių žiedų; • vaistinių valerijonų ir balinio ajero šaknų; • vaistinių valerijonų ir paprastosios sukatžolės.
Dėmesio! Ruošdami šilto vandens vonias, vaistinius augalus galite panaudoti, jei šiems augalams nesate alergiški ir nesergate sunkiomis širdies ir kraujotakos sistemos ligomis.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau