Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Spalio » 10

Kolitų Gydymas Liaudies Medicina

Į kolitą daug pagyvenusių žmonių nežiūri rimtai ir nelaiko liga, nes jo simptomų pasitaiko kone kas antram. Tuo tarpu kolitas, ypač opinis, yra gana rimta problema. Jis pavojingas savo komplikacijomis. Todėl kolitą reikia gydyti ir būtinai laikytis tausojančios dietos.

Kolitas - tai storojo žarnyno gleivinės uždegimas, kuris gali apimti kokią nors žarnyno vietą, pavyzdžiui, sigmoiditas (sigmoidinės žarnos uždegimas) arba proktitas ( tiesiosios žarnos uždegimas), arba gali apimti gana didelę jo dalį. Kolitas būna ūminis, lėtinis, opinis.
Pagyvenusiame amžiuje neretai atsiranda dar rimtesnis susirgimas - išeminis kolitas.

Ūminis kolitas

Šiam susirgimui būdingi pilvo skausmai, pykinimas, meteorizmas, gleivės ir kraujo priemaišos išmatose, kartais dažnas noras tuštintis. Žmogui pakyla temperatūra, atsiranda bendras silpnumas. Sergant ūminiu kolitu, uždegimas dažnai apima ir plonąjį žarnyną, o tada išsivysto enterokolitas.

Ūminį kolitą dažniausiai sukelia bakterinė infekcija (pavyzdžiui, salmonefiozė). Jis gali išsivystyti kaip persirgtos dizenterijos komplikacija, kuri vadinasi postdizenteriniu kolitu Susirgimą gali sukelti ne tik bakterijos, bet ir virusai, grybeliai ar net pirmuonys (pavyzdžiui, amebos).

Priklausomai nuo susirgimo priežasties gydytojai skiria antibiotikus, antivirusinius, antigrybelinius ir antiprotozoinius vaistus.

Ūminio kolito fitoterapija, jei sukėlėjai nėra žinomi, turi apimti priemones su baktericidinių, antivirusinių, antigrybelinių savybių kompleksu, beje, ir vartojimui į vidų, ir klizmoms. Tada ir gydymas bus kompleksinis.

Ūminio kolito gydymas

- 1 arbatinį šaukštelį vaistinėje pirktos bičių pikio tinktūros praskiesti taurelėje virinto vandens. Gerti 3 kartus per dieną, likus valandai iki valgio. Kursas - 3-4 savaitės

- 3 valgomuosius šaukštus paprastųjų jonažolių žolės užpilti 1,5 stiklinės verdančio vandens, palaikyti valandą, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio. Kursas - 3 savaitės. Jonažolės ypač efektyvios, gydant kolitą su diarėja.

Dėmesio! Jonažolių antpilo negalima vartoti, sergant II-III stadijos hipertonija ir padidėjusiu kraujo krešėjimu.

- 2 arbatinius šaukštelius paprastųjų gyvatžolių šaknų užpilti stikline verdančio vandens, ant mažos ugnies palaikyti 15 minučių, iškart nukošti, dar pripilti virinto vandens iki pirminio tūrio. Vartoti po 3 valgomuosius šaukštus 3-4 kartus per dieną, likus 20 minučių iki valgio.

- Jei kolitą lydi vidurių užkietėjimas, tai vietoje gyvatžolių ar jonažolių efektyviau būtų vartoti paprastųjų linažolių antpilą. 2 arbatinius šaukštelius žolės užpilti stikline verdančio vandens, laikyti valandą, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti po valgomąjį šaukštą kelis kartus per dieną tarp valgymų, o likutį (maždaug 1/4 stiklinės) išgerti prieš naktį. Kursas - 1,5-2 mėnesiai.
Dėmesio! Paprastųjų linažolių preparatų negalima vartoti, sergant kepenų ciroze, inkstų ir kepenų nepakankamumu.

- Išoriniam naudojimui: sumaišyti po 3 valgomuosius šaukštus vaistinių ramunėlių žiedų ir medetkų žiedų, užpilti 0,5 I verdančio vandens, ant mažos ugnies pakaitinti 5-7 minutes, paskui laikyti valandą, kad nusistovėtų, nukošti ir žaliavą nuspausti. Nuovirą naudoti mikrokliz-moms (daryti kasdien, prieš naktį).

kolitas, liaudies medicina, liaudies receptai

Lėtinis kolitas

Lėtinis kolitas - tai uždegiminis ir distrofinis storosios žarnos gleivinės pakenkimas, lydimas motorinės ir sekrecinės funkcijų sutrikimų. Pagrindinis lėtinio kolito simptomas - skausmai dažniausiai apatinėje pilvo dalyje, palei storosios žarnos ilgį. Skausmai atsiranda ir sustiprėja dėl meteorizmo, perpildytos storosios žarnos, noro tuštintis ir žymiai susilpnėja, išėjus dujoms ir pasituštinus. Skausmai dažniausiai būna buki, kartais sąrėminiai, raižo pilvą. Viduriavimas gali kaitaliotis su vidurių užkietėjimu.

Būna ir paūmėjimų, ypač pavalgius riebaus, kepto maisto ir produktų, turinčių daug grubios ląstelienos, taip pat produktų, skatinančių meteorizmą. Neigiamą vaidmenį vaidina ir stresas.

Dažniausiai lėtinis kolitas atsiranda kaip ūminio kolito pasekmė, taip pat po persirgtų infekcinių bakterinių ligų (pvz., dizenterija ar salmoneliozė) bei po ligų, kurias sukelia pirmuonys (parazitinis kolitas) arba helmintai (helmintinis kolitas). Lėtinis kolitas gali atsirasti dėl nereguliarios, vienodos mitybos, piktnaudžiavimo alkoholiu, aštriais patiekalais, rūkytais gaminiais, marinadais, taip pat ilgą laiką vartojant maistą, kuriame mažai augalinės ląstelienos. Neretai lėtinis kolitas vystosi kartu su opalige, cholecistitu, gastritu, pankreatitu, ginekologinėmis ligomis (adneksitu), prostatitu, tonzilitu. Lėtinį kolitą gali išprovokuoti žarnyno disbakteriozė, storosios žarnos divertikuliozė, tam tikrų vaistinių preparatų vartojimas. Dietinės rekomendacijos, sergant lėtiniu kolitu, yra tokios pat, kaip sergant ūminiu.

Ypač reikia vengti uogų su smulkiomis sėklelėmis: jas valgant, labai kenčia žarnos gleivinė. Naudingos vandenyje ar piene, skiestame pusiau su vandeniu, virtos košės. Ypač rekomenduojama avižų košė, o, sergant kolitu su diarėja - skysta ryžių košė. Naudingi bananai, nes turi negrubios ląstelienos ir daug pektinų. Jie palankiai veikia žarnyno gleivinę.

Lėtinio kolito gydymas

- Lygiomis dalimis sumaišyti didžiųjų dilgėlių lapus, pipirmėčių lapus, vaistinių ramunėlių žiedus ir mėlynių uogas. 3 valgomuosius šaukštus mišinio termose užpilti trimis stiklinėmis verdančio vandens, laikyti 4-5 valandas, kad nusistovėtų, nukošti, žaliavą nuspausti. Vartoti po stiklinę pašildyto antpilo 3 kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio.

- Sumaišyti po 1 dalį miškinių sidabražolių, mėlynių lapų bei uogų, 2 dalis vaistinių ramunėlių žiedų. Valgomąjį šaukštą mišinio užpilti stikline verdančio vandens, ant mažos ugnies pakaitinti 5-7 minutes, paskui laikyti valandą, kad nusistovėtų, nukošti. Tai paros dozė. Gerti po gurkšnį dienos bėgyje. Papildomai, likus 20 minučių iki valgio, vartoti po 0,5 arbatinio šaukštelio vaistinėje pirktos bičių pikio tinktūros, išmaišytos taurelėje vandens, 3 kartus per dieną. Taip pat galima daryti mikroklizmas su ramunėlių ir medetkų antpilu.

Išeminis kolitas

Išeminis kolitas - tai storosios žarnos sienelių gleivinės uždegimas, atsirandantis dėl sienelių aprūpinimo krauju sutrikimo, susiaurėjus žarnyno kraujagyslėms. Nuo paprasto kolito jis skiriasi atsiradimo mechanizmu, būdingas vyresniems kaip 60-70 metų žmonėms.

Fitoterpiniai gydymo metodai ir visos mitybos rekomendacijos praktiškai tokios pačios, kaip ir gydant lėtinį kolitą, todėl specialiai šios kolito rūšies neaptarinėsime.

Opinis kolitas

Nespecifinis opinis kolitas - lėtinis storosios žarnos susirgimas, kai vienu metu būna ir uždegimas, ir erozija, ir opelės ant žarnos gleivinės. Užleistas opinis kolitas gali sukelti rimtų komplikacijų: pūlinukų ir fistulių susidarymą, sunkų žarnyno kraujavimą, storosios žarnos prakiurimą (tai paprastai sukelia peritonitą), taip pat kepenų distrofiją ir akmenų susidarymą inkstuose, nes sutrinka skysčio rezorbcija iš pažeisto žarnyno. Sergant nespecifiniu opiniu kolitu, žymiai padidėja rizika susirgti storosios žarnos vėžiu.

Opinis kolitas gali atsirasti dėl imuninės ir nervinės sistemos veiklos sutrikimų, maisto infekcijų, susijusių su nekokybiškų infekuotų maisto produktų vartojimu, dažnai dėl ilgalaikio nesteroidinių priešuždegiminių preparatų vartojimo. Ligą gali «paleisti» patirtas stresas.

Sergant opiniu kolitu, ypač svarbu laikytis dietos, nes grubus ir aštrus maistas dar labiau pažeidžia jau išopėjusią žarnyno gleivinę. Valgyti reikia mažomis porcijomis 5-6 kartus per dieną, visas maistas turi būti virtas arba ruoštas garuose, pertrintas ir komfortiškai šiltas.

Draudžiama valgyti šviežias daržoves ir vaisius (ypač su grubia ląsteliena), ankštines kultūras, razinas, riešutus, citrusinius vaisius, pieną, ruginę duoną, prieskonius, keptus, konservuotus, aštrius, sūdytus produktus, riebią mėsą ir žuvį, šaltus patiekalus ir gėrimus, tarp jų ir gazuotus.

Opinio kolito gydymas

- Vartoti po 1 desertinį šaukštą erškėčių aliejaus 3 kartus per dieną, likus 15 minučių iki valgio.

- Valgomąjį šaukštą alksnių vaisynų užpilti stikline verdančio vandens, ant mažos ugnies palaikyti 15 minučių, paskui laikyti valandą, kad nusistovėtų, nukošti, dar pripilti virinto vandens iki pirminio tūrio (tai paros dozė). Vartoti po 2 valgomuosius šaukštus 6-7 kartus per dieną. Gydymo kursas - 3-4 mėnesiai, griežtai laikantis dietos.

- Valgomąjį šaukštą vaistinių ramunėlių žiedų užpilti 0,5 I verdančio vandens, palaikyti valandą, kad nusistovėtų, nukošti. Pirmiausia su antpilu padaryti valomąją klizmą, paskui - gydomąją klizmą su šaltalankių aliejumi (maždaug 50 ml). Tokias mikroklizmas daryti mėnesį kiekvieną dieną.

Galimas ir kitas būdas. Į 1/4 stiklinės ramunėlių antpilo įpilti 1-2 valgomuosius šaukštus šaltalankių aliejaus, skystį sutraukti į klizmos rezervuarą ir gerai suplakti, kad susidarytų emulsija. Paskui klizmą įvesti į išangę. Kuo ilgiau laikysite klizmą, tuo geresnis bus efektas.

Dar kartą pakartokime! Sergant  bet kokios rūšies kolitu, būtina laikytis dietos. Pirmiausia reikia sumažinti kiekį arba visai atsisakyti produktų, turinčių daug paprastų angliavandenių, ypač cukraus, medaus, bet kokių saldumynų, taip pat šviežio pieno, sunkiai virškinamų baltymų (pavyzdžiui, keptos mėsos), grubios ląstelienos (ridikėlių, ridikų, kopūstų, viso grūdo duonos).

Griežtai negalima vartoti sūdytų, marinuotų, rūkytų produktų, prieskonių, pagardų, ypač kečupų. Svarbu nevalgyti bet kokių sėklų, riešutų, nes jie dirgina švelnią gleivinę. Nerekomenduojamos ankštinės kultūros, vynuogės ir razinos, nes jos sukelia meteorizmą. Ypač kenksmingi šie produktai, sergant kolitu su diarėja.

Jei yra nepakankama žarnyno peristaltika su polinkiu į vidurių užkietėjimą, naudinga į racioną įtraukti šiek tiek produktų, turinčių negrubios ląstelienos (virtų morkų ir burokėlių, džiovintų slyvų, ruginės duonos, sėlenų), taip pat šviežių rūgštaus pieno produktų (vienadienių).

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.11.2017 laikas 10:33 Receptai Prakaitavimui arbata (čiobrelis, liepžiedžiai, ramunėlė)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: čiobrelis, liepos žiedai, ramunėlės žiedai.

Skaityti daugiau

26.08.2018 laikas 17:15 Receptai Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams
Sanarių skausmai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams, receptai nuo sąnarių skausmo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomi...

Skaityti daugiau

22.10.2019 laikas 21:23 Receptai Magišką Desertas Jorkšyro Keksas. Receptas

Šį magišką desertą verta pradėti gaminti jau iš vakaro. Pradžiai dėk arbatžoles į gilų indą ir užpilk verdančiu vandeniu. Palaikyk 20 min, paskui perkošk ir palik tik skystį. Paskui įpilk viskio, uždenk maistine plėvele ir pali...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 19:13 Santykių Dinamika: Bendravimas Tarp Laimės Ir Iššūkių
Žmogaus gyvenimas yra nuolat besikeičiantis, o santykiai su partneriu gali suteikti tiek laimės, tiek iššūkių. Kaip mes reaguojame į konfliktus ir dalijamės geromis naujienomis, gali turėti esminę įtaką mūsų ryšiams. Šiame straipsnyje nagrinėsime, ka...

Skaityti daugiau