Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2023 » Vasario » 19

Ateivių paieškai sukurtas dirbtinis intelektas ką tik užfiksavo aštuonis ateivių radijo signalus iš kosmoso

Iki šiol astronomams buvo sunku atskirti tikėtinus ateivių signalus nuo žmonių sukurtų signalų.

Ateivių paieškai sukurtas dirbtinis intelektas

Naujos dirbtinio intelekto išmokytos sistemos dėka jau rasti aštuoni nepaaiškinami radijo signalai, o tai, ekspertų nuomone, gali paspartinti nežemiškos gyvybės paieškas.

Pasinaudoję programa ir ištyrę 820 žvaigždžių, esančių kosmoso regione, kuriame, kaip anksčiau buvo manoma, nėra jokios galimos ateivių veiklos, Toronto universiteto studento Piterio Ma (Peter Ma) vadovaujami ekspertai aptiko netikėtą radinį.

Ankstesnė duomenų analizė buvo praleidusi neaiškius požymius.

Ma aiškina, kad iš dalies taip atsitiko dėl to, kad "daugelyje mūsų stebėjimų yra daug trukdžių.

Mums reikia atskirti įdomius radijo signalus kosmose nuo neįdomių radijo signalų iš Žemės.

Šiame paveikslėlyje pavaizduoti aštuoni įdomūs signalai

Keista: Šiame paveikslėlyje pavaizduoti aštuoni įdomūs signalai. Jie yra tie, kurie atrodo oranžinės spalvos

Ma, bendradarbiaudamas su astronomais iš SETI instituto, "Breakthrough Listen" ir viso pasaulio mokslinių tyrimų institutų, sukūrė naują mašininio mokymosi metodą, kuris gali veiksmingiau atskirti galimus nežemiškus signalus nuo viso mūsų planetos foninio triukšmo.

Jame buvo naudojamas gilusis mokymasis - dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi rūšis, kuri modeliuoja, kaip žmonės įgyja konkrečių žinių, ir yra labai svarbi autonominių automobilių sudedamoji dalis.

Šiuo atveju tyrėjai efektyviai panaudojo mašininį mokymąsi, kad išmokytų tradicinį algoritmą iš paprastesnio kompiuterio atskirti tikėtinus nežemiškus signalus nuo žmogaus sukeltų signalų.

Kai dabartinė programa anksčiau tyrė radijo duomenis iš žvaigždžių rinkinio, surinkto Roberto C. Byrdo (Robert C. Byrd) Green Bank teleskopu Vakarų Virdžinijoje, ji nieko nerado.

Tačiau Ma ir jo kolegos jau aptiko net aštuonis atskirus radijo signalus, sklindančius iš to kosmoso regiono.

Stivas Kroftas (Steve Croft), projekto "Breakthrough Listen" mokslininkas, dirbantis su "Green Bank" teleskopu, pridūrė: "Pagrindinė problema, susijusi su bet kokiomis technosignatūrų paieškomis, yra ieškoti didžiulės šieno krūvos signalų, kad surastume adatą, kuri galėtų būti transliacija iš ateivių pasaulio.

"Didžioji dauguma mūsų teleskopų aptiktų signalų yra kilę iš mūsų pačių technologijų: GPS palydovai, mobilieji telefonai ir pan.

Peterio algoritmas suteikia mums efektyvesnį būdą filtruoti šieno krūvą ir rasti signalus, kurie pasižymi savybėmis, kurių tikimės iš technosignatūrų.

Atrodo, kad aštuoni signalai sklinda iš penkių iš 820 grupės žvaigždžių, esančių kryptimis, nutolusiomis nuo 30 iki 90 šviesmečių.

Mokslininkams reikia daugiau laiko, kad galėtų nustatyti tikėtiną radijo signalų priežastį.

Mokslinis straipsnis

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2023 laikas 15:06 Receptai | Patiekalai Miltiniai abriedukai "ežiukai" su varške
Vaikystėje tokios išvaizdos varškinius virtinukus su visa šeima mes vadindavome "abriedukais". Mama iki šios dienos tik šitaip ir vadina. Man kažkas iš aplinkinių galiausiai įskiepijo pavadinimą "ežiukai", o kaip jie iš tikrųjų tu...

Skaityti daugiau

01.06.2023 laikas 15:00 Receptai | Patiekalai Morkų pyragas su maskarponės sūrio kremu
Turiu pripažinti, kad prieš kurį laiką į pyragus, keksus ir tortus su morkomis visada žiūrėjau ganėtinai kreivai. Ilgą laiką nebuvo noro net pamėginti, nes buvau įtikėjusi, kad skonis bus "prastas" arba bent jau "nieko įspūdingo"....

Skaityti daugiau

29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 18:59 Pakartotinė COVID-19 vakcinacija silpnina imuninę sistemą: Tyrimas
Naujo tyrimo duomenimis, pakartotinis skiepijimas COVID-19 silpnina imuninę sistemą, todėl žmonės gali tapti imlesni gyvybei pavojingoms ligoms, pavyzdžiui, vėžiui.

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 14:14 Žurnalo "Glamour" viršelio modelio nėščias "vyras", skirtas pasididžiavimo mėnesiui
Vaikinai, tai darosi šiek tiek juokinga. Nuo kada nėščias vyras yra tai, ką mes švenčiame per pasididžiavimo mėnesį? Tai kaip iš cirko, bet kažkodėl - nežinau, kada tai įvyko - mes švenčiame merginą, kuri nusipjovė krūtinę ir pasidarė panaši į vyrą, ...

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 10:29 Žurnalas "The Atlantic" skelbia, kad be pedofilų pasaulis būtų ‘sterilus ir nuobodus‘
Žurnalas "Atlantic" paskelbė, kad pasaulis būtų "nuobodus ir sterilus" be pedofilų kuriamo meno, todėl turėtume vertinti ir remti gerą meną kuriančius pedofilus, pirkdami jų knygas ir bilietus į jų filmus.

Skaityti daugiau