- 12.12.2018
- 0.0 Reitingas
- 2064 Peržiūrų
- Komentarai
Paprastoji jonažolė (lot. Hypericum perforatum L.) nuo seno plačiai naudojama liaudies medicinoje. Liaudiškai ji dar vadinama brandžole, joniuku, švento Jono žole, strudenėliu ir kt. Šio augalo vertingos ir gydomosios savybės buvo žinomos jau Senovės Graikijoje ir Romoje.
Jonažolėje yra rauginių medžiagų, taip pat flavonoidų (rutino, izokvercetino, kvercetino, kampferolio, miricetino ir kt.), kondensuotų antracenų, dervų, karotino, C vitamino, eterinio aliejaus.
Buvo tikima, kad sudžiovintos jonažolės ryšulėliai, pakabinti namuose, nuveja ligas, piktas dvasias, liūdesį ir blogą nuotaiką. O šiuo metu tai moksliškai įrodyta. Šiandieniniai efektyvūs ir populiarūs preparatai – antidepresantai gaminami iš jonažolių.
Senovės žolininkai rekomendavo šviežiai spaustas sultis iš jonažolių. Anot jų, šis augalas neturi sau lygių pagal savo gydomąjį poveikį.
Šiuolaikinė medicina taip pat rekomenduoja vartoti jonažolių preparatus. Jie pasižymi dezinfekcinėmis, priešuždegiminėmis savybėmis, skatina audinių regeneraciją.
Namų sąlygomis geriausia naudoti pačias žoleles, galima jų patiems prisirinkti arba nusipirkti vaistinėje. Iš jonažolių ruošiami užpilai ir nuovirai. Be to, galima gerti kaip arbatą.
Užpilas – 3 valg. šaukštus susmulkintų jonažolių užpilti 250 ml verdančio vandens, palaikyti dvi valandas, kad pritrauktų. Nukošti ir gerti po 1/3 stiklinės tris kartus per dieną.
Nuoviras – 1,5–2 valg. šaukštus susmulkintų jonažolių užpilti 200 ml vandens ir įdėti į vandens vonelę. Po 30 min. nuimti, palaikyti 10 min., nukošti. Vartoti po 1 valg. šaukštą 4–5 kartus per dieną.
Iš šviežių jonažolių galima pasigaminti aliejų, kuris gali būti naudojamas tiek išoriškai, tiek ir iš vidaus. Vieną stiklinę šviežių jonažolių žiedelių sugrūsti dideliame inde. Į gautą košelę įpilti 0,5 l alyvuogių aliejaus, viską gerai išmaišyti ir perpilti į balto stiklo stiklainį (galima stiklainį nudažyti baltai). Uždengti dangteliu, padėti į šiltą vietą fermentacijai. Periodiškai pamaišyti. Po 3–5 parų uždengtą stiklainį padėti saulėtoje vietoje, ir laikyti kol aliejus įgaus ryškiai raudoną spalvą (apie 6 savaites). Skaidrus skystis nupilamas, lieka grynas aliejus, kurį reikia laikyti tamsaus stiklo inde. Aliejus vartojamas po 1 arb. šaukštelį du kartus per savaitę.
Tinktūra – 4 valg. šaukštus susmulkintų jonažolių užpilti 200 ml 40 laipsnių stiprumo spiritu (galima naudoti degtinę), laikyti tamsioje vietoje 2 savaites, po to nukošti. Vartoti po 40–50 lašelių 3–4 kartus per dieną.
Jonažolės poveikio spektras labai platus. Priklausomai nuo poreikio, paskiriamos skirtingos jos dozės ir formos. Todėl prieš pradedant naudoti jonažoles, reikia pasikonsultuoti su specialistu.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau