Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 5

Burokėlių nauda sveikatai

Burokėlius pastaruoju metu ima vadinti superdaržove – naujausiuose tyrimuose rašoma, kad burokėliai ir jų sultys didina išvermingumą sportuojant, mažina kraujospūdį, gerina kraujotaką.

Randasi vis naujų produktų, kurių sudėtyje yra šių ypač vertingų daržovių, rašo medicalnewstoday.com.

burokėliai, daržovė, sultys, sveikata, mityba, moksliniai tyrimai

Burokėliai – burnotinių šeimos, runkelio genties daržovės. Tiesa, nuo runkelių jie skiriasi genetiškai ir maistine verte. Iš cukrinių runkelių gaminamas cukrus, o iš burokėlių cukraus neįmanoma išskirti.

Kuo naudingi burokėliai

Seniai skamba patarimas valgyti daugiau vaisių ir daržovių, nes būtent dėl jų sumažėja įvairių ligų tikimybė. Ne vienu tyrimu įrodyta, kad įtraukus į racioną daugiau daržovių, pvz., burokėlių, sumažėja nutukimo, mirtingumo, diabeto, širdies ligų rizika, pagerėja sveikata, savijauta, pagražėja plaukai, atsiranda daugiau energijos, sumažėja svoris.

Burokėliuose yra vitaminų A ir C, kalcio ir geležies, folio rūgšties, mangano, vitamino B-6, magnio, fosforo, kalio, cinko, vario, seleno ir kt.

Širdis ir kraujospūdis

2008 m. leidinyje „Hypertension“ buvo aprašytas tyrimas, kurio metu savanoriai per dieną išgerdavo po pusę litro sulčių. Paaiškėjo, kad išgėrus burokėlių sulčių, sumažėdavo kraujospūdis.

2010 m. atlikto tyrimo rezultatai buvo panašūs, jo tyrėjai irgi konstatavo, kad geriant tam tikrą kiekį burokėlių sulčių sumažėja kraujospūdis.

Demencija

Amerikoje esančio universiteto „Wake Forest“ tyrėjai padarė išvadą, kad geriant burokėlių sulčių, smegenys geriau aprūpinamos deguonimi, todėl vyresnio amžiaus žmonėms sulėtėja demencijos progresavimas.

Minėto universiteto Tyrimų centro direktoriaus Danielio Kimo Shapiro teigimu, su amžiumi suprastėja kraujo pritekėjimas į kai kurias smegenų sritis, todėl suprastėja nuovoka, atmintis ir gali atsirasti demencija. Įkomponavus į savo racioną daugiau nitratų turinčių daržovių, taip pat ir burokėlių sulčių, tikėtina, kad pagerėtų kraujotaka ir tam tikros smegenų dalys būtų geriau aprūpinamos deguonimi.

Diabetas

Burokėliuose yra antioksidanto alfa lipoinės rūgšties, kuri mažina gliukozės lygį, didina jautrumą insulinui ir saugo nuo oksidacinio streso sukeltų pokyčių diabetu sergantiems žmonėms.

Patyrinėjus alfa lipoinės rūgšties poveikį, paaiškėjo, kad ji švelnina periferinės neuropatijos simptomus ir autonominės neuropatijos simptomus diabetu sergantiems žmonėms.

Tiesa, šioje srityje reikalingi išsamesni tyrimai.

Virškinimas ir tuštinimasis

Burokėliuose gausu ląstelienos, todėl jie saugo nuo vidurių užkietėjimo, gerina virškinimą.

Uždegimai

Burokėliuose yra ir cholino, medžiagos, kuri gerina miego kokybę, raumenų elastingumą, gerina atmintį. Cholinas padeda išlaikyti ląstelės apvalkalo struktūrą, padeda perduoti nervų impulsus, gerina riebalų įsisavinimą ir mažina uždegimą.

Ištvermė sportuojat

Burokėlių sultys gerina raumenų aprūpinimą deguonimi sportuojant, taigi padidėja ir ištvermingumas sportuojant. Sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, kvėpavimo, medžiagų apykaitos sutrikimais žmonėms, kurie dėl deguonies stygiaus kasdien patiria sunkumų, gali žymiai pagerėti gyvenimo kokybė. Pavyzdžiui, važiuojant 4 km dviračiu, išgėrus burokėlių sulčių ištvermė padidėjo 2,8 proc., arba 11 s, o važiuojant 16,1 km dviračiu, ištvermė padidėjo 2,7proc., arba 45 s.

burokėliai, daržovė, sultys, sveikata, mityba, moksliniai tyrimai

Galima rizika

Netinkamai laikomose nitrato turinčiose daržovėse gali susikaupti bakterijų, kurio paverčia nitratą į nitritą, o didelis nitrito kiekis pavojingas sveikatai.

Didelis nitrato kiekis sąveikauja su tam tikrais vaistais (nitroglicerinu) ir medikamentais nuo anginos.

Geriant burokėlių sulčių, šlapimas ir išmatos dažnai būna rausvos spalvos.

Norint būti sveikiems, svarbu visavertė mityba ir įvairovė, tad nereikėtų susikoncentruoti tik į tam tikrus maisto produktus.

DELFI.LT

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
09.04.2020 laikas 21:06 Kaip galima atsikratyti bet kokio danties skausmo per kelias sekundes
Tokią priemonę nuo skausmo galima lengvai ir greitai pasigaminti namuose. Bet koks danties šaknies pažeidimas sukelia nepakeliamą skausmą. Yra daug papildomo nervų pažeidimo priežasčių.

Skaityti daugiau

09.04.2020 laikas 19:39 David Icke – Visa Tiesa Apie Koronavirusą

Ką šis medikas rašo trumpai laiške. Tiesiog jis teigia, kad atliekami testai yra tiesiog koronavirusui, bet ne COVID-19. Tokių testu tiek USA neatlieka. Jus suprantate iš kur tokie dideli skaičiai. O, kaip mes žinome koronavirusa yra elementarus gripas, kuri turi kiekvienas žmogus. Kai tik jus su...

Skaityti daugiau

09.04.2020 laikas 16:25 Kas Ir Kodėl Pradėjo Skleisti Ultragarsus Miestuose?

Viena iš gana paplitusių sąmokslo teorijų, pasirodžiusi kartu su COVD-19 pandemija, yra tam tikras garso skleidimas, kurio veikimas sukelia ligos simptomus.

Skaityti daugiau

09.04.2020 laikas 13:01 Šnekama, Žmonės Iš Uhano Krosnių Girdėjo Riksmą

Radio Free Asia (RFA) praneša, kad Uhano gyventojai, kur prasidėjo koronaviruso pandemija, girdėjo riksmus, sklindančius iš krematoriumo krosnių. Kai kurie ligoninėse gydyti žmonės tvirtina, kad jie matė, kaip darbuotojai, dar gyvus koronaviruso pacientus dėjo į palaikams skirtus maišus.

...

Skaityti daugiau

09.04.2020 laikas 08:54 Kaip Pritraukti Meilę Pagal Fengšui?
Nusivylusiems meile labai dažnai siūloma atkreipti dėmesį į kinų išmintį, kuri padės atnešti į namus laimę, sėkmę ir gerovę. Norint kuo greičiau pagerinti meilės reikalus, pirmiausiai reikia išnešti nereikalingus daiktus iš namų ir pripildyti namus tais, kurie yra atsakingi už meilės energiją. Kokie...

Skaityti daugiau

09.04.2020 laikas 08:36 Kiek Valandų Reikia Miegoti Per Parą Pagal Amžių
Daugelį metų mums buvo tvirtinama: miegokite po 8 valandas per parą ir būsite laimingi. Tačiau neseniai mokslininkai priėjo išvados, kad tos 8 valandos miego per parą – tėra mitas. Vienas iš svarbiausių miego trukmės vertinimo kriterijų yra miego kokybė, o ne trukmė....

Skaityti daugiau