Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Spalio » 14

Kaštonų galios dar išgelbės nuo stipraus skausmo

Atspėkite mįslę: ežiuko namelis, veršiuko akelė. Kas? Ogi kaštonas. Šiemet jie gausiai užderėjo, nepatingėkime prisirinkti – tai vertinga gamtos dovana, turinti gydomųjų galių. Namų vaistinėlėje spiritinio kaštonų antpilo reikėtų turėti tiems, kurie kenčia sąnarių skausmus, turi bėdų dėl venų varikozės (išsiplėtusių kojų venų). Iš kaštonų galima pasigaminti ir naminio muilo bei skalbiklio, taip pat savijautą gerinantį masažuoklį.

sveikata, kaštonai, skausmas, sąnariai, liaudies medicina

Kaštonų antpilas

Paprastojo kaštono vaisiai turi kumarinų, flavonoidų, saponinų, taninų, aminorūgščių. Iš kaštonuose esančių medžiagų farmacijos pramonė gamina tepalus kojoms nuo venų varikozės, reumatinių ligų, žvakutes nuo hemorojaus, tačiau ir namuose iš jų galima pasigaminti veiksmingų preparatų.

Venų varikoze (venų išsiplėtimu) rizikuoja susirgti mažai judantys, turintys antsvorio žmonės, dirbantys stovimą darbą. Stiprinti venų sieneles galima trinant spiritiniu kaštonų antpilu. Toks antpilas slopina uždegimą, gerina kraujagyslių tonusą, didina jų pralaidumą, gerina kapiliarų elastingumą.

Spiritinis kaštonų antpilas mažina ir sąnarių skausmą. Jį pasigaminti nesudėtinga.

Nuo 400 g kaštonų vaisių nulupkite odelę (geriausiai imti šviežius kaštonus, nes sudžiūvusių odelė blogai lupasi). Juos susmulkinkite (galite sumalti mėsmale), suberkite į tamsaus stiklo butelį (3/4 butelio tūrio) ir iki viršaus užpilkite 40 laipsnių degtine arba spiritu. Butelį užkimškite ir tamsioje šiltoje vietoje palikite nusistovėti 2 savaites. Antpilą kasdien pakratykite. Nukoškite ir šiuo antpilu kasdien trinkite skaudančius sąnarius. Taip gydytis patariama gana ilgai — iki vienų metų. Paruoštą antpilą galima laikyti kelerius metus.

Liaudies medicinos žinovai teigia, kad kaštonus galima užpilti ne tik spiritu, bet ir obuolių actu. Toks dvi savaites palaikytas antpilas irgi malšina sąnarių skausmą, stiprina kraujagysles.

Kai kurie žolininkai pataria sumaltus kaštonus užpilti baltu vynu ir po dviejų savaičių gerti po vieną šaukštą tris kartus per dieną nuo kosulio.

Gydytojai kaštono antpilus pataria vartoti atsargiai, nes galima ir sau pakenkti. Reikia atsiminti, kad kaštonų preparatų negalima gerti sergantiesiems skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, turintiesiems nesveikus inkstus ir kepenis, taip pat tiems žmonėms, kuriems lėtai kreša kraujas, nes kaštonai mažina kraujo krešėjimą.

Kaštonų vonios

Nuo sąnarių skausmų gelbsti ir kaštonų vonios. Susmulkinkite apie pusę kilogramo kaštonų vaisių, užpilkite 3 litrais šalto vandens ir apie pusvalandį virkite ant silpnos ugnies. Nukoštą nuovirą supilkite į vonią su šiltu vandeniu. Pagulėkite joje apie 20 minučių ir atsigulkite šiltai apsikloję. Tokias vonias sergantiesiems reumatu patartina ruošti kas antrą dieną dvi savaites.

Sąnarių skausmus malšina ir kaštonų kompresas: sumalkite kaštonų vaisius, uždėkite ant kiaulių taukais apteptos naminės duonos riekės ir priglauskite ją prie skaudamos vietos, šiltai aprišę laikykite per naktį.

Kaštonų masažuoklis

Į plokščiadugnį dubenį pripilkite sluoksnį džiovintų kaštonų (turi uždengti dugną). Mindykite juos basomis kojomis, vaikščiokite ant jų, taip pat ridenkite pėdomis apie penkiolika minučių kiekvieną vakarą. Taip atliksite taškinį pėdų masažą. Masažuodami paduose išsidėsčiusius biologiškai aktyvius taškus, suaktyvinsite vidaus organų veiklą, pagerinsite savijautą.

Galite pasigaminti ir kaštonų masažinius karolius nugarai. Tereikia aštriu virbalu ar stora adata pradurti kaštonus ir suverti juos ant stipraus lininio siūlo.

Du tris kaštonus verta pakelti nuo žemės ir neštis saujoje, paspaudant, patrinant delnuose – tai ramina nervus. Keletą kaštonų reikėtų turėti kišenėje.

Teigiama, kad kaštonų vaisiai, kaip ir medis, švelnina kenksmingą radiacinės spinduliuotės poveikį, todėl verta laikyti kelias saujas kaštonų šalia kompiuterio.

Kaštonai – ir švarai

Iš kaštonų vaisių galite pasidaryti naminį muilą, skalbiklį bei šampūną. Nulupkite 200 g kaštonų ir sumalkite. Emaliuotame inde užpilkite masę šiltu vandeniu, kad apsemtų, ir įberkite šaukštelį valgomosios sodos. Palikite mišinį parai, kad išbrinktų, retkarčiais pamaišykite. Po paros gerai nusunkite masę ir iš jos suformuokite muiliukus. Juos padėkite šiltoje vietoje, kad išdžiūtų ir sukietėtų. Naudokite į sveikatą.

Smulkintus kaštonus galima naudoti kaip kūno šveitiklį, ypač tinkantį pirtyje.

Nusunktas smulkintų kaštonų skystis – tai natūralus, švelnaus poveikio gerai putojantis skalbiklis, kuris tinka vilnai ir šilkui skalbti.

O kaštonų šampūną gaminti irgi paprasta. Tereikia susmulkintus kaštonus pavirti 5 minutes, atvėsusį nuovirą nukošti, supilti į buteliuką – ir šampūnas paruoštas.

Tiesa, šiuos produktus reikia sunaudoti per kelias dienas ir laikyti šaldytuve, nes jie natūralūs ir greitai genda.

Tik nereikia pamiršti, kad kaštonų vaisius reikėtų rinkti švariose vietose, toli nuo automagistralių, gamyklų.

naujienos

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
18.09.2019 laikas 06:56 Receptai Klasikinis tiramisu receptas

Kiaušinių baltymus atskirkite nuo trynių. Trynius su 3 v.š. cukraus, kaitindami garų vonelėje, gerai išsukite el. maišytuvu. Įpilkite vanilės ekstraktą, sudėkite maskarponės sūrį ir gerai išmaišykite.

Skaityti daugiau

25.09.2019 laikas 13:11 Receptai Trapios tešlos pyragėliai „Empanada“ su grybais
Skanūs su grybais pyragėliai, kurie nustebins, bet kokio skonio mylėtojus. Tai trapios tešlos pyragėliai „Empanada“ su grybais. Kaip pasigaminti žiūrėkite vaizdo įrašą. Skanaus!

Skaityti daugiau

11.06.2019 laikas 08:28 Receptai Tradiciniai virti varškėtukai
Pasigaminkime skanius varškėtukus. Skanių varškėtukų receptas.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau