Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Rugsėjo » 14

Metabolizmas. Vaistai, kurie “gydo”

Kai skiriamas vaistas pacientui ir  rašomas receptas jam, tikro gydytojo galvoje turėtų dominuoti viena pagrindinė mintis: „O kaipgi ši skiriama cheminė medžiaga dalyvaus organizmo medžiagų apykaitoje?“. Kitaip sakant, kaip į skiriamą vaistą sureaguos organizme vykstančios Belousovo – Žabotinskio reakcijos. Vieni cheminiai junginiai šių reakcijų eigos nekeičia, kiti – jas gesina.

organizmas, vaistai, metabolizmas, sveikata, farmacija

Žmogaus organizmas taip sutvertas, kad jame vykstantiems procesams palaikyti, iš išorės jam nebūtina gauti įmantrių junginių – pakanka įprastinio organinio maisto, kuriame yra reikalingų organizmui vitaminų ir mineralų. Jeigu organizmui imsime tiekti didesnio ar mažesnio sudėtingumo neorganinius junginius, tai organizmo reakcija į juos bus įvairi – į vienus jis reaguos palankiai ir pasijus nuo jų geriau, į kitus atvirkščiai, organizmas reaguos dvejopai – nuo kai kurių organizmas pasijus iš karto blogiau, nuo kitų pasijus geriau, tačiau po kurio laiko irgi rezultatas bus tas pats – savijauta pablogės.

Skiriant pacientui vaistus arba pačiam juos renkantis, būtina žinoti kaip įtakos šis vaistas organizmo medžiagų apykaitą. Norint žinoti ar vaistas duos teigiamą poveikį, reikia žinoti du dalykus:

    1. Kaip vaistas įtakoja medžiagų apykaitą – skatina ar slopina anabolizmą, katabolizmą, ir kuriame organizmo lygyje (sisteminiame, organiniame, ląsteliniame ...) tai atlieka.
    2. Kuri medžiagų apykaitos fazė organizmo lygiuose dominuoja – anabolizmas ar katabolizmas.

Atsakymą į antrąjį punktą duoda organizmo metabolizmo tipo nustatymo metodai aprašyti  ankstesniuose straipsniuose ir kai kurie kiti.

Priežastys, sukėlusios tokius pačius ligos simptomus dviems žmonėms, gali būti visiškai skirtingos.

Vienu atveju organizmas gali būti nukrypęs į katabolizmą ir gydymas katabolizmą skatinančiais vaistais situaciją tik pablogins. Ir atvirkščiai.

O dabar sąrašas vaistų, kurie organizmo metabolizmą, o tai reiškia ir jame vykstančias Belousovo – Žabotinskio reakcijas, sudarko labiausiai ir yra absoliutus tabu, bet kokiomis dozėmis:

    1. Kalcio kanalų blokatoriai – taip vadinamos priemonės „nuo širdies“: Cinnarizinas, Adalatas, Amlodipinas, Verapamilis, Depin-E, Zanifedas, Kalcigardas, Karin-Fer, Kordafenas, Kordafleksas, Kordipinas, Korinfaras, Nikardija, Nimodipinas, Nifedikoras, Nifedipinas, Nifekardas, Osmo-adalatas, Fenigidinas.

    2. L-tiroksinas – taip vadinamos priemonės „nuo skydliaukės“: Sintroidas, Bagotiroksas, Levotiroksinas, Eutiroksas.

    3. Acetaminofenas – taip vadinamos priemonės „nuo peršalimo“ : Paracetamolis, Paramolis, Pacimolis, Paracetas, Pirimolis, Pamolis, Kalpolis, Tailenolis, Efferalganas, Akamolis, Ifimolis, Aminadolis, Dafalganas.

    4. Selektyvūs serotonino pasisavinimo inhibitoriai (SSRIs) – taip vadinami „nuotaikos gerintojai“, antidepresantai: Fluoksetinas, Prozakas, Prodepas, Fonteksas, Seromeksas, Seronilis, Sarafenas, Paroksetinas, Paksilis, Paksetas, Seroksatas, Aropaksas, Citalopramas, Celeksas, Cipramilis, Emokalis, Cepramas, Escitalopramas, Leksapro, Cipraleksas, Sertralinas, Zoloftas, Liustralis, Stimulotonas, Fluvoksaminas, Fevarinas, liuvoksas, Favoksilis, Faverinas.

    5. Statinai – taip vadinami „cholesterolio reguliuotojai“: Simvastatinas, Lovastatinas, Pravastatinas, Fluvastatinas, Atorvastatinas, Cerivastatinas, Rozuvastatinas, Pitavastatinas.

    6. Estrogenai – taip vadinamos priemonės „nuo PMS“ ir „geriems kaulams“: Premarinas, Estrimaksas, Estrofemas, Oestrofeminalis, Premelle,Estrofemas, Ovestinas ir kt.

Tai toli gražu ne visas sąrašas. Pagal statistiką šiuos "vaistus" naudoja apie  60-70 procentų gyventojų. Šių vaistų vartojimas panaikina tik ligos simptomus, bet organizmas degraduoja toliau, nes pirminė priežastis šių vaistų pagalba nėra pašalinama. Jais maskuojami simptomai, kuriuos vėliau keičia arba papildo kiti. Tada farmacininkų ir „gydytojų“ biznio karuselė sukama toliau – skiriami jau kiti „vaistai“ – jau naujai atsiradusių simptomų šalinimui. Ir taip iki visiško žmogaus degradavimo, kurio artimiausia  palydovė – ... grabo lenta.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-08-12 laikas 18:31 Receptai Trupininis pyragas su varške
Trupininis pyragas su varške receptas. Paruoštą pyragą kepkite iki 180C įkaitintoje orkaitėje apie 40-50 min. Iškeptą pyragą beveik visiškai atvėsinkite ir tik tuomet pjaustykite, kadangi karštas pyragas yra birus, gabaliukai nela...

Skaityti daugiau

2019-12-10 laikas 10:42 Receptai Įdaryti Kiaušiniai: Chorizo Ir Sūrio Įdaras
Kiaušinius dedame į šaltą vandenį ir kai užvirs verdame ant silpnos ugnies 10 minučių. Virtus kiaušinius paliekame atvėsti šaltame vandenyje. Nulupame chorizo dešros odelę, supjaustome ją smulkiau ir truputį pakepiname keptuvėje ...

Skaityti daugiau

2020-07-15 laikas 07:40 Receptai "Cezario" salotų receptas su vištienos krūtinėlė ir sūriu

Tokios salotos yra man vienos iš pačių pačių mėgstamiausių, o gal ir pačios mėgstamiausios. "Cezario" salotų receptų internete galima rasti pačių įvairiausių, šį kartą aš Jums pateiksiu tokias, kokias gaminu šeimai.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau