Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Rugsėjo » 14

Metabolizmas. Vaistai, kurie “gydo”

Kai skiriamas vaistas pacientui ir  rašomas receptas jam, tikro gydytojo galvoje turėtų dominuoti viena pagrindinė mintis: „O kaipgi ši skiriama cheminė medžiaga dalyvaus organizmo medžiagų apykaitoje?“. Kitaip sakant, kaip į skiriamą vaistą sureaguos organizme vykstančios Belousovo – Žabotinskio reakcijos. Vieni cheminiai junginiai šių reakcijų eigos nekeičia, kiti – jas gesina.

organizmas, vaistai, metabolizmas, sveikata, farmacija

Žmogaus organizmas taip sutvertas, kad jame vykstantiems procesams palaikyti, iš išorės jam nebūtina gauti įmantrių junginių – pakanka įprastinio organinio maisto, kuriame yra reikalingų organizmui vitaminų ir mineralų. Jeigu organizmui imsime tiekti didesnio ar mažesnio sudėtingumo neorganinius junginius, tai organizmo reakcija į juos bus įvairi – į vienus jis reaguos palankiai ir pasijus nuo jų geriau, į kitus atvirkščiai, organizmas reaguos dvejopai – nuo kai kurių organizmas pasijus iš karto blogiau, nuo kitų pasijus geriau, tačiau po kurio laiko irgi rezultatas bus tas pats – savijauta pablogės.

Skiriant pacientui vaistus arba pačiam juos renkantis, būtina žinoti kaip įtakos šis vaistas organizmo medžiagų apykaitą. Norint žinoti ar vaistas duos teigiamą poveikį, reikia žinoti du dalykus:

    1. Kaip vaistas įtakoja medžiagų apykaitą – skatina ar slopina anabolizmą, katabolizmą, ir kuriame organizmo lygyje (sisteminiame, organiniame, ląsteliniame ...) tai atlieka.
    2. Kuri medžiagų apykaitos fazė organizmo lygiuose dominuoja – anabolizmas ar katabolizmas.

Atsakymą į antrąjį punktą duoda organizmo metabolizmo tipo nustatymo metodai aprašyti  ankstesniuose straipsniuose ir kai kurie kiti.

Priežastys, sukėlusios tokius pačius ligos simptomus dviems žmonėms, gali būti visiškai skirtingos.

Vienu atveju organizmas gali būti nukrypęs į katabolizmą ir gydymas katabolizmą skatinančiais vaistais situaciją tik pablogins. Ir atvirkščiai.

O dabar sąrašas vaistų, kurie organizmo metabolizmą, o tai reiškia ir jame vykstančias Belousovo – Žabotinskio reakcijas, sudarko labiausiai ir yra absoliutus tabu, bet kokiomis dozėmis:

    1. Kalcio kanalų blokatoriai – taip vadinamos priemonės „nuo širdies“: Cinnarizinas, Adalatas, Amlodipinas, Verapamilis, Depin-E, Zanifedas, Kalcigardas, Karin-Fer, Kordafenas, Kordafleksas, Kordipinas, Korinfaras, Nikardija, Nimodipinas, Nifedikoras, Nifedipinas, Nifekardas, Osmo-adalatas, Fenigidinas.

    2. L-tiroksinas – taip vadinamos priemonės „nuo skydliaukės“: Sintroidas, Bagotiroksas, Levotiroksinas, Eutiroksas.

    3. Acetaminofenas – taip vadinamos priemonės „nuo peršalimo“ : Paracetamolis, Paramolis, Pacimolis, Paracetas, Pirimolis, Pamolis, Kalpolis, Tailenolis, Efferalganas, Akamolis, Ifimolis, Aminadolis, Dafalganas.

    4. Selektyvūs serotonino pasisavinimo inhibitoriai (SSRIs) – taip vadinami „nuotaikos gerintojai“, antidepresantai: Fluoksetinas, Prozakas, Prodepas, Fonteksas, Seromeksas, Seronilis, Sarafenas, Paroksetinas, Paksilis, Paksetas, Seroksatas, Aropaksas, Citalopramas, Celeksas, Cipramilis, Emokalis, Cepramas, Escitalopramas, Leksapro, Cipraleksas, Sertralinas, Zoloftas, Liustralis, Stimulotonas, Fluvoksaminas, Fevarinas, liuvoksas, Favoksilis, Faverinas.

    5. Statinai – taip vadinami „cholesterolio reguliuotojai“: Simvastatinas, Lovastatinas, Pravastatinas, Fluvastatinas, Atorvastatinas, Cerivastatinas, Rozuvastatinas, Pitavastatinas.

    6. Estrogenai – taip vadinamos priemonės „nuo PMS“ ir „geriems kaulams“: Premarinas, Estrimaksas, Estrofemas, Oestrofeminalis, Premelle,Estrofemas, Ovestinas ir kt.

Tai toli gražu ne visas sąrašas. Pagal statistiką šiuos "vaistus" naudoja apie  60-70 procentų gyventojų. Šių vaistų vartojimas panaikina tik ligos simptomus, bet organizmas degraduoja toliau, nes pirminė priežastis šių vaistų pagalba nėra pašalinama. Jais maskuojami simptomai, kuriuos vėliau keičia arba papildo kiti. Tada farmacininkų ir „gydytojų“ biznio karuselė sukama toliau – skiriami jau kiti „vaistai“ – jau naujai atsiradusių simptomų šalinimui. Ir taip iki visiško žmogaus degradavimo, kurio artimiausia  palydovė – ... grabo lenta.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2020 laikas 10:17 Teleportacija jau egzistuoja, tačiau yra problema

Eksperimentiškai tai buvo patvirtinta dešimtajame dešimtmetyje. Jau seniai žinome, kad įmanoma kvantiniu lygiu iš vienos vietos į kitą teleportuoti daleles. Fizikos dėsniai nedraudžia žmonių ar kitų objektų dematerializuoti į siurrealistinį dalelių debesį vienur ir rematerializuoti kur nors toli,...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 21:15 Nepaisant astronominių išlaidų, rytoj bus paskelbta antroji karantino banga

Per pastaruosius dešimt metų kiekvienas save gerbiantis socialinis tinklas įsigijo žymę #Twosuns (dvi Saulės), pagal kurią žmonės skelbia nuostabias nuotraukas ir vaizdo įrašus, kurios „neįsirašo“ į pasaulinius rėmus pagal „protingus dėdes iš televizoriaus“. Kartais Nibiru...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 19:42 Kada prasidės kosminės kovos dėl Amerikos?

Po fenomenalios istorijos Naujajame Džersyje, kur NSO pakibo virš kelio ir šimtai žmonių spoksojo į jį, pareigūnai dėjo precedento neturinčias pastangas, panašias į 1947 m., įrodinėdami, kad žmonės matė „dirižablį“. Žmonėms, mačiusiems vaizdo įrašą tik YouTube paaiškinimas atrodė pana...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau