- 20.02.2021
- 0.0 Reitingas
- 761 Peržiūr
- Komentarai
Liaudies medicina siūlo vartoti šviežias bei virtas bruknių uogas, gydant gastritą su sumažėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu, viduriavimą, reumatizmą, podagrą, o bruknių sultis - gydant padidėjusį kraujospūdį ir cukrinį diabetą. Dar didesnį gydomąjį poveikį turi bruknių lapai. Juose yra arbutino, flavonoidų, rauginių medžiagų, provitamino A, askorbo rūgšties. Preparatai iš bruknių lapų pasižymi šlapimo išsiskyrimą skatinančiu, antiseptiniu ir rišančiu poveikiu. Bruknių lapų antpilas ir nuoviras naudingi, gydant inkstų akmenligę, sąnarių reumatizmą, podagrą, viduriavimą ir kitus susirgimus.
Podagra: 2 arbatinius šaukštelius bruknių lapų užpilti 1 stikline vandens, ant mažos ugnies pavirti 10 minučių, nukošti. Gerti po 1-2 stiklines 2-3 kartus per dieną.
Odos ligos: bruknių uogų sultis naudoti išoriškai, gydant dedervinę ir niežus.
Inkstų akmenligė: 1 valgomąjį šaukštą smulkintų lapų užpilti stikline verdančio vandens, palaikyti 30 minučių, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti po 2 valgomuosius šaukštus 4-5 kartus per dieną. Tirpdo akmenis.
Cukrinis diabetas: naudingos šviežios bruknių uogos. Galima vartoti neribotais kiekiais.
Gripas, peršalimas: 1 valgomąjį šaukštą bruknių lapų užpilti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti 30 minučių, kad nusistovėtų. Vartoti po 2 valgomuosius šaukštus 4-5 kartus per dieną, gydant peršalimo ligas. Liaudies medicina rekomenduoja iš bruknių uogų ruošti morsus, kurie naudingi nuo gripo.
Hipertonija: 3-4 arbatinius šaukštelius smulkiai supjaustytų bruknių lapų užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens, palaikyti 20 minučių, kad nusistovėtų, atvėsinti, nukošti. Vartoti po pusę stiklinės 2 kartus per dieną.
Naktinis šlapimo nelaikymas: 2 valgomuosius šaukštus lapų ir uogų mišinio užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens, ant mažos ugnies pavirti 10 minučių, atvėsinti, nukošti. Pusę nuoviro sugirdyti vaikui per dieną per kelis kartus, antrą pusę duoti išgerti prieš miegą.
Pabrinkimai: 2 arbatinius šaukštelius bruknių lapų ir uogų užpilti stikline vandens, pavirti 15 minučių, atvėsinti, nukošti. Gerti gurkšniais visą dieną.
Spanguolių uogas liaudies medicina vartoja kaip apetitą skatinančią ir maisto įsisavinimą gerinančią priemonę.
Skrandžio ir žarnyno sutrikimai: 2 valgomuosius šaukštus lapų ir uogų mišinio užpilti 2 stiklinėmis karšto vandens, ant mažos ugnies pavirti 10 minučių, atvėsinti, nukošti. Gerti po 1-2 stiklines 4 kartus per dieną. Nuoviras labai naudingas pirmiausia nuo viduriavimo.
Odos susirgimai: kompresai su spanguolių sultimis dedami, gydant dedervinę, sausąją egzemą.
Šlapimo pūslės akmenligė: vartoti po 1 stiklinę spanguolių sulčių 3-4 kartus per dieną. Padeda užkirsti kelią akmenų susidarymui inkstuose, gydyti šlapimtakių infekcijas.
Pūlingos žaizdos: ant pūlingų žaizdų dėti pavilgus su šviežiomis spanguolių sultimis. Padeda išvalyti ir užgydyti žaizdas.
Žemuogių lapų ir žolės antpilai - populiari liaudiška priemonė, padedanti užkirsti kelią peršalimo ligoms ar gydyti jas. Taip pat lengvai skatina šlapimo išsiskyrimą, padeda gydyti akmenis inkstuose, tulžies pūslėje, avitaminozę. Žemuogių nuoviras stiprina gimdos raumenų susitraukimus, todėl gali būti vartojamas kaip pagalbine priemonė nuo gimdos kraujavimų. Šviežios uogos naudingos, sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, vidurių užkietėjimu, gydant podagrą ir kitus druskų apykaitos sutrikimus organizme. Liaudies medicina žemuoges rekomenduoja nuo mažakraujystės, bendro nusilpimo.
Žemuogės naudojamos ir išoriškai - sutrintomis uogomis gydoma egzema. Džiovintų uogų nuoviras skatina prakaitavimą, šlapimo išsiskyrimą (lengvai). Sergant podagra, šis nuoviras padeda mažinti šlapimo rūgšties ir jos druskų kiekį organizme, taip pat tinka gydant skorbutą, avitaminozę. Ir lapai, ir uogos puikiai skatina prakaitavimą, šlapimo išsiskyrimą, šaknų ir šakniastiebių nuoviras stabdo kraujavimą.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau