Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2019 » Gruodžio » 27

Moteris Operacijos Metu Išliko Sąmoninga Ir Viską Jautė

Viena ligoninė turės padengti savo pacientei nuostolius dėl to, kad šiai pasireiškė potrauminio streso sutrikimas, nes operacijos metu ji išliko sąmoninga ir jautė viską, ką jai darė chirurgai.

Ketvirtą dešimtį bebaigiančiai pacientei Jouvilio apskrities ligoninėje Jungtinėje Karalystėje 2018 metais buvo atlikta įprasta ginekologinė operacija. Kai medikų komanda pradėjo ją operuoti, ji sakė galėjusi justi, kaip chirurgai prapjovė jos pilvą, bet buvusi bejėgė, kad juos įspėtų.

„Aš, tiesą sakant, rėkiau, kai chirurgas prapjovė mano bambą, – prisiminė nenorėjusi būti įvardinta pacientė nusikalstamą medicininį aplaidumą tyrusiems Irwino Mitchellio grupės teisininkams. – Juk man buvo uždėta deguonies kaukė ir užtrauktos užuolaidos, tad niekas nereagavo.

Laparoskopas buvo įkištas į mane ir aš kentėjau, o baisiausia buvo, kai pilvą pripildė dujomis.

Kadangi gimdžiau vaikus, žinojau, kaip jaučiamasi pritaikius epidūrinę nejautrą. Prisimenu, pagalvojau, kad pojūtis tikrai ne tas pats. Jaučiau, kad anestetikai nesuveikė“.

Kad pacientė jautė diskomfortą medikai suprato, kai padidėjo jos kraujospūdis, bet procedūra buvo tęsiama iki galo, konstatavo teisininkai, pridūrę, kad ir Jouvilio apskrities ligoninė pripažino: pacientei reikėjo taikyti bendrąją, o ne vietinę nejautrą.

Moteris teigė, kad nuvežęs į operacinę chirurgas jai prisipažino dar niekada neatlikęs operacijos sąmoningam pacientui. Ji sakė, kad liko sutraumuota tokios patirties ir traumos pasekmes jaučia iki šiol.

„Labai kenčiu nuo potrauminio streso sindromo ir vis sapnuoju siaubingus košmarus, – pasakojo pacientė. – Miegant man iškyla vaizdai, kaip žmonės mane stebi, bet nesiklauso mano riksmų. Tai siaubinga ir dėl to iš miegų pabundu po maždaug triskart per savaitę.

Taip pat dabar pasidariau labai nervinga ir paranojiška gydytojų atžvilgiu – mano pasitikėjimas buvo pakirstas.

Nors niekas nepakeis to, kas nutiko man, tikiuosi, kad pamokos bus išmoktos ir niekas nieko panašaus nepatirs ateityje. Pastaraisiais metais buvo taip sunku. Nenorėčiau, kad taip nutiktų ir kam nors kitam“.

Jouvilio apskrities ligoninės atstovas portalui „The Guardian“ sakė: „Panašu, kad dėl komunikacijos spragų buvo panaudoti ne tokie anestetikai, kurių paprastai reikėtų tokiai operacijai. Atsiprašome, jeigu pacientė dėl to patyrė stresą“.

Parengta pagal „IFLScience!“ Publikuoja: lrytas.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
13.08.2022 laikas 22:07 CDC pagaliau pripažino "asmenų" teisę rinktis savo sveikatą - daugiau jokių priverstinių kovidų skiepų ar karantinų

Naujos JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) gairės padarė galą privalomam skiepijimui nuo Wuhan koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" - bent jau CDC atžvilgiu.

Skaityti daugiau

13.08.2022 laikas 21:34 8 svarbiausios vėžio priežastys, apie kurias greičiausiai dar NEŽINOTE
Neįtikėtina, bet milijardai žmonių visame pasaulyje mano, kad vėžiu susergama dėl genetinio polinkio arba tiesiog nesiseka. Tada, jam susirgus, jie mano, kad vienintelis šansas jį įveikti yra operacija, chemoterapija ir spindulinis gydymas...

Skaityti daugiau

13.08.2022 laikas 21:04 CŽV vadovas: ‘Mes nužudysime Trumpą, jei jis bus pripažintas kaltu’

Buvęs CŽV ir NSA direktorius Michaelas Haydenas (Michael Hayden) pažadėjo, kad Donaldui Trumpui (Donald Trump) bus įvykdyta egzekucija, jei jis bus pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau