Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Kovo » 1

Mudros – kelias į stiprią sveikatą ir emocinę pusiausvyrą!

Mudros – itin veiksmingi, bet kartu labai paprasti pirštų jogos pratimai.

Dar prieš 4000 metų indai Ajurvedoje didelę reikšmę skyrė plaštakoms ir jų skleidžiamai energijai, o daugumos ligų priežastis siejo su organizme cirkuliuojančių energijos srautų sutrikimu.

Mudros – tai iš senųjų laikų atkeliavęs gydymo būdas, kuris per refleksines plaštakų zonas ir atitinkamus pirštų takus bei padėtis daro stiprų poveikį tam tikroms kūno dalims ir organams. Keletą minučių nestipriai spaudžiant reikiamus taškus galima malšinti galvos ar nugaros skausmą, palengvinti kvėpavimą, sustiprinti imuninę sistemą, stimuliuoti kai kurių organų veiklą. Mudros padeda daug ko išmokti, bet svarbiausia, kaip išsaugoti stiprią sveikatą ir pasiekti emocinę pusiausvirą.

Kas iš tiesų yra tos mudros ir kaip jos atsirado?

Kadaise žodis „mudra“ reiškė antspaudą arba paslaptį. Joga taip vadina plaštakų padėtis arba gestus, kurie, anot šio mokymo, simbolizuoja tam tikras sąmonės būsenas. Kita vertus, nuolat laikant pirštus vienoje ar kitoje padėtyje, pavyzdžiui, medituojant, taip pat esą galima sukelti tam tikras būsenas, kurios harmonizuoja ir kūną, ir sielą. Toks tikėjimas mūsų sąmonei turi ne menkesnį poveikį nei tikrieji energijos tėkmės pokyčiai plaštakose, kurie atsiranda suglaudus, sulenkus arba ištiesus vieną ar kitą pirštą.

Mokslas apie gyvenimą

Nemaža reikšmės skiriama plaštakų energijai ir indų Ajurvedoje. Šis mokymas sukurtas daugiau nei prieš 4000 metų. Išvertus Ajurveda reiškia mokslą apie gyvenimą. Bėgant tūkstantmečiams daug pirmapradžių žinių buvo prarasta, bet šiandien žinoma, kad ir kinų akupunktūros ištakos slypi Ajurvedoje. Indai, kaip ir kinai, kiekvienos ligos priežastis sieja su organizme cirkuliuojančių energijos srautų sutrikimu. Jie taip pat žinojo, kas yra sąmonė, kuri sukelia tam tikras ligas. Pasveikti galima harmonizavus sąmonę ir energijos srautams sugrąžinus natūralią jų pusiausvyrą. Ajurveda taip pat remiasi elementų teorija; panašią turi ir kinai. Indų gydytojas ir mudrų tyrinėtojas Kešavas Devis (Keshav Dev) nustatė, kad kiekvienas pirštas siejamas su elementu, kuris gali stiprėti ar silpnėti vienaip ar kitaip šį pirštą glaudžiant su nykščiu. Pavyzdžiui, jei organizmas stokoja vandens, nykščiu liečiant mažojo pirštelio galiuką stabdomas skysčių šalinimas.

Ajurveda elementus sieja su pirštais:

 • mažasis pirštas – vanduo,
 • bevardis pirštas – žemė,
 • didysis pirštas – dangus/subtilioji materija,
 • smilius – oras,
 • nykštys – ugnis.

Meridianai – organizmo energijos kanalai

Remiantis kinų mokymu, elementai skiriami atsižvelgiant į meridianų kryptis. Meridianai – organizmo energijos kanalai, kuriais srūva gyvybės jėga chi. Plaštakų meridianai susiję su tam tikrais vidaus organais.Šie kanalai taip pat skirstomi į pavaldžius in ir jang, o jų pradžios ir pabaigos taškai yra pirštuose:

 • plaučių meridianas (nykštys/in) – metalas,
 • storosios žarnos meridianas (smilius/jang) – metalas,
 • perikardo (širdiplėvės) meridianas (didysis pirštas/in) – ugnis,
 • trigubas šilumos meridianas (bevardis pirštas/jang) – ugnis,
 • plonosios žarnos meridianas (mažasis pirštas/jang) – ugnis.

Mudros, Psichologija, čakros

Kad vėl imtų tekėti chi

Jang meridianai susitinka galvoje, o in – pilve. Kraujas ir chi energija pradeda tekėti plaučių meridianu ir per visą kūną srūva nekintančia in ir jang seka. Dėl to kuriame nors kanale susitvenkusi chi veikia visus kitus meridianus ir su jais susijusius organus. Mudrų joga šalina tas sankaupas. Vadinamoji pirštų joga padeda kraujui ir energijai vėl tekėti į organus, tad jų veikla vėl atsigauna. Grįžta gera savijauta.

Čakros

Mudros, atliekamos medituojant ar fiziniams sutrikimams gydyti, turi įtakos mūsų energetiniams centrams, kitaip dar vadinamiems čakromis. Ypač dvasią veikia šios mudros: gyanmudra (išminties gestas), ir dhyanimudra (nirvanos gestas).

Energijos centrai

Teigiama, kad čakros – tai taškai, kuriuose susitinka energijos kanalai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas verčia blaškytis ir netolygiai naudoti energiją, todėl neretai jaučiamės praradę pusiausvyrą. Vadinasi, jos netenka ir mūsų čakros. Vienos priverstos darbuotis daugiau, jų veikla aktyvėja, o kitos užgniaužiamos, vadinasi, praleidžia mažiau energijos. Energijos tėkmė organizme sutrinka ilga, mus pradeda pulti įvairios ligos. Kinai tai žinojo jau daugiau nei tūkstantmetį ir taikydami akupunktūrą sėkmingi atkuria energijos tėkmę čakrose.

 Pagrindinės ir antraeilės kūno čakros

Septynios svarbiausios čakros siejamos su vidaus sekrecijos liaukomis. Visos šios čakros jungiamos išilgai stuburo besidriekiančių energijos kanalų. Alkūnių ir kelių linkiuose, delnuose ir paduose išsidėsčiusios antraeilės čakros.

Mudros padės pajausti šiuos energinius centrus ir jų subtiliosios materijos poreikį. Kai būsite užmezgę gerą ryšį su pirmosiomis trimis čakromis, t. y. jos bus išvalytos ir gerai funkcionuos, galėsite imtis viršutinių čakrų.

Remiantis mudrų mokymu, čakros yra siejamos su tam tikrais pirštais, vadinasi, ši jogos sistema stimuliuoja mūsų energijos centrus. Populiariausias toks skirstymas:

 • nykštys – saulės rezginys,
 • smilius – širdies čakra,
 • didysis pirštas – gerklės čakra,
 • bevardis pirštas – bazinė čakra,
 • mažasis pirštas – sakralinė čakra.

Kai sutrikusios energijos centrų funkcijos, neigiamą poveikį patiria vidaus sekrecijos liaukos, ir dėl to apninka įvairios ligos. Taigi mudros padeda darbuotis čakroms.

Mudros, Psichologija, čakros

Parengta pagal knygą “Mudros„

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 16:32 Alpių monstras Tacelvurmas - pramanas ar realus gyvūnas?
Tacelvurmas – tai “gyvatė su katės galva”. Taip šį paslaptingą monstrą, kurio niekam niekada nepavyko pagauti, vadina Alpėse, kur jis, tiesą sakant, ir gyveno nuo neatmenamų laikų…

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 11:56 Medicininės kanapės gali padėti nuo vėžio besigydantiems žmonėms

Nors absoliuti dauguma žmonių naudoja kanapes rekreaciniais tikslais, jau seniai žinomos ir jų medicininės savybės. Medicininės kanapės gali būti naudojamos įvairioms sveikatos problemoms gydyti. Naujas Australijoje atliktas tyrimas rodo, kad kanapės gali labai padėti ir nuo vėžio sveikstantiems ...

Skaityti daugiau

19.09.2020 laikas 21:23 Sužinok, kas Tavęs laukia! 2021 Metų Horoskopas Visiems Zodiako Ženklams

Sekantys metai žada būti pakankamai ramūs. Visiems, kurie nori pasiekti sėkmę, rekomenduojama nepriimti kategoriškų sprendimų ir neskubėti.

Skaityti daugiau