Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Gegužės » 10

7 Naudingosios Sėklos Tavo Mityboje

ŠALAVIJŲ SĖKLOS

Šios sėklos dar vadinamos chia sėklomis. Tai žydintys augalai, priklausantys mėtų šeimai, kuri natūraliai auga Centrinėje Amerikoje, pietvakarių JAV ir Meksikoje.

Sėklose yra:

  • proteino yra 2,5 karto daugiau nei pupelėse;
  • antioksidantinis aktyvumas yra 3 kartus didesnis nei mėlynių uogų;
  • geležies yra 3 kartus daugiau nei špinatuose;
  • kalcio yra 6 kartus daugiau nei karvių piene;
  • vitamino C yra 7 kartus daugiau nei apelsinuose;
  • pusiau prisotintųjų riebiųjų rūgščių Omega-3 yra 8 kartus daugiau nei upėtakiuose;
  • maistinių skaidulų yra 10 kartų daugiau nei ryžiuose;
  • magnio yra 15 kartų daugiau nei brokolio kopūstuose.

Tai - unikalios sėklos, kuriose gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų, skaidulų, baltymų ir antioksidantų. Šalavijų sėklose gausu pusiau prisotintųjų riebiųjų rūgščių Omega-3. Vartojant šalavijo sėklų gali pavykti numalšinti sąnarių skausmus, sumažinti antsvorį, organizmui suteikti papildomos energijos bei profilaktiškai saugotis nuo ypač pavojingų ligų: cukrinio diabeto ir širdies nepakankamumo. Šiose sėklose nėra gliuteino, todėl jų naudinga vartoti žmonėms, kurie yra pernelyg jautrūs šioms medžiagoms. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad šalavijų sėklos pagerina širdies ir kraujotakos sistemos bei galvos smegenų darbą, palengvina depresijos ir reumatinio artrito simptomus.

KANAPIŲ SĖKLOS

Kanapės - magnolijinių gentis, priklausanti kanapinių šeimai. Tai vienas seniausių kultūrinių augalų.

Skiriamos 3 kanapių rūšys:

  • sėjamoji kanapė (Cannabis sativa);
  • indinė kanapė (Cannabis indica);
  • šiukšlyninė kanapė (Cannabis ruderalis).

Sėjamosios kanapės paplitusios visame pasaulyje, auginamos dėl sėklų, pluošto ir kt. Sėjamosios kanapės pas mus seniai naudojami kultūriniai augalai. Manoma, kad kanapės (ir soros) buvo vieni pirmųjų kultūrinių augalų. Moteriškieji augalai Lietuvos teritorijoje buvo vadinami grūdėmis, vyriškieji - plunksninėmis. Vyriškieji augalai yra mažesni už moteriškuosius, tačiau greičiau auga ir anksčiau žydi.

Kanapių sėklos yra maistingos; iš jų dažnai spaudžiamas aliejus. Seniau kanapių aliejus buvo būtinas produktas per Gavėnią. Iki šių dienų išlikę kanapių vartojimo maistui papročiai Žemaitijoje.

Kanapių sėklose yra:

  • visų 20 rūšių amino rūgštys, tarp jų ir 9 rūšys folio amino rūgščių, kurių žmogaus organizmas negaminą kanapių sėklose gausu imuninę sistemą stiprinančių ir žmogaus organizmą nuo toksinų apsaugančių paprastųjų baltymų;
  • vartoti sėjamųjų kanapių sėklų patariama žmonėms, sergantiems ligomis, kurias nulėmė nusilpusi imuninė sistema. Pavyzdžiui, seniau kanapių sėklomis gydė plaučių tuberkuliozę;
  • sėjamųjų kanapių sėklose pagrindinių riebiųjų rūgščių yra daugiau nei bet kurių rūšių riešutuose ir sėklose, taip pat ir linų;
  • sėjamųjų kanapių sėklose yra idealus pusiau riebiųjų rūgščių Omega-3 ir Omega-6 santykis. Šios rūgštys yra labai svarbios imuninei bei širdies ir kraujotakos sistemoms;

Sėjamųjų kanapių sėklose gausu žmogaus organizmo lengvai įsisavinamų augalinių baltymų. Jose taip pat gausu audiniams, kraujagyslėms, odos ląstelėms ir vidaus organams reikalingų medžiagų. Savo organizmą geriausiai aprūpinsite naudingomis amino rūgštimis, jei vartosite sėjamųjų kanapių sėklų ir jų aliejaus;

65 proc. baltymų sėjamųjų kanapių sėklose sudaro globulinas, kurie pagal savo formas idealiai sutampa su kraujo plazmos baltymais.

GRANATŲ SĖKLOS

Granatų sėklose gausu antioksidantų, kurie padeda žmogaus organizmą apsaugoti nuo žalingojo laisvųjų radikalų, kurie anksčiau laiko sendina organizmą, poveikio.

  • Granatų sėklų sultys kraujyje gausina deguonies kiekį.
  • Neutralizuojantys žalingąjį laisvųjų radikalų poveikį antioksidantai pastebimai sumažina trombų susidarymo kraujagyslėse pavojų, todėl normalizuoja kraujotaką ir audinių ląsteles geriau aprūpina deguonimi.
  • Granatuose labai daug polifenolių (tai - ypatinga amino rūgščių forma), kurie sumažina pavojų susirgti onkologinėmis ligomis ir širdies nepakankamumu. Teigiama, jog granatų sultys netgi pasižymi aktyvesniu antioksidantų aktyvumu nei žalioji arbata.
  • Granatų sėklose gausu vitamino C ir kalio ir yra mažai kaloringos. Grantų sėklose taip pat gausu vertingųjų maistinių skaidulų.
  • Granatų sėklose esančios medžiagos neleidžia vidinėms kraujagyslių sienelėms pasidengti apnašomis, kurios sutrikdo kraujotaką bei padidina trombų susidarymo pavojų.
  • Granatų sėklose esančios medžiagos padeda atsistatyti artrito pažeistoms kremzlėms bei malšina uždegiminius procesus.

Sėklos, Mityba, Sėklų nauda, šalavijų sėklos, kanapių sėklos, granatų

LINŲ SĖKLOS (SĖMENYS)

Linų sėklose esančios maistinės skaidulos sulėtina staigius lipidų pokyčius pavalgius, todėl reguliuoja mūsų apetitą. Kopenhagos (Danija) universiteto mokslininkai teigia, jog linų sėklos padeda mažinti antsvorį. Dar garsusis senovės gydytojas Hipokratas teigė, jog linų sėklos malšina pilvo skausmus, o prancūzų imperatorius Karolis Didysis labai mėgo linų sėklas ir netgi išleido įsakymą, kuriuo vertė žmones vartoti šias sėklas.

  • Linų sėklose yra vertingosios alfa linolo rūgšties, kuri apsaugo nuo uždegiminių procesų, stiprina kraują bei sumažina pavojų susirgti onkologinėmis ligomis.
  • Linų sėklose gausu lignanų - vertingųjų augalinių estrogenų, augalinių audinių elementų, kurie kaip ir antioksidantai malšina žalingąjį laisvųjų radikalų poveikį. Šios medžiagos sumažina moterims pavojų susirgti krūtų, o vyrams - prostatos vėžiu.
  • Linų sėklose esančios maistinės medžiagos pagerina virškinamojo trakto darbą. Vandenyje tirpstančios linų sėklų maistinės skaidulos sumažina pavojų patirti širdies smūgį. Beje, susmulkintos linų sėklos yra vertingesnės nei nesmulkintos. Linų sėklas galima sumalti kavamale, vėliau sumaišyti su dribsniais, įberti į ruošiamus kokteilius ar ruošiamus sausainius.

SAULĖGRĄŽŲ SĖKLOS

Saulėgrąžų sėklose gausu vitamino E, kuris yra pagrindinis riebaluose tirpstantis antioksidantas žmogaus organizme. Vitaminas E „juda“ visame žmogaus organizme bei neutralizuoja žalinguosius laisvuosius radikalus, kurie gali pakenkti riebalų turinčioms struktūroms ir molekulėms (ląstelių membranoms galvos smegenų audiniams ir naudingajam cholesteroliui).

  • Saulėgrąžų sėklose gausu fitosterolių. Tai augalinės kilmės junginiai savo struktūra panašūs į cholesterolį. Jei reguliariai valgysite saulėgrąžų sėklų, pavyks kraujyje sumažinti žalingojo cholesterolio lygį, sustiprinti imuninę sistemą ir profilaktiškai apsisaugoti nuo kai kurių onkologinių ligų.
  • Saulėgrąžų sėklose labai daug magnio. Daugybiniais tyrimais įrodyta, jog magnis padeda gydyti astmą, mažinti padidėjusį kraujospūdį, malšinti galvos skausmus ir sumažinti pavojų patirti širdies smūgį.

MOLIŪGŲ SĖKLOS

Moliūgų sėklos skatina šarminės terpės susidarymą, jose gausu baltymų. Jei kasdien suvalgysite 100 g moliūgų sėklų, 54 proc. savo organizmą parai aprūpinsite proteinais. Žmonės vartoja B grupės vitaminus, tačiau šiais vitaminais moliūgų sėklos žmogaus organizmą aprūpina dar efektyviau.

  • Moliūgų sėklose gausu: tiamino, riboflavino, nikotino ir pantoteno rūgščių ir kt.
  • Moliūgų sėklos efektyviai saugo nuo depresijos, nes jose yra nuotaiką gerinančio L-triptofano.
  • Moliūgų sėklos inkstuose neleidžia susidaryti kai kurių rūšių akmenims bei žmogaus organizme kauptis kalcio oksalatams. Svarbu, kad moliūgų sėklos padeda efektyviai iš žmogaus organizmo išvaryti žarnyno parazitus.

SEZAMO SĖKLOS

Sezamo sėklos, ko gero, seniausi žmonėms žinomi prieskoniai. Seniau šie prieskoniai buvo labai vertinami, nes padėdavo ilgiau išlaikyti šviežius produktus, todėl šie neapkarsdavo.

  • Sezamo sėklose gausu magnio, vario, kalcio, geležies, fosforo, cinko, vitamino B1 ir maistinių skaidulų.
  • Sezamo sėklose yra maistinių skaidulų, kurios vadinamos lignanais. Šios medžiagos kraujyje mažina žalingojo cholesterolio lygį, neleidžia pakilti kraujospūdžiui, organizme pagausina vitamino E kiekį. Taip pat žinoma, kad sezamo sėklos nuo žalingojo poveikio saugo kepenis.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.06.2019 laikas 08:28 Receptai Tradiciniai virti varškėtukai
Pasigaminkime skanius varškėtukus. Skanių varškėtukų receptas.

Skaityti daugiau

24.08.2018 laikas 09:36 Receptai Šlapimą varantys vaistažolių mišiniai
Šlapimui varyti liaudies medicinoje, Šlapimą varantys vaistažolių mišiniai, receptai šlapimui varyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydy...

Skaityti daugiau

15.07.2019 laikas 09:58 Receptai Gaminame namuose. Voveraitės su orkaitėje keptomis bulvėmis

Iškepusias bulvytes dedame į indą, ant viršaus sukrečiame voveraites ir atsargiai išmaišome. Ant viršaus užbarstome pasmulkintų šviežių petražolių, krapų arba svogūnų laiškų. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:06 Atleidimas: Kelias į Emocinę Laisvę ir Ramybę
Atleidimas – tai galinga savybė, leidžianti mums išsilaisvinti nuo praeities skausmų ir nuoskaudų. Nors dažnai manome, kad atleidimas yra susijęs su kitais, iš tiesų jis labiausiai veikia mus pačius. Šiame straipsnyje nagrinėsime atleidimo procesą, j...

Skaityti daugiau

20.12.2024 laikas 18:37 Gyvenimas dviese: kinė 5 metus apsimetinėjo savo mirusia seserimi
Šeimos ryšiai kartais gali būti tokie sudėtingi, kad net tragiškos aplinkybės skatina mus ieškoti neįprastų sprendimų. Kinijos internetas šiuo metu mirga nuo Annie Niu pasakojimo apie tai, kaip ji penkerius metus slėpė savo sesers dvynės mirtį nuo se...

Skaityti daugiau