- 26.06.2020
- 4.6 Reitingas
- 2058 Peržiūros
- Komentarai
Aguonų sėklos yra nuostabus įvairiausių organizmui naudingų medžiagų šaltinis – tiamino, folatų (ypač reikalingų nėščiosioms) ir kitų būtinų mineralų, įskaitant: kalcį, geležį, magnį, manganą, fosforą ir cinką. Yra žinoma, kad aguonų sėklos palengvina išsekimą, sumažina nerimą ir padeda gerai išsimiegoti. Jos taip pat mažina pilvo skausmus ir gali būti naudojamos palengvinti sausam kosuliui. Yra pagrindinės 3 aguonų rūšys: rytų ir rytinės Azijos (opiumo), europietiškos (mėlynosios) ir indiškos – pietų Azijos (baltosios).
Susipažinkite išsamiau, kuo dar gali būti naudingos aguonų sėklos:
Geriną vaisingumą. Aguonų sėklos vaidina lemiamą vaidmenį didinant moterų vaisingumą. Yra žinoma, kad jos pašalina gleives iš kiaušintakių, todėl padeda lengviau pastoti. Jos taip pat sustiprina lytinį potraukį ir pagerina seksualinę sveikatą, padidindamos libido.
Kovoja su nemiga. Daugiausiai iš rytinės Azijos kilusios aguonų sėklos veiksmingai skatina miegą. Aguonų sėklos sukuria raminantį poveikį, padeda sumažinti streso lygį. Jos gali būti geriamos arbatos pavidalu arba paruošiamos, sumaišant su šiltu pienu.
Stiprina kaulus. Aguonos, turinčios daug vario ir kalcio, padeda pagerinti kaulų sveikatą. Sėklose esantis manganas padeda gaminti baltyminį kolageną, kuris apsaugo kaulus nuo susidėvėjimo ir lūžių.
Pagerina virškinimą. Aguonos yra gausus netirpių skaidulų šaltinis – padeda stiprinti virškinimo sistemą bei veiksmingai gydyti vidurių užkietėjimą.
Veiksmingas burnos opų gydymas. Kadangi aguonos turi vėsinantį poveikį kūnui, manoma, kad jos yra puikus, natūralus vaistas gydyti burnos opoms.
Reguliuoja kraujo spaudimą. Yra žinoma, kad oleino rūgštis, esminė aguonų sudedamoji dalis, sumažina kraujo spaudimą.
Gerina regėjimą. Aguonų sėklose esantis cinkas ir antioksidantai padeda pagerinti regėjimą ir apsaugo nuo akių ligų, ypač nuo geltonosios dėmės degeneracijos, kuri neretai atsiranda vyresniame amžiuje.
Padeda gydyti inkstų akmenis. Esantis nemažas kalio kiekis aguonose, padeda gydyti nedidelius inkstų akmenis ir veikia prevenciškai – neleidžia jiems atsirasti.
Gydo skydliaukės sutrikimus. Cinkas yra pagrindinis skydliaukės liaukų elementas, o dėl turtingo cinko kiekio aguonų sėklos vaidina lemiamą vaidmenį užtikrinant sveiką skydliaukės funkcionavimą.
Palengvina cukrinį diabetą. Aguonų sėklos turėtų užimti svarbią vietą diabetiko racione. Sėklose esantis manganas padeda palaikyti normalią energijos apykaitą.
Veikia kaip natūralus analgetikas. Nuo seno aguonų sėklos buvo naudojamos skausmui malšinti. Daugelis senovės medikų naudojo rytų Azijos aguonų sėklas, kad pagydytų pacientus nuo skausmo ir diskomforto. Siūloma vartoti aguonų arbatą, pagamintą sumaišant sėklas karštame vandenyje.
Padeda įveikti pleiskanas. Paruoškime norimą natūralų mišinį plaukų būklei atstatyti, įmaišykite aguonų sėklų, įtrinkite ir palikite pusvalandžiui, tuomet nuplaukite. Reguliariai naudokite tokį mišinį, kad neatsirastų pleiskanų.
Šaltinis: sveikata.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.