Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasąmonės Galios » 2023 » Balandžio » 21

Kas nutinka jūsų kūnui įsimylėjus?

Kas nutinka jūsų kūnui įsimylėjus?

Žmogaus kūnas veikia kaip laikrodis. Ir kartais atrodo, kad sprendimus savo gyvenime priimame ne mes, o organizmas, gaminantis tam tikrus hormonus, kurie formuoja mūsų nuotaiką, jausmus ir emocijas. "Sužinok kartu!" nusprendė išsiaiškinti, kas nutinka žmogaus kūnui, kai jis įsimyli. Dažnai girdime posakį "meilė - tai chemija". Iškart pasakysime, kad jame yra šiek tiek tiesos.

Smegenys yra meilės kurstytojos.

Kai žmogus įsimyli, suaktyvėja nedidelė smegenų dalis - ventralinė tegmentinė sritis. Šioje srityje pradeda formuotis hormonas dopaminas (malonumo hormonas), natūralus stimuliatorius, skatinantis jus gauti tai, ko norite, t. y. patinkantį žmogų.

Ką reiškia, kad esame dopamino įkaitai? Tam tikru mastu esame. Mokslininkų tyrimai parodė, kad hormonas dopaminas gaminasi ne tik tada, kai matote meilės objektą, bet net ir tada, kai skaitote jo žinutę ar tiesiog apie jį galvojate. Meilė dažnai lyginama su priklausomybe nuo narkotikų.

Helen Fišer (antropologė ir žmonių elgsenos tyrinėtoja) atkreipė dėmesį, kad "dopamininė meilė" turi kažką bendro su narkotikais, o šių dviejų būsenų apibendrinimas yra priklausomybė. Be dopamino sistemos, įsimylėjusio žmogaus smegenyse suaktyvėja kita smegenų dalis - gretutinis branduolys. Būtent šis branduolys suaktyvėja beveik visų elgesio priklausomybės formų (priklausomybės nuo narkotikų, azartinių lošimų, valgymo ir net meilės) atveju.

Skirtumas tarp meilės ir seksualinio potraukio

Šių dviejų būsenų skirtumą galima paaiškinti ir pasitelkus fiziologija. Pavyzdžiui, kai žmogus įsimyli, aktyviai gaminasi hormonas dopaminas, o štai pajutus seksualinį geismą, ima gamintis testosteronas. Dopaminas tarsi jau išsirinko meilės objektą, su kuriuo norisi būti, o testosteronui, atvirai kabant, vienodai rodo, kas tai per objektas – jam būtina „išsikrauti“, kadangi jis siekia visiškai kitų tikslų.

Taip pat reikia pažymėti, kad jeigu žmogus užsiima seksu ir jam patinka šis procesas, organizme vėlgi suveikia dopamino sistema, todėl yra tikimybė, kad žmogus įsimylės. Tai paaiškinama tuo, kad orgazmo metu stipriai išsilieja oksitocinas ir vazopresinas, kurie sukelia romantiškus jausmus.

Pastaba: seksas be meilės iš pradžių įmanomas, tačiau vėliau, kaip jau turbūt supratote, įsijungia kiti hormonai, sukeliantys meilę.

Kalbant apie vyrų ir moterų seksualumą, Fisher paneigė bene didžiausią žmonijos mitą. Dauguma moterų mano, kad vyrai nori tik sekso, tačiau taip nėra. Stiprioji lytis yra labiau išranki, nei priimta manyti. Tas pats pasakytina ir apie teiginį, kad moterys atseit netrokšta sekso. Tai irgi nesąmonė. Abi lytys trokšta sekso bet kuriame amžiuje.

Keletas įdomių faktų

  • Vyrai įsimyli daug greičiau nei moterys. Jie visa savo išvaizda ir visu savo elgesiu demonstruoja: „ji yra su manimi“. O moteris tuo tarpu analogiško sprendimo galbūt dar nepriėmė;
  • Vyrai 2,5 karto dažniau nei moterys nusižudo po išsiskyrimo;
  • Apie hormonus žmogus gali žinoti viską, tačiau vis tiek įsimylės ir mėgausis šiuo jausmu.

Kad gyvenimas su partneriu klostytųsi gerai ir viskas baigtųsi santuoka, reikia išreikšti savo jausmus ir emocijas. Trys centrai smegenyse atsakingi už ilgalaikius meilės santykius. Pirmasis – su empatija susijusi sritis, antrasis centras – su gebėjimu valdyti stresą ir emocijas, trečiasis – su ignoravimu tų dalykų, kurie jums nepatinka kitame žmoguje.

Kad santuoka būtų laiminga, reikia kontroliuoti emocijas ir koncentruoti dėmesį į išrinktojo privalumus, o ne į trūkumus.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:52 Laiškas dukrai. Brangi dukrele. Ateis diena, kai aš pasensiu – ir tuomet būk kantri ir pasistenk suprasti mane…

Ateis diena, kai aš pasensiu – ir tuomet būk kantri ir pasistenk suprasti mane. Jei išsiterliosiu maistu, jei negalėsiu apsirengti be tavo pagalbos, būk kantri. Atmink, kiek daug valandų aš sugaišau, kol šito mokiau tave.

...

Skaityti daugiau