Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Kovo » 3

Nepakeičiamas magnis mūsų kūnui

Magnis dalyvauja daugybėje organizme vykstančių procesų - energijos gamyboje, gliukozės įsisavinime, nervų signalų perdavime, baltymų sintezėje, kaulinio audinio kūrime, kraujagyslių bei raumenų atsipalaidavimo ir įtempimo reguliavime. Jis daro raminamąjį poveikį, slopindamas nervų sistemos jaudrumą ir stiprindamas slopinimo procesus galvos smegenų žievėje.

Magnis taip pat naudojamas kaip priešalerginis ir priešuždegiminis faktorius, saugo organizmą nuo infekcijų, dalyvaudamas antikūnų gamyboje, vaidina svarbų vaidmenį kraujo krešėjimo procesuose, žarnyno, šlapimo pūslės ir prostatos veiklos reguliavime.

Daugiausia magnio yra kauliniame audinyje. Tuo pat metu kiekvienoje ląstelėje yra magnio pėdsakų. Jokia gyvybinė ląstelių veikla - medžiagų apykaita (metabolizmas), baltymų sintezė, ląstelių dalijimasis ir taip toliau - neįmanoma be magnio.

Suaugusio žmogaus magnio paros poreikio dozė yra tokia: vyrams - maždaug 400 mg, moterims - 300 mg, nėščiosioms - 450 mg. Sergant kai kuriomis ligomis, magnio poreikis padidėja. Pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligomis, tulžies pūslės akmenlige, padidėjusiu dirglumu ir agresyvumu, imuniteto susilpnėjimu ir depresija sergantiems žmonėms magnio poreikis gali išaugti du ar net tris kartus.

Magnį gauname su maistu ir geriamu vandeniu, bet tik su kietu, kuriame magnio daug (minkštame vandenyje šio mineralo mažai). Labai daug magnio yra viso grūdo duonoje (122 mg 100 g produkto), sėlenose (350), riešutuose (100-200), grikių kruopose (150), grikių meduje (250), avižų dribsniuose (130), sojose (370), pupelėse (230). Daugiausia magnio yra kakavoje -440 mg 100 g produkto. Magnio yra ir šviežiose, neapdorotose daržovėse (vidutiniškai 30 mg 100 g produkto). Verdant daržoves, magnis išplaunamas, daug jo prarandama ir valant daržoves, nes jis daugiausia būna po žievele. Žiemą papildomu magnio šaltiniu gali būti džiovinti vaisiai, ypač džiovinti abrikosai, razinos, džiovintos slyvos, datulės.

Tačiau gali nutikti, kad ir normaliai maitinantis, magnio trūksta. O tiems, kurie vartoja nepakankamai magnio turinčių produktų arba jiems sutrinka magnio įsisavinimas (pavyzdžiui, sergant skydliaukės ligomis), pasireiškia šio mineralo trūkumas, kai kuriais duomenimis, išsivysčiusiose šalyse maždaug 50 % gyventojų. Magnio trūkumo simptomus jaučia ir žmonės, gyvenantys rajonuose, kur minkštas vanduo.

Palaikyti normalų magnio kiekį organizme padeda maisto papildai. Magnis įeina į polivitaminų ir polimineralų preparatų sudėtį. Vaistinėse taip pat parduodami specialūs preparatai: magnio sulfatas (karčioji druska), magnio oksidas (deginta magnezija), magnio karbonatas (baltoji magnezija), magnerotas (magnio orotatas), magnis su vitaminu B6, asparkamas ir kiti. Vartojant magnio preparatus, reikia nepamiršti, kad jie gali pabloginti kalcio įsisavinimą iš skrandžio ir virškinimo trakto. Siekiant išvengti hipokalcemijos (mažo kalcio kiekio kraujyje), sistemingai vartojant magnį gydymui arba profilaktikai, kartu būtina vartoti kalcio preparatus (magnio ir kalcio santykis -1:2).

Kai organizme trūksta magnio, pablogėja apetitas, sutrinka širdies ritmas (įskaitant tachikardija), padidėja dirglumas, nuovargis, svaigsta galva, jaučiama slegianti psichinė būklė ir baimė, raumenų skausmai ir badymas, padidėja jautrumas oro permainoms (ypač šąla rankos ir kojos), gali varginti ūminiai skrandžio skausmai, kuriuos gali lydėti viduriavimas. Tiesa, tokius simptomus gali sukelti ir kitos priežastys.

Bet jei šie simptomai pranyksta, pradėjus papildomai vartoti magnį, vadinasi, juos sukėlė būtent magnio trūkumas.

Magnis, vitaminai, Kalcis, Širdis, Kraujagyslės, Sveikata

Magnis ir kraujagyslių bei širdies ligos. Garsus amerikiečių dietologas profesorius R. Dž. Viljamsas knygoje «Mityba - priemonė nuo ligų» rašo: «Magnio deficitas, net ir nedidelis, gali sukelti širdies ligas. Didelis šio mineralo trūkumas gali turėti pražūtingas pasekmes - paprastai širdies infarktus». Netiesiogiai profesoriaus Viljamso nuomonę patvirtina vienas originalus tiriamasis darbas. Mokslininkai tyrė magnio kiekį nuo infarkto mirusių ligonių ir sveikų žmonių, kurie žuvo eismo nelaimėse, širdies raumenyje (miokarde). Mirusių nuo infarkto širdies raumenyje rasta 42 % mažiau magnio pažeistoje širdies dalyje, negu sveikojoje. O žuvusių eismo nelaimėse širdyje nerasta magnio kiekio skirtumo įvairiose širdies raumens vietose.

Mokymo apie stresą kūrėjas Hansas Selye dar 1958 metais, eksperimentuodamas su gyvūnais, įrodė, kad magnis užkerta kelią aterosklerozei. Vienai žiurkių grupei jis davė maistą, turintį mažai magnio, o kitai - daug. Pirmos grupės gyvūnams gana greitai išsivystė aterosklerozė, cholesterolio kiekis jų kraujyje buvo labai didelis, o antros grupės gyvūnų kraujagyslėse sklerotinių pakitimų nerasta, cholesterolio kiekis liko normalus.

Yra žinoma, kad svarbus vaidmuo, reguliuojant cholesterolio kiekį organizme, tenka lecitinui. Ši aminorūgštis susidaro organizme, veikiant fermentui, turinčiam vitamino B6, kurį savo ruožtu suaktyvina magnis.

Prancūzų gydytojai skirdavo kraujagyslių ir širdies problemų, padidėjusį cholesterolio kiekį turintiems pacientams magnio laktatą ir vitaminą B6 ryte ir prieš naktį. Daugeliui iš jų po mėnesio cholesterolio kiekis, širdies skausmai sumažėjo.

Kraujagyslių sienelės sudarytos iš raumeninio audinio. Magnis geba atpalaiduoti raumenis ir taip normalizuoja kraujospūdį.

Profesoriaus M. Maškovskio parengtas žinynas “Vaistinės priemonės» rekomenduoja sergantiems hipertonine liga, ypač ankstyvose stadijose, reguliariai tuščiu skrandžiu vartoti 1-2 g magnio sulfato su puse stiklinės vandens. Kartais ilgalaikis magnio sulfato vartojimas gali sudirginti skrandį. Siekiant to išvengti, galima dozę padalinti į dvi dalis po 0,5-1 g ir vartoti po valgio. Sergantiems stenokardija, vartojantiems magnio sulfatą šiek tiek sumažėja kraujospūdis, rečiau pasitaiko priepuoliai ir sunormalėja širdies ritmas.

Jau minėta, kad vienas iš magnio patekimo į organizmą šaltinių yra kietas geriamasis vanduo. Štai kokius įdomius stebėjimus atliko mokslininkai: Glazge, kur yra pats minkščiausias vanduo Anglijoje, mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra 50 % didesnis negu Londone, kur vanduo yra labai kietas.

Tyrėjai nustatė, kad ten, kur vandentiekio vanduo yra minkštas, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų pasitaiko daugiau negu regionuose su kietu vandentiekio vandeniu.

Magnis, vitaminai, Kalcis, Širdis, Kraujagyslės, Sveikata

Mokslininkai rekomenduoja rajonų, kur geriamasis vanduo yra minkštas, gyventojams kasdien suvartoti 60 mg magnio ir 100 mg kalcio. Tai tolygu 2 l kieto geriamo vandens.

Magnis ir diabetas. Magnio trūkumas dažnai pasitaiko diabetu sergantiems žmonėms, ypač tiems, kurie priversti naudoti insuliną. Magnis yra labai svarbus, išlaisvinant insuliną iš kasos ir kartu reguliuojant cukraus kiekį kraujyje. Jei organizme trūksta magnio, didėja diabetui būdingų komplikacijų, pavyzdžiui, širdies, kraujagyslių, akių ligų, rizika. Norėdami sužinoti, ar jūsų organizme pakanka magnio, mėnesį vartokite po 1000 mg magnio ir 1500 mg kalcio per dieną. Jums turėtų šiek tiek pagerėti cukraus reguliavimas kraujyje, sunormalėti kraujospūdis ir sumažėti nuovargis. Paskui magnio dozę sumažinkite iki 500 mg, kalcio - iki 100 mg per dieną.

Magnis ir stresas. Nerimas be priežasties, padidėjęs dirglumas, niūri nuotaika gali būti susiję su magnio trūkumu. Rytais gerkite kakavą su ketvirčiu arbatinio šaukštelio magnio oksido, o prieš naktį suvalgykite arbatinį šaukštelį arba valgomąjį šaukštą grikių medaus, kuriame gausu magnio, užgerdami šilta arbata ar pienu. Efektyviu antistresiniu poveikiu taip pat pasižymi neseniai pasirodęs maisto papildas, kuriame yra magnio, kalcio ir vitaminų. Tai «Berocca calcium and magnesium».

Magnis ir lėtinis nuovargis. Kanados mokslininkai stebėjo 100 suaugusių vyrų, kurie skundėsi lėtiniu nuovargiu be priežasties, gyvybinių interesų sumažėjimu, lytinio potraukio susilpnėjimu. Jiems pradėta duoti po 500 mg magnio sulfato su puse stiklinės vandens ryte ir vakare. Jau po 10 dienų 87 žmonės pasijuto žymiai geriau, Nuovargis praėjo, atsirado noras gyventi, pagerėjo nuotaika, miegas, apetitas.

Magnis ir akmenys inkstuose. Prancūzų gydytojai iš Paryžiaus urologijos klinikos nustatė, kad magnis, ypač su vitaminu B6, yra efektyvi priemonė nuo oksalatinių akmenų inkstuose. Mėnesį vartojant po 300 mg magnio ir 10 mg vitamino B6, galima iš dalies arba visiškai ištirpinti akmenis inkstuose. Toks gydymas pigus, neturi šalutinių efektų, gerai toleruojamas. Savaime suprantama, magnis su vitaminu B6 taip pat yra ir puiki profilaktikos priemonė nuo akmenų susidarymo inkstuose. Suomijoje atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, kurie vartoja dažniausiai natūralius produktus, turinčius daug magnio ir kalcio (pieno produktai), labai retai serga inkstų akmenlige, nepaisant to, kad organizmas gauna vidutiniškai 4-5 g kalcio per dieną. Kalcis nesikaupia inkstuose, nes yra pusiausvyroje su pakankamu kiekiu magnio ir baltymų, kurie suriša kalcio perteklių.

Magnis ir skrandžio bei virškinimo trakto ligos. Magnio oksidas yra galingas antacidas. Tai viena iš geriausių priemonių mažinti skrandžio sulčių rūgštingumą. Magnio oksidas, skiriamas nuo rėmens, gastrito su padidėjusius rūgštingumu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės, neutralizuoja druskos rūgštį skrandyje, pavirsdamas neutraliu magnio chloridu, kuris turi papildomą laisvinamąjį poveikį. Magnio hidroksidas įeina į populiariausių antacidinių preparatų - almagel ir maaloks - sudėtį. Dar vienas magnio junginys - magnio karbonatas, arba baltoji magnezija, taip pat pasižymi antacidiniu poveikiu ir įeina į vikalin ir vikair tablečių sudėtį. Šios tabletės vartojamos, gydant gastritą ir opaligę.

Magnis ir migrena. Papildomas magnio vartojimas mažina galvos skausmą žmonėms, kuriuos vargina migrena. Tai patvirtino neseniai atliktas tyrimas, apie kurį papasakojo žurnalas «Cefalgija». Tyrime dalyvavo 80 žmonių, kuriuos vargino stiprūs migreniniai galvos skausmai. Jiems pasiūlyta reguliariai vartoti magneziją. Po trijų mėnesių daugumai galvos smegenų priepuoliai žymiai susilpnėjo.

Magnis taip pat gali efektyviai padėti įveikti galvos skausmus, susijusius su alergija ir priešmenstruaciniu sindromu. Kartu su vitaminu B6 jis normalizuoja nuotaiką per mėnesines ir palengvina skausmingas menstruacijas.

Magnis, vitaminai, Kalcis, Širdis, Kraujagyslės, Sveikata

Magnis ir osteoporozė. Magnis su kalciu stimuliuoja skydliaukės hormono kalcitonino ir paraskydliaukės paratiroidinio hormono gamybą. Šie hormonai vaidina svarbų vaidmenį, užtikrinant sveikatą ir kaulų tvirtumą. Kai organizme trūksta magnio, sumažėja kaulų ir dantų tvirtumas bei kietumas. Apie tai knygoje «Sveiki kaulai - sveikas kūnas» rašė medicinos mokslų daktarė Siuzana E. Braun. Magnio trūkumas sukelia osteoporozės riziką. Osteoporozė - tai liga, didinanti pagyvenusių žmonių kaulų trapumą, lūžumą, dažniau pasitaiko moterims, įžengusioms į menopauzę.

Magnio paros norma, reikalinga šio susirgimo profilaktikai vyresnio amžiaus moterims, yra 750 mg. Moterims reikėtų daugiau vartoti ir kalcio - iki 1500 mg.

Be minėtų ligų ir patologinių būsenų, magnį rekomenduojama papildomai vartoti ir kai kuriais kitais atvejais (dažnai su papildomai vartojamu kalciu).

• Nustatytas ryšys tarp magnio ir kalcio trūkumo bei alerginių priepuolių, pavyzdžiui, alerginės bronchinės astmos ir dilgėlinės. Sergantiems bronchine astma ir dilgėline rekomenduojama kasdien suvartoti 200 g magnio ir 500 mg kalcio.

• Nėštumo laikotarpiu magnio ir kalcio poreikis padvigubėja, nes abu mineralai padeda formuotis vaisiaus kaulams ir dantims bei palaiko normalią motinos kaulinių ir dantų audinių būklę. Dienos norma nėščiosioms - 750 g magnio ir 1500 mg kalcio.

• Daugeliui žmonių, dažnai arba nuolat sergančių grybelinėmis infekcijomis, nustatomas magnio trūkumas. Kasdien vartojant 250 mg magnio, galima pašalinti arba susilpninti grybelinės infekcijos simptomus.

• Tirpimo ir badymo pojūčiai gali būti susiję su magnio ir kalcio trūkumu. Dvi savaites reikėtų kasdien vartoti 500 mg magnio ir 1000 mg kalcio. Tai leistų tiksliai nustatyti, ar tokia būklė tikrai yra susijusi su šių mineralų trūkumu.

• Kai nuolat arba ilgą laiką būnant triukšmingoje aplinkoje, sutrinka klausa, ima svaigti galvą ir skambėti ausyse, kai kuriais atvejais šiuos pojūčius galima susilpninti ar net visai pašalinti, papildomai pavartojus

500 mg magnio ir 1000 mg kalcio per dieną. Minėti požymiai gali atsirasti, ir pavartojus kai kurių antibiotikų, pavyzdžiui, gentamicin ir neomicin.

Magnis daro didelį ir įvairiapusį poveikį sveikatai. Todėl reikia stengtis, kad šio mineralo organizme nepritrūktų, t.y. reguliariai vartoti jo turinčius produktus, o esant reikalui, ir biologinius maisto papildus su magniu.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
02.09.2019 laikas 12:20 Receptai Svečiai džiaugiasi, kad taip skanu. Bulvinė dešra. Nors kiekvieną dieną duokite

Užburia iš karto! Pasigaminkime namuose skanų patiekalą. Atrodo tikrai įspūdingai, net norisi valgyti ir valgyti...

Skaityti daugiau

12.08.2019 laikas 17:46 Receptai Kopūstų kotletai norintiems lieknėti be mėsos

Kopūstų kotletai receptas. Smulkia tarka sutarkuokite svogūną ir česnaką. Krapus smulkiai supjaustykite. Viską sumaišykite su maltais kopūstais, pagardinkite druska, pipirais. Pridėkite miltų, manų krupų ir gerai permaišykite. ...

Skaityti daugiau

08.08.2019 laikas 19:43 Receptai Kaip pasigaminti namuose varškės spurgas
Senai norite pagaminti spurgų, bet nežinote, pagal kokį receptą jos išeina pačios skaniausios? Tvirtai galime pasakyti, kad mūsų receptas vienas sėkmingiausių! Varškės spurgos išeina orinės, saikingai saldžios, naudingos ir nerieb...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
18.12.2024 laikas 15:06 ‘Pelnas iš masinės imigracijos į Vokietiją’ - Izraeliui priklausanti įmonė, Berlyne apgyvendinusi tūkstančius migrantų, gali uždirbti 300 ml
Migrantų krizė Vokietijoje sukelia didelių iššūkių, tačiau kai kurios įmonės mato galimybes uždirbti. Izraelio nekilnojamojo turto bendrovė „Aroundtown“ planuoja gauti didžiulę sumą už migrantų apgyvendinimą Berlyne. Šis projektas, skirtas 1 500 migr...

Skaityti daugiau

18.12.2024 laikas 14:47 Antimaterijos raketa, 300 kartų stipresnė už termobranduolinę, galėtų daug greičiau pasiekti artimiausias žvaigždes

Kosmoso tyrinėjimai visada buvo iššūkis mokslininkams ir inžinieriams, siekiantiems atrasti naujas galimybes tarpžvaigždinėms kelionėms. Nors tradicinės raketos užtikrina didelę trauką, jų efektyvumas yra ribotas. Mokslininkai dabar kreipia savo d...

Skaityti daugiau

18.12.2024 laikas 11:30 Saturno žiedai: nauji tyrimai atskleidžia milijardų metų paslaptis
Saturno žiedai, vienas iš įspūdingiausių ir paslaptingiausių mūsų Saulės sistemos bruožų, ilgą laiką buvo laikomi jauni. Tačiau naujausi tyrimai, atskleidę galimą milžinišką jų amžių, keičia tai, kaip žvelgiame į šiuos nuostabius ledinius žiedus. Mok...

Skaityti daugiau

18.12.2024 laikas 09:52 Rauginti kopūstai: nauda, vartojimo rekomendacijos ir atsargumo priemonės
Rauginti kopūstai – tai ne tik tradicinis patiekalas, bet ir vertingas maisto produktas, siejamas su daugybe sveikatos privalumų. Juose gausu probiotikų, vitaminų ir mineralų, kurie padeda stiprinti imunitetą ir gerina virškinimą. Tačiau, kaip ir bet...

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 17:54 Peilių tikrinimo sezonas? Vokietijos policija kalėdinėje mugėje iš pagyvenusios moters konfiskavo kišeninį peiliuką

Vokietijoje kalėdinės mugės, kadaise laikytos saugiomis šventinėmis vietomis, dabar susiduria su vis didesniu saugumo iššūkiu. Dėl didėjančio nusikalstamumo, dažnai siejamo su masine imigracija, policija yra priversta imtis griežtų priemonių, įska...

Skaityti daugiau