Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Kovo » 16

„Nepriklausomi" tyrėjai turi akcijų farmacijos bendrovėse

Nepriklausomi medikamentų tyrimai kartais visai nėra nešališki. Nors medicinos žurnalai reikalauja, kad taip būtų, tyrėjai vis dar neatskleidžia savo pajamų, kurias gauna farmacijos bendrovėse, kurių medikamentus jie testuoja. Kai kuriais atvejais jie net turi akcijų šiose bendrovėse.

vaistai, farmakedonas, farmacija, akcijos

Maždaug trečdalis tyrėjų neatskleidžia savo interesų konfliktų, nepaisant didžiulio žurnalų spaudimo laikytis skaidrumo principo per klinikinius tyrimus.

Kai kurie tyrėjai gauna užmokestį už referatus, kiti - „tyrimų grantus", o dar kiti turi akcijų bendrovėse, kurių medikamentus jie tikrina. Vis dėlto tyrėjai nepageidauja to atskleisti ir vadina tyrimus „nepriklausomais".

Peržiūrėjus 344 vėžio tyrėjų veikalus, buvo konstatuota, kad per metus kaip išmokas iš farmacijos bendrovių jie gavo 216 mln. USD, - ir nutylėjo apie tai.

Įstatymas nenumato, kad tyrėjai turėtų atskleisti savo ryšius su farmacijos bendrove. „Tai sąžinės reikalas. Žurnalai prašo autorių atskleisti tokius ryšius, bet tai neturi juridinio pagrindo", - pasakoja Erickas Turneris iš Oregono sveikatos mokslų universiteto (Oregon Health Sciences University) Portlande, JAV.

vaistai, farmakedonas, farmacija, akcijos

Jis drauge su bendradarbiais ištyrė Atvirą mokėjimų duomenų bazę ( Payments Database), JAV sistemą, kurioje turėtų būti registruojami visi mokėjimai, gauti iš farmacijos bendrovių, ir palygino juos su informacija, kuri pateikta apie antivėžinių medikamentų klinikinius eksperimentus.

Yra žinoma, kad farmacijos bendrovių mokėjimai daro įtaką gydytojų apsisprendimui skiriant vaistus, o tyrėjai įtaria, kad taip pat yra ir su jų kolegomis, kurie atlieka klinikinius eksperimentus.

JAMA Oncol, 2018; 4:1426-8


Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar