Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Kovo » 19

Vaistų apyvartą reglamentuojanti institucija dalyvauja sandėriuose su žurnalistais

Vaistų apyvartą reglamentuojantys pareigūnai sudaro sandėrius su žurnalistais, kad kontroliuotų būdą, kaip pateikiamos medicinos sričiai svarbios naujienos.

Valstybinių laikraščių, televizijos kanalų ir radijo stočių žurnalistai mainais į nuorodas, su kuriais pareigūnais jiems galima ar, kaip tik atvirkščiai, - negalima susisiekti dėl konkrečios naujienos, gauna informaciją dieną anksčiau, nei ši pasidaro oficialiai prieinama.

žurnalistai, vaistai, farmakedonas, farmacija, korupcija

Tokį susitarimą atskleidė Amerikos nacionalinio visuomeninio radijo redaktoriai. Kaip tik jie buvo pirmi, į kuriuos 2014 metais kreipėsi JAV vaistų apyvartą reglamentuojančios institucijos - Maisto ir vaistų tarnybos (angl. FDA) pareigūnai. Radijo atstovams buvo pasakyta, kad jie galės dalyvauti privačioje trumpoje spaudos konferencijoje, kuri vyks dieną anksčiau, nei bus paviešinta oficiali informacija, o už tai gaus sąrašą tų asmenų, su kuriais jiems bus leidžiama susisiekti norint paruošti platesnį pasakojimą apie konkrečią naujieną. Buvo pabrėžta, kad žurnalistams negalima susisiekti su asmenimis, kurie neįtraukti į minėtą
sąrašą.

Radijo reporteris Robas Šteinas parašė FDA laišką, kuriame prašė tam tikros veiksmų laisvės kontaktinių asmenų rato atžvilgiu, tačiau, kaip jis pats sako, gavo „griežtą atsisakymą".

Tiesa, radijo atstovai sutiko su parengtu „sandėriu su nelabuoju" ir atvyko į privačią trumpą spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo žurnalistai iš kelių aukščiausio lygio žiniasklaidos institucijų, tarp jų Washington Post, Wall Street Journal, New York Times, taip pat CBS, NBC ir CNN.

Toks susitarimas, pagal kurį kokia nors organizacija kontroliuoja naujienų pateikimo formą, vadinamas „naujienų embargu" (angl. close-hold embargo). Nėra žinoma, kiek daug panašių sandėrių sudaryta tarp kitų asociacijų ir institucijų, nes, kaip nurodė Scientific American žurnalistai, FDA sandėris iškilo viešumon tik dėl „nesklandaus sakinio" vienoje New York Times publikacijoje.

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar