Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Balandžio » 12

Stambieji vaistų gamintojai slepia įrodymus apie medikamentus

Farmacijos įmonės tyčia klaidina sveikatos apsaugos institucijas ir vyriausybes, slėpdamos tyrimus, per kuriuos konstatuota, kad medikamentas neefektyvus ar pavojingas. Bent pusė vaistų tyrimų taip ir lieka nepublikuota.

farmacija, medicina, farmakedonas, vaistai

2009 metais vyriausybės buvo klaidinamos tam, kad įsigytų vaistą nuo kiaulių gripo (Tamiflu), nes jos nebuvo mačiusios nepublikuotų tyrimų, per kuriuos tyrėjai įrodė, jog šis vaistas neefektyvus.

Apie 80 proc. tyrimų apie šį medikamentą, įrodantys, kad vaistas nepašalino komplikacijų po užsikrėtimo gripu, nebuvo publikuota ar nusiųsta patikrinti nepriklausomiems ekspertams.

Vyriausybės pasikliovė ne moksliniais faktais, ogi rinkodaros kampanija, kurią kontroliavo vaistų gamintojai, - Didžiosios Britanijos Parlamento Bendruomenių rūmų Mokslo ir technologijų komitetui pasakojo Portsmuto universiteto (The University of Portsmouth) tyrėjas biochemijos mokslų daktaras Simonas Kolstoe'us.

Vien tik Didžiosios Britanijos vyriausybė už Tamiflu išleido 424 mln. britų svarų sterlingų. Medikamentas buvo skirtas darbuotojams, einantiems atsakingas pareigas.

Farmacijos įmonės sudaro kliūtis tyrimams, per kuriuos aptikta, kad vaistai neveikia.

Kitas pavyzdys, kai buvo slepiami įrodymai, susijęs su širdies vaistais - lorkainidu (lorcainide), dėl kurio mirė daug žmonių, o tai buvo laikoma paslaptyje 10 metų.

Didžiojoje Britanijoje Visuomenes sveikatos agentūra (Public Health England) nėra publikavusi ir trijų tyrimų rezultatus apie ŽPV vakciną.

Už imunizaciją atsakingas asmuo, agentūros pareigūne dr. Mary Ramsay, pasakojo, kad agentūra „pradėjo tyrimo rezultatų įkėlimą", bet tai daryti vėluojama jau maždaug 3 metus.

BBC News, 2018-11-02

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar


TavoSkelbimai.lt Skelbimų lenta