Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2019 » Gruodžio » 30

Neskiepijantys savo vaikų tėvai įprastai yra pasiturintys ir gerai išsilavinę, teigia ekspertai

Skiepus paprastai remia gerbiami mokslininkai ir federalinės agentūros, tačiau to nepakanka, kad įtikintumėte kiekvieną iš tėvų skiepyti savo vaikus, rašo Meghan Keneally abcnews.go.com portale

Sprendimas mesti iššūkį beveik universaliai mokslinei nuomonei neatsiranda dėl intelekto trūkumo, kadangi vakcinas ir imunologiją tyrę ekspertai pripažįsta, jog daugelis neskiepijančių savo vaikų tėvų yra gerai išsilavinę.

Pasak ekspertų, jie taip pat tampa plačios dezinformacijos kampanijos aukomis (nors ir yra gerai išsilavinę).

Danielis Salmonas, Vakcinų saugos instituto prie Johns Hopkins universiteto direktorius, teigė, kad esami tyrimai rodo, jog yra keletas bendrų požymių, kuriais dalijasi daugelis tėvų, nusprendusių neskiepyti savo vaikų.

„Jie linkę būti labiau išsilavinę. Jie paprastai būna baltieji ir turi didesnes pajamas. Jie paprastai turi didesnes šeimas ir linkę naudotis papildoma ir alternatyviąja medicina, pavyzdžiui, chiropraktika ir natūropatiją“, – teigia Salmon.

Peteris Hotezas, vakcinų gynėjas ir Nacionalinės atogrąžų medicinos mokyklos Bayloro medicinos koledže dekanas, teigė, kad „mums reikia daug daugiau socialinių mokslų“ duomenų apie specifines charakteristikas tų, kurie atsisako vakcinacijos, tačiau jis sutiko, kad „jie, kaip taisyklė, yra pasiturintys ir išsilavinę“.

Pavyzdžiui, Vašingtono valstijoje, kur dabar yra nepaprastoji padėtis dėl tebesitęsiančio tymų protrūkio, yra 11-as pats aukščiausias kolegijų baigimo rodiklis, nurodo USDA Ekonominių tyrimų tarnybos 2011–2015 m. duomenis.

Kalbant apie pradinį poveikį, Salmon teigia, kad protrūkiai paprastai prasideda, kai amerikietis keliauja į Europą, kur susirgimų tymais procentas yra daug didesnis nei JAV, ir tas asmuo jį vėl grąžina atgal.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, per visus 2018 metus JAV buvo 349 tymų atvejai, tuo tarpu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras pranešė, kad tik 2018 m. lapkričio mėnesį užregistruoti 385 atvejai šešiolikoje Europos Sąjungos šalių (po 24 kiekvienai šaliai per lapkričio mėnesį arba, padauginus iš 12 mėnesių, prognozuojamai po 288 į metus, bet tiek iš tiesų nesirgo niekur. Lietuvoje 2018 metais susirgo viso 30 žmonių – infa.lt komentaras).

Dėl šalių tarpusavyje susijusio 21-ojo amžiaus gyvenimo pobūdžio ir lengvų kelionių yra naudingi aukšti vakcinacijos lygiai tiek nacionaliniu, tiek visos valstybės mastu, tačiau visa tai priklauso nuo imunizacijos lygio nuo bendruomenės link bendruomenės lygmenyje, pažymėjo Salmon.

Tuo tarpu vakcinacija – jos rodikliai Vašingtono apygardose pastaraisiais metais mažėjo.

Remiantis naujausiais Clarko apskrities, kuri yra nuolatinio protrūkio pagrindas, duomenimis, 76,5 proc. iš 5 680 apskrities vaikų, 2017–2018 mokslo metais buvo visiškai paskiepyti vaikų darželiuose. Bandos imunitetas arba visos bendruomenės apsauga, tymų atveju, pasiekiama masiniais skiepais, kai vakcinuojami nuo 92 iki 95 procentų gyventojų.

Pastaraisiais metais šis rodiklis siekė 76,5 proc., kas žymi reikšmingą kritimą – prieš dešimtmetį jis siekė 91,4 proc.

„Jei jūsų bendruomenėje neskiepijamas 1 iš 4 vaikų, – jūs turite problemų“, – teigė Salmon.

Tėvai, kurie neskiepija savo vaikų, „bendrauja vieni su kitais, o tai yra ligos perdavimo būdas“, – sakė jis. „Tai geografinis ir socialinis grupavimasis“.

Salmonas sakė „ABC News“, kad jam nepatinka terminas „antivakcina“, nes jis yra poliarizuojantis ir netikslus.

„Labai mažai žmonių neskiepija … Galbūt tai yra 1–2 procentai gyventojų, kurie ideologiškai priešinasi vakcinoms“, – teigė Salmon ir pažymėjo, kad tėvai „susirūpinę“ dėl skiepų.

„Tai yra tėvai, kurie stengiasi priimti teisingus sprendimus savo vaikų atžvilgiu“, – sakė jis.

Hotezas teigė, kad šimtai svetainių Internete, užpildytų dezinformacija apie vakcinas, yra vieni iš aiškiausių pavyzdžių to, kaip tėvams įperšamos melagingos išvados.

„Neteisinga informacija interneto svetainėse, ji plinta socialinėje žiniasklaidoje“, – teigė Hotezas.

Salmon pateikė pavyzdį to, ką jis pavadino dezinformacijos apie vakcinų saugą svetainėmis, atrodančiomis labai rimtomis ir kurių pavadinimai labai artimi kelių galiojančių oficialių medicinos asociacijų santrumpų pavadinimams. Jis sakė, kad tos svetainės tėvams daro „tikrai painų“ įspūdį. (ABC News  šių svetainių nenurodė – kaži kodėl? – infa.lt komentaras)

„Kas dėl manęs, – aš žinau skirtumą, bet vidutiniai tėvai niekada nesužinos skirtumo. Tai yra pseudo mokslas“, – teigė Salmon ir pridūrė: „Nėra atsitiktinumas“ tai, kad dezinformacijos kampanijų akronimai yra artimi galiojančių grupių pavadinimams.

Klaidinga informacija neapsiriboja internetine informacija, – vakcinų medicininio pagrįstumo klausimas iškilo per vienus iš 2016 m. Respublikonų kandidato į prezidento debatų. Juose tuometinis kandidatas Donaldas Trampas (Donald Trump) pakartojo daugelį metų sakytą susirūpinimą dėl vakcinų dozavimo ir dažnumo. (Donaldas Trampas pasisakė kur kas konkrečiau ir aiškiau – infa.lt komentaras)

„Tai buvo faktas, kad jis diskutavo su dviem gydytojais“ – Ben Carson ir Rand Paul, abu tuo metu kandidatavę į prezidentus – „neatsistojo ir negynė akcinų! Tai buvo liūdna“, – teigė Hotezas.

Hotezas teigia, jog dezinformacija internete yra daug didesnių pastangų, apimančių politinių veiksmų komitetus, kurie vykdo lobistinę veiklą valstijų įstatymų leidėjų atžvilgiu, siekdami keisti valstijų įstatymus, dalis.

„Sudėtinga dar ir tai, kad nebuvo proporcingo propagavimo skiepų atžvilgiu“, – teigė Hotezas. „Mes negirdime iš federalinių agentūrų, negirdime visų įprastų, sveikatingumą palaikančių gynėjų, siekiančių kovoti su prieš vakcinas stojančiais lobistais, todėl nutiko tai, kad vakcinų gynimas užgriuvo saujelę mokslininkų, įskaitant ir mane.

Publikuoja Infa.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.06.2019 laikas 18:20 Receptai Varškėčiai su cinamonu
Gardžių varškėčių su cinamonu receptas. Virti varškėčiai patiekiami su tirpintu sviestu arba sviesto - grietinėlės padažu, šiek tiek pagardintu cukrumi. Abejais atvejais varškėčiai apibarstomi cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 07:24 Receptai Trupininis obuolių pyragas
Labai gardus ir paprastai pagaminamas trupininis obuolių pyragas.

Skaityti daugiau

07.09.2018 laikas 10:01 Receptai Vaistažolių mišiniai nusilpus regėjimui

Nusilpus regėjimui liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nusilpus regėjimui, receptai nusilpus regėjimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.11.2024 laikas 16:43 Jaunystės paslaptys: kaip požiūris keičia mūsų amžių

Amžius — tai tik skaičius, tačiau požiūris į jį gali visiškai pakeisti mūsų gyvenimo kokybę. Dauguma žmonių susiduria su iššūkiais, kai kalbama apie senatvę, tačiau teigiamas mąstymas ir aktyvus gyvenimo būdas gali padėti išlaikyti jaunatviš...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau