Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Mokslo Afiša » 2021 » Liepos » 11

Pasaulis be bičių: 10 vabzdžių-apdulkintojų išnykimo pasekmių

Nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios bitininkai pastebėjo masinį bičių darbininkių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko padėtis dar labiau pablogėjo - išnyko iki 4000 medunešių bičių rūšių, o 2006 m. šis reiškinys buvo pavadintas "bičių šeimos išnykimo sindromu". Niekas tiksliai nežino, kodėl bitės nyksta, tačiau kas nutiktų pasauliui, jei jos visiškai išnyktų?

O, gal tai dar vienas planas, sugriauti, sunaikinti žmogaus nepriklausomybę? Kas gali paneigti, kad jos pesticidų pagalbą, juk dabar trąšos, chemikalai naudojami, visur, kur reikia ir nereikia... žmogus, tiek įtrauktas į tą procesą, kad net nesuvokia, ką daro gamtai ir gyvūnams. Tačiau, numetus į šoną, tą teoriją... kas būtų, jei dingtų bitės darbininkės?

Užsienyje, gal būt ir Lietuvoje (jeigu Lietuvoje, kam iš viso įdomu rūpintis žemės ūkiu, nes dabar abejoju ar buvusi Lietuva agrarinė šalis, ji tokia laikoma) ne tik bitininkai, bet ir Žemės ūkio ministerija skelbia pavojaus signalą: bičių badas pastebimas daugelyje šalių, regionų. Vokietijoje per pastaruosius 13 metų bičių skaičius sumažėjo tris kartus. O Kalifornijos mokslininkai, 30 metų tyrinėjantys bites, padarė dar labiau nerimą keliančią išvadą: per šį laikotarpį bičių populiacija sumažėjo 76 %!

Medaus išnykimas

Medaus išnykimas. Produktas, kurį žmonija renka jau maždaug 9 tūkstantmečius. Jis naudojamas ne tik maistui, bet ir kaip kosmetikos, bei medicinos priemonė. Netekę bičių, akivaizdžiai neteksime vieno naudingiausių ir universaliausių produktų planetoje.

Daugelis vaisių ir daržovių nustos augti.

Daugelis vaisių ir daržovių nustos augti. Žmonės, kurie yra toli nuo žemės ūkio, nelabai įsivaizduoja, kiek augalų apdulkina bitės. JT ataskaitoje teigiama, kad apie 100 augalų sudaro 90 % pasaulio maisto įvairovės, o 70 iš jų apdulkina bitės. Jei tikėtume BBC, be bičių bent pusė maisto prekių parduotuvėse esančių produktų išgaruotų. Obuoliai, avokadai, vynuogės, persikai, arbūzai... ir blogiausia - kava.

Žmonės turės patys apdulkinti augalus.

Žmonės turės patys apdulkinti augalus. Tačiau tik kai kuriuos ir daug mažiau efektyviai. Šis metodas naudojamas Kinijoje, kur beviltiškai trūksta bičių. Žiedadulkių kibirėlio ir teptuko metodas gali padėti kompensuoti bičių išnykimą, bet jo nepakeičia.

Pieno produktai išnyks.

Pieno produktai išnyks. Ar kada nors susimąstėte, ką ėda melžiamos karvės? Jų racioną sudaro ne tik žolė. Karvėms reikia liucernos - augalo, kurį apdulkina tik bitės. Beje, kaip ir avims bei ožkoms. Be jo galima pamiršti ir pieną, ir bet kokius iš jo pagamintus produktus.

Medvilnė išnyks.

Medvilnė išnyks. Kartu su juo su laiku atsirado ir visi iš jo pagaminti drabužiai, kurių, švelniai tariant, yra gana daug. Taip, mes išmokome gaminti sintetinius pakaitalus, pavyzdžiui, poliesterį, tačiau pasaulyje, kuriame neliks medvilnės, jos kaina pastebimai padidės.

Sumažės maisto įvairovė.

Sumažės maisto įvairovė. Be bičių žmonija neteks dalies savo įprastos mitybos, nors dalis jos tikrai išliks. Kiaulėms ir vištoms nereikia maisto, pagaminto iš apdulkintų augalų. Kviečiai, sojos pupelės, kukurūzai ir ryžiai auga be apdulkinimo. Pomidorams, bulvėms ir morkoms reikia labai nedaug. Tačiau iškila kita problema...

Maisto produktų kainos smarkiai išaugs.

Maisto produktų kainos smarkiai išaugs. Ir tai nėra nepagrįstas spėjimas. Pavyzdžiui, 2012 m. žiemą Škotijoje buvo sunaikinta trečdalis visų bičių avilių, todėl sparčiai išaugo deficitinio maisto kaina. Geriau neįsivaizduoti, kiek kainuotų puodelis kavos pasaulyje be bičių.

Nepakankama mityba taps tikra problema.

Nepakankama mityba taps tikra problema. Žmonės yra sudėtingi organizmai, kuriems reikia subalansuotos mitybos. Daug vitaminų gauname iš bičių apdulkinamo maisto. 2011 m. atliktame tyrime nustatyta, kad "bičių" augalai suteikia mums kalcio, fluoro, geležies, vitaminų A, C ir E. Be jų mūsų sveikata labai pablogėtų. O, ar ne to siekiama, šiais laikais?

Pasaulio ekonomika gali žlugti.

Pasaulio ekonomika gali žlugti. Mažų mažiausiai smūgis jai bus monstriškas. Iškiltų grėsmė medvilnės, pieno ir kavos pramonei, daugeliui maisto ir sveikatos priežiūros pramonės šakų. Visame pasaulyje būtų prarasta šimtai milijardų dolerių, ir reikėtų stebuklo, kad neįvyktų katastrofa.

Daugelyje šalių prasidės badas. Prireiks laiko pereiti prie augalų, kuriuose nėra apdulkintojų, pavyzdžiui, sojų pupelių ir ryžių, kurių kai kuriose besivystančiose šalyse gali ir nebūti. Problema kiltų tik tuo atveju, jei bitės išnyktų rytoj, tačiau net ir laipsniškas išnykimas sukeltų daug problemų.

Net jei bitės išnyks palaipsniui ir mes turėsime laiko pasiruošti, liksime labai liūdni be vyno, sūrio, kavos ir ledų. O, genetiškai modifikuoti augalai, abejoju ar tokie naudingi žmogui...

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau