Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Spalio » 10

Ekspertas teigia, kad pasaulio vandenynai per 80 metų gali pakilti 0,5 metro

Prognozuojama, kad iki šio šimtmečio pabaigos pasaulinis vandenynas pakils pusę metro, net ir neatsižvelgiant į tolesnį CO2 kiekio atmosferoje didėjimą. Jeilio universiteto profesorius astrofizikas Lawrence'as Kraussas tai pasakė sekmadienį nacionaliniame mokslo festivalyje NAUKA 0+.

"Net jei rytoj tiesiogine prasme nustotume gaminti CO2, vandenynų lygis [iki 2100 m.] vis tiek pakiltų pusmetriu, o tai daugeliui gali būti labai jautru. Įsivaizduokite, kad laikote kamuolį kelių lygyje. [Atstumas tarp jo ir grindų] yra pusė metro. <...> Beveik visas Pietų Vietnamas yra tik puse metro aukščiau vandenyno lygio. O jei vandenyno lygis pakils, [iki 2100 m.] <...> jei nesiimsime veiksmų, beveik visas Pietų Vietnamas atsidurs po vandeniu. Gali prireikti pastatyti kokią nors užtvanką ar ką nors kita", - sakė Kraussas.

Mokslininkas taip pat pažymėjo, kad šiuo metu apie 190 mln. žmonių gyvena pakrančių teritorijose, kurioms iki 2100 m. kiltų potvynių pavojus, net jei išmetamų teršalų kiekis būtų nedidelis.

"[Vandenynų lygis] dar labiau padidės, jei nieko nedarysime, kad sumažintume anglies dioksido kiekį", - pridūrė mokslininkas.

Visų pirma jis atkreipė dėmesį į pavojų, kad Grenlandijos ledo danga per tūkstantmetį gali visiškai išnykti dėl kylančios vidutinės planetos temperatūros, dėl kurios vandenynų lygis gali pakilti iki 7 m.

"Pasaulinio vandenyno lygio kilimas yra tik pusė ledynų tirpimo pasekmė. Taip yra ir dėl to, kad vanduo šylant plečiasi. <...> Apskaičiavus energijos kiekį, kuris dėl radiacinio poveikio veikia vandenynų storį, gautume penkių atominių bombų, numestų ant Hirošimos, kurios numetamos kiekvieną dieną, ekvivalentą <...>. Dėl papildomos šilumos pasaulio vandenynai plečiasi", - aiškino jis.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.10.2021 laikas 21:26 CDC pagautas meluojantis: Covid vakcinos nužudo 15 žmonių už kiekvieną 1 išgelbėtą gyvybę
Federalinė vyriausybė primygtinai reikalauja, kad amerikiečiai nekreiptų dėmesio į didžiulį su vakcinomis susijusių sužeidimų ir mirčių, apie kurias šiais metais pranešta VAERS (Pranešimų apie nepageidaujamus įvykius, susijusius su vakcinomis, sistemai), skaičių, teigdama, kad nė vienas iš jų nėra s...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 20:13 Ekspresinis veido atnaujinimas, kurį galite atlikti patys
Norint kokybiškai prižiūrėti odą ir suteikti jai reikalingų medžiagų, nebūtina pirkti kremų kosminėmis kainomis ar nuolat gyventi grožio salonuose.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:47 Kaip atsikratyti lūpų pūslelinės per 1 dieną: 7 liaudies metodai

Herpesas yra viena klastingiausių ligų. Net jei ši liga yra lengvos formos ir vargina tik kartą per pusmetį, tai nėra malonu. Ypač erzina būdingi bėrimai ant lūpų, kurie ne tik stipriai niežti, bet ir atrodo tiesiog negražiai, verčia kelias dienas slėptis nuo smalsių akių.

...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 17:22 NSO virš Springfildo, Misūrio valstija, JAV

17:00 10/18/21. Stebėjau šį objektą, skrendantį per Springfildą Mo, trumpam sustojusį virš miesto centro. Buvau spūsties valandą ir galėjau tik trumpam sustoti, kad padaryčiau šį vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 16:24 Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas ragina suimti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci

Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto vyriausiasis narys, JAV atstovas Devinas Nunesas (Devin Nunes) (R-CA), ragina patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:27 Receptai | Patiekalai Trupininis obuolių pyragas su maskarpone
Tai tobulasis obuolių pyragas su maskarpone, kurį aš galėčiau valgyti ir valgyti, jei tik po to kelnių saga ant manęs nepyktų. Gal jis ir nėra pats sveikiausias, bet kad vienas iš skaniausių trupininių pyragų, tai garantuotai....

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:14 Receptai | Patiekalai Nuostabaus skonio obuolių pyragas
Na kokie namie rudenį be nuostabaus obuolių pyrago, kai pasklinda obuolių ir cinamono kvapas... Kažkada perskaičiau šį receptą kažkuriame žurnale, pagalvojau, kad nieko ypatingo čia nebus... Tačiau jis gavosi tobulas, skanesnio net nesu ragavusi....

Skaityti daugiau

26.10.2021 laikas 16:56 Receptai | Patiekalai Beef steak Tartare - totoriškas bifšteksas
Negalintiems žiūrėti į žalią mėsą, toliau skaityti mano recepto tikrai nepatariu, nes šį kartą Jums parodysiu, kaip pasigaminti tai, kas angliškai vadinasi "Beef Steak Tartare", prancūziškai - "Filet americain" arba tiesiog "steak tartare", o lietuviškai būtų "Totoriškas bifšteksas", na arba kaip da...

Skaityti daugiau