- 21.05.2023
- 2.0 Reitingas
- 576 Peržiūros
- Komentarai
Pagal naują demokratų įstatymą bus sukurti "netikrų naujienų kalėjimai", skirti JAV piliečiams, kurie bus pripažinti kaltais dėl "netikrų naujienų" skaitymo ir skleidimo internete.
Įstatymo projektą, pavadintą Skaitmeninės platformos komisijos įstatymu (Digital Platform Commission Act, DPCA), pateikė demokratų senatorius Maiklas Benetas (Michael Bennet).
Įstatymu būtų "sukurta ekspertinė federalinė institucija, įgaliota visapusiškai reguliuoti skaitmenines platformas konkrečiuose sektoriuose, siekiant apsaugoti vartotojus, skatinti konkurenciją ir ginti viešąjį interesą".
Žingsnis uždrausti nemainstrymines nuomones Amerikoje žengtas po to, kai WEF nurodė viso pasaulio vyriausybėms uždrausti visą nepriklausomą žiniasklaidą internete ir uždrausti vartotojams skaityti nemainstryminius naujienų šaltinius.
"Naujoji Federalinė skaitmeninės platformos komisija turėtų įgaliojimus, jurisdikciją ir platų priemonių rinkinį, kad galėtų parengti ir įgyvendinti apgalvotas apsaugos priemones sektoriui, kuris per ilgai buvo paliktas rašyti savo taisykles, o tai turėjo rimtų pasekmių viskam - nuo paauglių psichikos sveikatos iki dezinformacijos ir antikonkurencinės praktikos, dėl kurios nukentėjo smulkusis verslas", - pareiškė senatorius Benetas.
"Mes, kaip šalis, turėtume didžiuotis, kad dauguma pasaulyje pirmaujančių technologijų bendrovių buvo įkurtos Amerikoje. Tačiau jos nebėra pradedančiosios įmonės. Šiandien jos priskiriamos prie galingiausių bendrovių žmonijos istorijoje. Jau seniai laikas priimti apgalvotą ir visapusišką požiūrį į skaitmeninių platformų, sukaupusių nepaprastą galią mūsų ekonomikai, visuomenei ir demokratijai, reguliavimą", - sakė Bennetas. "Neturime rinktis, ar leisti skaitmeninėms platformoms pačioms rašyti taisykles, ar leisti tokias taisykles rašyti konkurentams, pavyzdžiui, Kinijai ir Europos Sąjungai, ar palikti tai spręsti politikams Kongrese. Turėtume vadovautis senu Amerikos istorijos precedentu, kai sudėtingiems ir galingiems ekonomikos sektoriams suteikiami įgaliojimai ekspertinei institucijai ginti viešąjį interesą nustatant sveiko proto taisykles ir vykdant priežiūrą."
Trendingpoliticsnews.com praneša: Naująją Federalinę skaitmeninės platformos komisiją sudarytų penki komisarai, kuriuos skirtų prezidentas ir tvirtintų JAV Senatas. Joje "dirbtų ekspertai, turintys patirties tokiose srityse kaip kompiuterių mokslas, programinės įrangos kūrimas ir technologijų politika".
Komisija turėtų "plačius įgaliojimus skatinti viešąjį interesą, o konkrečiais nurodymais, be kitų sričių, būtų siekiama apsaugoti vartotojus, skatinti konkurenciją ir užtikrinti skaitmeninių platformų algoritmų sąžiningumą ir saugumą", - priduriama senatoriaus pareiškime. "Siekdama įgyvendinti savo įgaliojimus, Komisija turėtų teisę skelbti taisykles, taikyti civilines sankcijas, rengti klausymus, atlikti tyrimus ir remti mokslinius tyrimus. Ji taip pat galėtų nustatyti "sistemiškai svarbias skaitmenines platformas", kurioms būtų taikoma papildoma priežiūra, reguliavimas ir susijungimų peržiūra."
Skaitmeninių platformų komisijos įstatymui pritarė įvairūs ekspertai ir organizacijos. Buvęs Federalinės ryšių komisijos pirmininkas Tomas Wheeleris giria įstatymo projektą už tai, kad juo modernizuojama nacionalinė politika ir įvedamas skaitmeniniam amžiui tinkamas lankstus reguliavimo modelis. Kolorado generalinis prokuroras Filas Veiseris (Phil Weiser) pabrėžia, kad reikia federalinių veiksmų ir reguliavimo sistemos, kad būtų apsaugoti piliečiai interneto pasaulyje. Pelno nesiekianti organizacija "Public Knowledge" pritaria šiam įstatymo projektui, nes tai yra į vartotojus orientuotas požiūris, kuriuo siekiama, kad interneto platformos būtų atskaitingos. Tarp kitų rėmėjų yra Humaniškų technologijų centras, komunikacijos ir technologijų politikos ekspertai iš Džordžtauno universiteto ir Jeilio vadybos mokyklos, taip pat įvairios teisių gynimo grupės, besirūpinančios skaitmeninių platformų poveikiu demokratijai, jaunimui ir visuomenės sveikatai.
"Skaitmeninių platformų komisijos įstatymas sukuria XXI a. demokratijai reikalingus gebėjimus, kad mūsų sparčiai besikeičianti skaitmeninė aplinka atitiktų visuomenės interesus", - sakė "Center for Humane Technology".
Kaip socialiniame tinkle "Twitter" pažymėjo organizacija "Reclaim the Net", įstatymo projektas "suteiktų įgaliojimus naujai federalinei agentūrai sukurti tarybą, kuri nustatytų "įgyvendinamus elgesio kodeksus" socialinės žiniasklaidos platformose ir dirbtinį intelektinį intelektą. Į tarybos sudėtį įeis "dezinformacijos" ekspertai".
A new bill wants to empower a new federal agency to create a council that establishes "enforceable behavioral codes" on social media platforms and AI. The council will include "disinformation" experts. pic.twitter.com/m9MdSl9kda
— Reclaim The Net (@ReclaimTheNetHQ) May 18, 2023
"Įstatymo projekte taip pat numatyti amžiaus patikrinimo reikalavimai", - pridūrė "Reclaim the Net".
"Tai prieštarauja Konstitucijai, taip pat yra blogis ir kvailystė", - atvirai pastebėjo konstitucinis advokatas Harmeetas Dhillonas (Harmeet Dhillon).
Įstatymo projekte šiuo metu nėra konkrečių saugiklių, kurie apsaugotų žodžio laisvę ir užtikrintų, kad komisijos įgyvendinamos taisyklės nepagrįstai nepažeistų asmenų konstitucinių teisių. Vietoj to jis remiasi vyriausybės paskirtais "ekspertais", kurie neabejotinai veiktų kaip valstybės patvirtintų naratyvų ir politikos kontrolieriai. Nesant tvirtos saviraiškos laisvės apsaugos, kyla pavojus, kad internetinis diskursas gali atšalti, taip pat gali būti slopinamos inovacijos ir kūrybiškumas.
Tuo tarpu "Twitter" failai toliau fiksuoja daugybę piktnaudžiavimų žodžio laisve, kuriuos vykdo didžiųjų technologijų bendrovių "dezinformacijos" ir "neapykantos kalbos" moderatoriai.
1. Twitter Provided Privileged Access to Banning Queen, Taylor Lorenz #TwitterFiles
— Paul D. Thacker (@thackerpd) May 18, 2023
Twitter engineer walking me through their reporting system, "Wow! She's a heavy user." pic.twitter.com/z7Y7q5OEyi
"Lorencas turėjo daugiau nei specialią reportažinę prieigą, kad paskyros būtų uždraustos, - pranešė žurnalistas Polas Tackeris (Paul Thacker). "Kai Tuckeris Carlsonas (Tukeris Karlsonas) parengė ją pašiepiantį straipsnį, "Twitter" paskelbė perspėjimą - "Turime būti su ja atsargūs".
Štai tokios ypatingos privilegijos "ekspertams" kelia amerikiečiams pagrįstų įtarimų dėl dvigubų standartų ir politinio šališkumo.
Apibendrinant galima teigti, kad JAV vyriausybei negalima patikėti interneto "dezinformacijos" kontrolės. Kaip pažymėjo senatorius Randas Paulas (Rand Paul, R-KY), "didžiausia dezinformacijos sritis yra valdžia".
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau