- 21.06.2023
- 0.0 Reitingas
- 559 Peržiūros
- Komentarai
Išdavystė sukelia nusivylimą žmogumi, kuriuo pasitikėjote. Štai kodėl tai įveikti, o juo labiau atleisti, yra sunku. Tačiau galbūt kartais tai būtina dėl santykių gerovės. Kad tai padarytumėte, pirmiausia turite suprasti išdavystės priežastį.
Per savo ilgametę praktiką konsultavau daug porų, kurios patyrė santuokinę neištikimybę. Paprastai abiem pusėms būdavo sunku susitaikyti su tuo momentu. Ne kartą mačiau gilią neištikimų žmonių neviltį ir depresiją. Dažnai jie prisipažindavo, kad to nesitikėjo ir negalėjo suprasti, kas juos paskatino taip pasielgti.
Apgauti partneriai pastebėdavo, kad dabar jų tikėjimas žmonėmis yra sugriuvęs. "Mano pasaulis apsivertė aukštyn kojomis. Daugiau niekuo nebegalėsiu pasitikėti", - tokią frazę išgirdau iš kiekvieno paciento, patyrusio mylimo žmogaus išdavystę.
Tačiau mano praktika taip pat parodė, kad jei žmonės nori išsaugoti santykius ir suteikti vienas kitam antrą šansą, beveik visada yra išeitis. Ir pirmiausia reikia surasti ir aptarti išdavystės priežastį. Štai dažniausiai pasitaikančios, remiantis mano pastebėjimais.
1. Pagundos auka
Nelengva atsispirti, jei seksuali gražuolė ar gražuolis primygtinai prašo parodyti tau dėmesio ženklų. Gali būti, kad jūsų partneris tapo auka žmogui, kurio gyvenimo būdas susijęs su trumpalaikiu pasimėgavimu.
Taip šie žmonės numalšina jaudulio troškulį ir randa nenuginčijamų savo patrauklumo įrodymų
Jokiu būdu nepateisinu tokio elgesio ir nesistengiu sumenkinti neištikimosios pusės kaltės. Kaip psichoanalitikas tiesiog konstatuoju faktą, kad tai dažnas reiškinys. Yra žmonių, kurie gali stoiškai atmesti komplimentus ir palinkėjimus. O kiti yra jautrūs dėmesio ženklams. Jie įsitraukia į žaidimą su "viliotoju" ir negali laiku sustoti.
2. Paskutinis šansas
Kuo vyresni tampame, tuo dažniau esame linkę žvelgti atgal ir svarstyti, ar nepraleidome kažko gyvybiškai svarbaus gyvenime. Norėdami užpildyti tuštumą, pradedame ieškoti naujų patirčių.
Vieniems tai įdomus hobis, kelionė ar dar vienas išsilavinimas, kitiems - bandymas užpildyti spragas seksualiniame fronte.
Pavyzdžiui, anksti ištekėjusi moteris staiga suvokia, kad jos gyvenime nebus kitų vyrų, ir tai ją gąsdina. Kita vertus, vyrai po 40-ies dažnai užmezga romanus su jaunomis merginomis, norėdami dar kartą išgyventi prieš 20 metų patirtą jausmų sūkurį.
3. Egoizmas
Kai kurie žmonės su amžiumi tampa tokie narciziški, kad staiga pagalvoja, jog gali gyventi ne pagal taisykles.
Jie nesuvokia, kad neištikimybė gali sužeisti ar įskaudinti mylimą žmogų, ir rūpinasi tik savimi ir savo malonumais.
Taip dažniausiai nutinka porose, kuriose vienas iš partnerių tapo sėkmingesnis versle arba santuokos metu buvo gerokai paaukštintas. Nuo tada, kai jie susipažino, pasikeitė jėgų pusiausvyra, todėl vienas iš sutuoktinių pradeda manyti, kad jis ar ji nebėra įpareigoti duoti ištikimybės priesaiką.
4. Santykių krizė
Kartais neištikimybė vienam iš partnerių atrodo lengviausias ir logiškiausias būdas nutraukti išsekusius santykius. Pavyzdžiui, pora jau ilgą laiką jaučiasi kaip svetimi žmonės ir vienas kito nepatenkina lovoje, tačiau jie neišsiskyrė dėl vaikų ar kitų priežasčių. Tuomet išeitimi iš susidariusios padėties tampa partnerio atrasta neištikimybė. Kartais tokia įvykių logika sukuriama net nesąmoningai.
5. Antidepresantai
Siekdamas pralinksminti save ir pabėgti nuo kasdienės rutinos "darbas-namai", vienas iš partnerių pradeda gyventi slaptą gyvenimą. Poreikis slėptis ir slėpti pėdsakus, šnipinėjimo žinutės ir telefono skambučiai naktimis, rizika būti pagautam ir baimė būti atskleistam - visa tai sukelia adrenalino antplūdį, ir gyvenimas vėl ima žaisti ryškiomis spalvomis. Nors, mano nuomone, depresijos gydymas pas psichoanalitiką šiuo atveju būtų pigesnis visomis prasmėmis.
6. Savigarbos didinimas
Net labiausiai savimi pasitikintiems žmonėms malonu rasti savo patrauklumo ir unikalumo įrodymų. Taigi po nedidelio flirto iš šono moteris jaučia energijos antplūdį, ji supranta, kad vis dar yra įdomi ir geidžiama. Kartu ji vis dar gali mylėti savo vyrą. Kad taip nenutiktų, stenkitės sakyti partneriui nuoširdžius komplimentus, dažniau pasidžiaukite jo sėkmėmis ir pasiekimais.
7. Išreikšti nuoskaudą
Visi esame linkę pykti ir piktintis savo partneriu. "Tu niekada nesiklausai, ką noriu pasakyti", - sielvartauja moteris ir randa paguodą mylimojo, kuris pasirengęs ją išklausyti ir palaikyti, glėbyje. "Tu visą savo laiką skiri vaikams, o mane pamiršti", - sako vyras ir nueina pas meilužę, kuri galbūt visus vakarus praleidžia su juo.
Mažos nuoskaudos paprastai perauga į abipusį nepasitenkinimą, ir tai yra tiesioginis būdas vienam iš partnerių ieškoti laimės, supratimo ar paguodos šone.
Nuotraukų šaltinis: Shutterstock
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau