- 05.09.2023
- 0.0 Reitingas
- 541 Peržiūr
- Komentarai
Svarbi išlyga: šiuo straipsniu nesiekiama pažeminti moterų ir apkaltinti jas, kad jos renkasi netinkamus vyrus, todėl tegul nesiskundžia, kad su jomis blogai elgiamasi. Taip nebūna. Dėl smurto visada kaltas prievartautojas. Net jei darysime prielaidą, kad auka yra baisus žmogus ir tiesiog kvailas žmogus, kuris kartas nuo karto leidžiasi į tą pavojingą alėją, kaip tame anekdote. Vis tiek kaltas prievartautojas: jis taip pat eina į alėją ir prievartauja, ei!
Tačiau negalime paneigti: taip, yra moterų, kurios kartas nuo karto renkasi "netinkamus" vyrus ir kelia sumaištį aplinkoje. Kodėl taip gali atsitikti?
3 priežastys
Vaikystėje matė tokį elgesį.
Tikriausiai girdėjote tokias frazes kaip "moterys renkasi vyrus, kurie atrodo kaip jų tėvai". Tai, žinoma, daugiau stereotipas, tačiau po juo slypi psichologinė tiesa.
Esmė ta, kad kai vaikas auga, formuojasi - jis viską suvokia be kritiško vertinimo, kaip gyvenimo normą, kaip "turėtų būti".
Be to, vaiko psichika yra labai lanksti ir gali prisitaikyti beveik prie visko. Štai kodėl vaikai išgyvena šeimose, kuriose iš jų atvirai ir be užuolankų tyčiojamasi, pvz.
Dar daugiau: net ir tokiose šeimose vaikai susiformuoja saugumo jausmą. Ir jis gali būti susijęs su dalykais, kurie objektyviai nėra saugūs, nes vaikui tai buvo normos dalis, ir jis pripratęs, kad su juo taip elgiamasi. Jo psichika užfiksavo smurtinį elgesį kaip meilės ir rūpesčio apraišką.
Pavyzdžiui, scenarijus, kai giriama tik už pažymius ir gerą elgesį, - formuoja, grubiai tariant, nuo išorinių vertinimų priklausomą, pripažinimo trokštančią asmenybę, nes tik taip jos psichika gauna jausmą "esu mylimas, esu matomas".
Arba mergaitė užaugo šeimoje, kurioje skandalai su baldų mėtymu buvo kasdienybė. O vaikui iš šeimos, kurioje tokie dalykai nepriimami, tai bus šokas, siaubas ir ne pagal skalę pavojaus jausmas. O pirmajai mergaitei - norma, nes ji užaugo tokioje aplinkoje ir šių skandalų fone ruošdavo namų darbus.
Kas nutiks tada? Tada pasąmoningai ieškome žmogaus, su kuriuo galėtume atkartoti vaikystės jausmus. Jaučiame meilę tiems, su kuriais mūsų psichika padaro spragtelėjimą: "Aha, viskas kaip vaikystėje!". - nes vaikystėje mums buvo įdiegta tai, ką suvokiame kaip meilę ir saugumą. Net jei iš tikrųjų tai niekada nebuvo meilė ir saugumas.
Jie nežino kitokio būdo.
Logiškas ankstesnio punkto tęsinys. Jei mergaitė užaugo šeimoje, kurioje buvo galima patirti emocinę ar fizinę prievartą, - ji užaugs manydama, kad smurtauti yra gerai. Ir todėl ji nereaguos į pirmuosius įspėjamuosius būsimo prievartinio elgesio ženklus, nes neturi standartų, "kaip su ja neturėtų būti elgiamasi".
Ji nėra mačiusi pagarbos, dėmesio, šilumos, rūpesčio, nežino, kad santykiai gali būti tokie, gal net mano, kad ji to visai nenusipelno. Tačiau ji nusipelno įžeidinėjimų, kaltinimų, pokštų, pažeminimų. O kas, jei tai darančiam žmogui ji iš tikrųjų rūpi ir jis nori jai geriausio?
Kaip kadaise tėtis.
Bėgdama nuo tėčio elgesio modelio
Jei tėvas buvo visiškai baisus, o mergaitė yra sąmoningesnė - ji gali pradėti ieškoti "tokio, kuris tikrai nėra panašus į mano tėvą".
Pavyzdžiui, augo su emociškai atsiskyrusiu tėvu (ar tėvais) - dabar bėga į santykius su emocionaliu ir sprogstančiu vyru, galinčiu rodyti plačius gestus. Ir atvirkščiai: užaugo su emocingu, sprogstančiu, skandalingu - ieško itin ramaus, o gali nepastebėti jo ramios, bet ne mažiau baisios manipuliacijos.
Problemos šaknys tos pačios: vaikystėje nesusiformavęs įsivaizdavimas apie mylinčius, pagarbius santykius.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau