- 17.09.2023
- 0.0 Reitingas
- 662 Peržiūrų
- Komentarai
Praėjusią savaitę Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių vadovai pasirašė sutartį, pagal kurią visame pasaulyje bus diegiami WEF "skaitmeniniai tapatybės dokumentai" ir "visuomenė be grynųjų pinigų", kurie bus privalomi visiems žmonėms, norintiems dalyvauti visuomenės gyvenime.
G20 šalių vadovai susitarė primesti šią WEF politiką savo gyventojams, nesuteikdami visuomenei galimybės balsuoti.
Globalistų institucija taip pat atskleidė, kad vyksta diskusijos dėl griežtų tarptautinių taisyklių kriptovaliutoms sukūrimo, kurios leis vyriausybėms jas pakeisti centrinių bankų skaitmeninėmis valiutomis (CBDC).
Apie tai praneša Slaynews.com: Indijos finansų ministrė Nirmala Sitharaman pareiškė, kad vyksta diskusijos dėl pasaulinės kriptovaliutų reguliavimo sistemos sukūrimo.
N. Sitharaman sakė, kad pasaulio lyderiai mano, jog kriptovaliutos negali būti veiksmingai reguliuojamos be visiško tarptautinio bendradarbiavimo.
"Pirmininkaujanti [G20] Indija pateikė ant stalo pagrindinius klausimus, susijusius su reguliavimu arba supratimu, kad turėtų būti sukurta su kriptografiniu turtu susijusių klausimų sprendimo sistema", - prieš G20 susitikimą sakė Sitharaman.
Svarbiausi klausimai, aptarti aukščiausiojo lygio susitikime Naujajame Delyje, buvo "skaitmeninės viešosios infrastruktūros kūrimas, skaitmeninė ekonomika, kriptovaliutos, [centrinio banko skaitmeninės valiutos]".
Gita Gopinath, Tarptautinio valiutos fondo vykdomojo direktoriaus pirmoji pavaduotoja, socialiniame tinkle "Twitter/X" paskelbtame vaizdo įraše teigė, kad G20 "padėjo suformuoti pasaulinę perspektyvą, kaip politikos formuotojai turėtų elgtis su kriptografiniu turtu".
Ji taip pat patikino "Business Today", kad diskusijose "nebuvo kalbama apie kriptovaliutų uždraudimą, o tai rodo, kad pasauliniu mastu sutariama prieš tokias priemones".
Vis dėlto kai kuriuose pasiūlymuose raginama užtikrinti papildomą kriptovaliutų priežiūrą.
Kriptovaliutos yra decentralizuotos ir jų veiklos nekontroliuoja centriniai bankai, todėl vyriausybėms neįmanoma jų stebėti.
Kritikai sako, kad šie pasiūlymai gali leisti valdžios institucijoms įvesti socialinio kredito balų sistemą ir nuspręsti, kaip jų piliečiai gali leisti savo pinigus.
Toks žingsnis taip pat leistų vyriausybėms neleisti žmonėms naudotis savo lėšomis ir sudarytų sąlygas akimirksniu bausti už neteisingą mąstymą.
Aukščiausiojo lygio susitikime Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen paragino sukurti tarptautinę dirbtinio intelekto reguliavimo instituciją.
Ji taip pat paskelbė apie skaitmenines tapatybės nustatymo sistemas, kurios buvo sukurtos naudojant ES vakcininių pasų infrastruktūrą.
Nerinkta biurokratė pasisakė už pasaulinį bendradarbiavimą siekiant įvesti skaitmeninius asmens tapatybės dokumentus ir spręsti dirbtinio intelekto keliamus iššūkius.
Ji paragino Jungtines Tautas atlikti tam tikrą vaidmenį dirbtinio intelekto reguliavimo srityje, o Europos Sąjungos skaitmeninį sertifikatą COVID-19 pavadino puikiu skaitmeninės viešosios infrastruktūros (SIV), kuri apimtų ir skaitmeninius asmens tapatybės dokumentus, modeliu.
"Daugelis iš jūsų yra susipažinę su skaitmeniniu sertifikatu COVID-19, - sakė Pirmininkė von der Leyen.
"ES jį sukūrė pati sau.
"Modelis buvo toks funkcionalus ir patikimas, kad 51 šalis keturiuose žemynuose jį priėmė nemokamai.
"Šiandien PSO jį naudoja kaip pasaulinį standartą, kad palengvintų mobilumą grėsmės sveikatai metu.
"Noriu dar kartą padėkoti daktarui Tedrosui už puikų bendradarbiavimą, - sakė ji, turėdama omenyje PSO generalinį direktorių Tedrosą Adhanomą Ghebreyesusą (Tedros Adhanom Ghebreyesus).
Europos Sąjunga šiuo metu bando įdiegti viso bloko "skaitmeninės tapatybės" programėlę, kurioje būtų konsoliduota įvairi asmeninė informacija, įskaitant pasus, vairuotojo pažymėjimus ir sveikatos istoriją.
"Ateitis yra skaitmeninė. Perdaviau dvi žinutes G20 susitikimui", - socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame pranešime sakė Prezidentė L. von der Leyen.
"Turėtume sukurti saugaus ir atsakingo dirbtinio intelekto sistemą, kurioje veiktų panaši įstaiga, kaip TKKG klimato klausimais.
"Skaitmeninė viešoji infrastruktūra yra augimo spartintojas.
"Jos turi būti patikimos, sąveikios ir atviros visiems."
IPCC yra JT Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija.
Gegužės mėn. atliktos "Cato Institute 2023 CBDC National Survey" apklausos duomenimis, tik 16 proc. amerikiečių pritaria CBDC priėmimui.
Mažiausiai 68 proc. respondentų teigė, kad nepritartų CBDC, jei vyriausybė pradėtų stebėti jų pirkimus.
Dauguma demokratų ir respublikonų nurodė nerimaujantys dėl to, kad vyriausybė galėtų kontroliuoti, kam žmonės išleidžia pinigus, ir galbūt išjungti prieigą prie jų banko sąskaitų.
TVF valdančioji direktorė Kristalina Georgieva per "Twitter/X" pagyrė savo kolegas iš Indijos už tai, kad jie pirmauja "nustatydami kriptovaliutų reguliavimo gaires".
Ji sakė, kad TVF taip pat "prisideda prie pasiūlymų dėl išsamios politikos sistemos".
Atskirame pranešime spaudai J. Georgieva sakė: "Laukia dar daugiau darbo, įskaitant skaitmeninių pinigų ir kriptografinio turto sritį".
"Šiuo tikslu G 20 pavedė atitinkamoms institucijoms pagerinti kripto turto reguliavimą ir priežiūrą - TVF prisideda prie pasiūlymų dėl išsamios politikos sistemos - ir paspartinti diskusijas apie tai, kaip centrinių bankų skaitmeninės valiutos galėtų paveikti pasaulio ekonomiką ir finansų sistemą", - pridūrė ji.
TVF vadovė pasiūlė, kad vyriausybės, užuot pripažinusios kriptovaliutų turtą teisėta mokėjimo priemone, turėtų sukurti kriptovaliutų emitentų licencijavimo ir registravimo procesus ir sutelkti dėmesį į panašų jų veiklos traktavimą.
Kelios didžiosios ekonomikos šalys, įskaitant Japoniją ir Rusiją, šiais metais pradės kurti savo bandomuosius CBDC.
Nigerija paleido eNaira, pirmąjį pasaulyje išleistą CBDC, tačiau jis pasirodė esąs nepopuliarus.
Mažiau nei 0,5 proc. piliečių teigė naudojęsi šia skaitmenine valiuta, o vyriausybės pastangos skatinti ją naudoti žlugo.
Tuo tarpu Pasaulio bankas G20 aukščiausiojo lygio susitikimui parengtoje ataskaitoje taip pat gyrė Indijos naudojimąsi skaitmenine viešąja infrastruktūra siekiant "didinti finansinę įtrauktį" ir viešųjų prekių bei paslaugų teikimą.
Ataskaitoje kaip pavyzdys minima šalies DPI sistema "India Stack", kurią sudaro skaitmeninis asmens tapatybės dokumentas "Aadhaar" ir sąveiki skaitmeninių mokėjimų platforma UPI.
G20 mano, kad DPI gali pasitarnauti žmonėms ne tik finansų sektoriuje, bet ir sveikatos, švietimo ir socialinės gerovės srityse.
"Indijos stekas" yra šio požiūrio pavyzdys, nes jame derinamas skaitmeninis asmens tapatybės nustatymas, sąveikūs mokėjimai, skaitmeninė įgaliojimų knyga ir sąskaitų kaupimas", - sakė Nyderlandų karalienė Maxima, parašiusi ataskaitos įžanginį žodį.
"Vos per šešerius metus ji pasiekė puikų 80 proc. finansinės įtraukties rodiklį - tam būtų prireikę beveik penkių dešimtmečių, jei nebūtų taikomas DPI metodas."
Karalienė yra JT Generalinio Sekretoriaus specialioji gynėja įtraukiojo finansavimo vystymosi labui (UNSGSA) ir buvo viena iš pranešėjų pernai Vašingtone vykusiame TVF Pasaulio banko metiniame susitikime.
"Tinkamai suprojektuoti CBDC galėtų būti labai perspektyvūs, nes padėtų sukurti visiems prieinamą skaitmeninę finansų sistemą. Tačiau tai yra svarbus "jeigu", - sakė karalienė Maxima.
"Jei CBDC būtų sukurti ir įgyvendinti atsižvelgiant į įtrauktį, jie galėtų pasiūlyti daugybę galimybių išplėsti prieigą asmenims, neturintiems banko sąskaitų, ir tarnauti pažeidžiamiems bei neturtingiems asmenims."
Tačiau jos pareiškimai, kuriais ji palaikė šį planą, sulaukė kai kurių debatų dėl skaitmeninimo Nyderlanduose dalyvių kritikos dėl to, kad ji pažeidė normą dėl Nyderlandų monarchijos vaidmens politikoje.
"Maxima atvirai pasisako už programuojamus pinigus; valdžią centriniuose bankuose, be parlamentinės atskaitomybės", - per "Twitter/X" pareiškė Nyderlandų finansų žurnalistas Arno Wellensas (Arno Wellens).
Toliau A. Wellensas pavadino karalienę "nerinktu pareigūnu, kuris pagal [Nyderlandų] konstitucinę teisę yra už politikos ribų".
Jos pareiškimai buvo "rimtas išpuolis prieš demokratiją", - perspėjo A. Wellensas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau