- 24.10.2023
- 0.0 Reitingas
- 493 Peržiūrų
- Komentarai
Visai neseniai patikėdavote savo draugui slapčiausias mintis ir svajones, dalijotės savo laimėjimais, o dabar sekate jo gyvenimą per socialinius tinklus ir klausiate savęs, kodėl taip atsitiko. Dėl kokių priežasčių išyra draugystė?
Skirtingas interesų ratas
Prisiminkite, kaip paprasta buvo susirasti draugų vaikystėje. Bičiulių buvo visur: kieme, mokykloje, būreliuose, kaime. Sutapdavo interesai, buvo puiku, nesutapdavo – nieko baisaus, vis tiek atsirasdavo pokalbio temų.
Suaugusiems žmonėms bendri interesai – draugiško bendravimo pagrindas. Tai nebūtinai turi būti vienodi hobiai, pomėgiai, svarbiausia – gyvenimo interesai.
Keliautojui, pasirengusiam bet kuriuo momentu išvykti į kitą šalį, nėra apie ką kalbėti su namisėda, o opozicinių pažiūrų asmuo ims nuolat konfliktuoti su tuo, kuris uoliai palaiko dabartinę valdžią. Daug žmonių, kurie kadaise buvo neišskiriami draugai, šiandien geriausiu atveju lieka gerais pažįstamais.
Jeigu kilo interesų konfliktas, reikia ieškoti kitų bendrumų. Jei paaiškėja, kad esate visai skirtingi žmonės, tenka su tuo susitaikyti ir išsaugoti bent pagarbius santykius.
Skirtingas pajamų lygis
„Sotus alkanam – ne draugas“. Šis posakis atskleidžia vieną populiariausių draugystės nutrūkimo priežasčių. Net nepavydžiam žmogui bus sunku pasakoti apie atostogas sodyboje, kai draugas ką tik grįžo iš Kanarų salų.
Niekas taip neatitolina draugų kaip didelis materialinės padėties skirtumas. Skirtingi poreikiai, skirtingos vertybės, skirtingas požiūris į gyvenimą neišvengiamai išskiria draugus.
Nepakenčiamas charakteris
Pasitaiko, kad seni draugai nutolsta tarytum be jokios akivaizdžios priežasties. Tokiu atveju reikėtų pasikapstyti savyje.
Galbūt esate per daug impulsyvus ir emocingas žmogus, galintis lengvai įžeisti kitą? Gal esate per daug energingas ir dažnai pažeidžiate kito asmenines ribas? Gal girdėjote, kad kas nors skundėsi dėl jūsų nepakenčiamo charakterio, bet jūs nekreipėte į tai dėmesio? Panagrinėkite save.
Per daug inertiškas žmogus
Dar viena priežastis, kodėl žmonės gali vengti jūsų, – per didelis pasyvumas. Jeigu jūs niekada nerodote iniciatyvos, tai draugai pavargsta vieni tempti draugystės vežimą. Galbūt jūsų inertiškumą sukelia kompleksai ar vaikystėje patirtos psichologinės traumos. Kreipkitės į psichologą, stiprinkite pasitikėjimą savimi.
Neįdomus žmogus
Gana dažnai draugystė išyra, kai vienas partnerių pasidaro neįdomus pašnekovas, ypač jeigu jis nesivysto, neturi jokių interesų, hobių.
Paanalizuokite savo paskutinius susitikimus su draugais ir pagalvokite, kuo galėjote atstumti juos nuo savęs. Gal nusibodote savo draugams nuolatiniais skundais dėl nevykusio gyvenimo? Nepamirškite, kad ir jūsų draugai turi savų interesų, savų problemų. Su jumis jie susitinka tikėdamiesi įdomiai pasikalbėti, atitrūkti nuo savo rūpesčių ir sulaukti jūsų palaikymo.
Draugystė pasidarė nenaudinga
Mes dažnai prisirišame prie tokių žmonių, kurie nėra to verti. Pavyzdžiui, prie tų, kurie buvo šalia tik dėl asmeninės naudos. Tokius atskirti nesunku, reikia tik prisiminti, kad bičiulis susirasdavo jus tik tada, kai jam ko nors iš jūsų reikėdavo. Neverta ilgėtis tokio žmogaus, nes jus siejo ne draugystė, o išskaičiavimas ir klasta.
Santykiai su partneriu išstumia draugystę
Sutuoktinius galima skirstyti į dvi kategorijas: vieni ir toliau aktyviai palaiko ryšius su draugais, kiti nutraukia visas draugystes. Jeigu vienas partnerių po vestuvių ištirpo kito gyvenime, tai vienintelė išeitis iš tokios situacijos – atviras pokalbis.
Galbūt partneris net neįtaria, kad užgavo jūsų jausmus, ir visai nenorėjo atskirti jūsų nuo draugų. Jeigu draugai nuo jūsų atitolo po santuokos, tai neverta bandyti jų įkalbinėti. Susitaikykite su tuo, kad iš jūsų gyvenimo pasitraukė žmogus, kuris draugystės nevertino taip, kaip jūs.
Nepasitikėjimas
Jeigu mėgstate apkalbinėti ir kiekvienam išpasakojate svetimas paslaptis, tai jūsų draugai gali prarasti pasitikėjimą jumis.
Stenkitės neaptarinėti su naujais pažįstamais svetimo privataus gyvenimo, kad nesukeltumėte nepasitikėjimo savimi. Jeigu nutolo senas draugas, pasikalbėkite su juo atvirai. Galbūt įvyko kažkoks nesusipratimas ar pasielgėte negerai, kad jis prarado pasitikėjimą jumis?
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau