- 19.11.2023
- 0.0 Reitingas
- 375 Peržiūros
- Komentarai
Nė vieno iš mūsų niekas nemokė, kaip kurti sveikus santykius. Tiesą sakant, dauguma mūsų buvo nesąmoningi nesveikų santykių šeimoje liudininkai - juk mūsų tėvai nebuvo mokomi, kaip švelniai ir tinkamai bendrauti tarpusavyje: prieš 30 metų psichologija nebuvo tokia populiari kaip dabar. O dabar mūsų pareiga išmokti sveiko bendravimo įgūdžių, kad galėtume kurti gerus santykius, kurių taip trokštame. Bet kad tai padarytume, turėsime išsiaiškinti, ką darome ne taip.
Priimkime kaip prielaidą, kad negalite pakeisti kitų, kad ir kokie tinkami ir kompetentingi būtumėte santykiuose. Tačiau kai keičiate tai, kaip bendraujate su kitais, keičiate santykių sistemą. Tai reiškia, kad daugumą savo santykių su kitais galima gerokai pagerinti tiesiog keičiant save.
Pažvelkime į keletą dažniausiai daromų klaidų, kurios blogina santykius su kitais ir prisideda prie atstumo. Šie modeliai apsunkina santykius ir gali tapti skausmingi abiem pusėms. Išbandykite naują būdą: prisiimkite atsakomybę ir stenkitės pakeisti save iš vidaus, tada pasikeis ir jūsų bendravimas su kitais.
Užuot prisiėmę atsakomybę, nekaltinkite kito asmens.
Paradoksalu, bet dauguma žmonių labiau linkę sutelkti dėmesį į kito asmens veiksmus, numanomus ketinimus ir net emocijas, o ne į tai, kaip jie patys prisideda prie disfunkcinės santykių dinamikos. Jei sutelksite dėmesį tik į kito asmens apraiškas, deleguodami atsakomybę už sunkumus, kartas nuo karto įstrigsite. Jei vietoj to sutelksite dėmesį į savo veiksmus, jei norėsite, rasite būdų, kaip produktyviau bendrauti. Raktas į situacijos pagerinimą slypi jumyse, o ne kitame asmenyje. Negalime perauklėti aplinkinių, atsisakykite šios iliuzijos! Išbandykite tai su savimi ir pamatysite, kaip tai sunku ir kokių nuostabių rezultatų tai gali duoti.
Neprojektuokite savojo į kitus.
Svarbu suvokti savo projekcijas - prielaidas, kurias darote apie tai, ką galvoja ar jaučia kiti, nors iš tikrųjų tai yra jūsų mintys, kurias nesąmoningai priskiriate kitiems. Pavyzdžiui, galite manyti, kad visi jūsų kolegos mano, jog esate kvailas. Žinoma, tai gali būti tiesa, bet greičiausiai jūsų kolegos yra pernelyg pasinėrę į save ir savo problemas, kad apskritai galvotų apie jus. Tiesą sakant, negalite žinoti, ką jie galvoja, nebent jie jums tai pasakytų tiesiogiai. Tačiau atidžiau pažvelkite į save: galbūt tai jūs manote, kad esate kvailas, arba bijote taip atrodyti. Šį įsitikinimą projektuojate į kitus, tačiau jis kyla iš jūsų, o ne iš jų. Jei santykiuose neatpažinsite savo projekcijų, jos kartas nuo karto jus skaudins ir neigiamai paveiks bendravimą.
Nepriimkite nuomonių kaip faktų.
Viskas, ką sugalvojote apie kitą asmenį, bet nepatikrinote su juo, yra jūsų vaizduotės vaisius. Kol nepalyginsi savo įsivaizdavimų su tikra kito asmens nuomone, tol nežinosite, kaip jis mato tikrovę. Nežinote, ką jis iš tikrųjų galvoja, kokie jo ketinimai, kodėl jis reaguoja tam tikru būdu, kodėl jis ką nors padarė ar nepadarė, ar dar ko nors, kol jo nepaklausite. Klaida santykiuose - kurti istorijas ir jomis tikėti nepatikrinus kitos pusės. Remdamiesi savo spėliojimais ir įsivaizdavimais galite jausti nuoskaudą, pyktį, nerimą ir daugybę kitų neigiamų emocijų. Jei jūsų reakcijos ir elgesys remiasi nuomone, o ne faktais, tai gali pabloginti santykius. O jūs galite kentėti labiau, nei situacija pateisina, nes sugalvojote dalykus, kurių iš tikrųjų nėra.
Dabar, kai žinote apie kai kurias dažniausiai pasitaikančias santykių klaidas, atkreipkite dėmesį, ar nedarote kurios nors iš jų. Pirmasis žingsnis į pokyčius visada yra sąmoningumas. Niekada nevėlu pradėti daryti dalykus naujai.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau