- 27.11.2023
- 0.0 Reitingas
- 539 Peržiūros
- Komentarai
Mokslininkai vis ginčijasi, ar Mėnulis ir atitinkamos jo fazės įtakoja žmogaus gyvenimą, ir jei taip, tai kokiu būdu. Ir nors statistiškai per pilnatį gimsta daugiau vaikų, įvykdoma daugiau nusikaltimų ir savižudybių, vis dar negalime pasakyti šimtu procentu, kad kaltas yra tik Mėnulis. Tai mokslininkų tyrimų sritis, ir, tikėkimės, į šį klausimą kada nors bus atsakyta. O tuo tarpu daug žmonių yra linkę tiesiog tikėti Mėnulio įtaka elgesiui ir savijautai.
Įvairios teorijos
Pilnaties metas – sudėtingas laikotarpis jautriems žmonėms. Jie skundžiasi galvos skausmais, nemiga, sapnuoja ryškius, keistus sapnus (neretai – košmarus). Problemų turi ir lunatikai, kurių naktinėjimai tuo metu taip pat suintensyvėja. Kodėl taip yra? Į šį klausimą bandoma atsakyti jau seniai ir teorijų yra begalės. Deja, kiekviena teorija lieka tik teorija ir nei viena jų neturi šimtaprocentinio pagrindimo. Be to, neretai viena teorija prieštarauja kitai.
Mėnulis ir vanduo
Labai populiarus yra aiškinimas apie Mėnulio įtaką vandens „lygiui“ žmogaus organizme. Jau senovėje žinota, kad Mėnulis turi įtakos potvyniams ir atoslūgiams, o juk nemažą žmogaus organizmo dalį sudaro būtent vanduo. Jauno ir pilno Mėnulio fazėse Žemės ir Mėnulio trauka yra didžiausia. Tai sukelia vandenų ir žemių kėlimąsi. Žemės plečiasi ir susitraukia, vandens lygis jūrose ir upėse tai pakyla, tai nusileidžia. Žuvys susitelkia į būrius, todėl tokiu metu jų pagaunama daug daugiau.
Teigiama, kad pilnaties ir jaunaties metu kinta žmogaus organizmo skysčių balansas. Gaminama daugiau serotonino – ši medžiaga pagreitina širdies ritmą, todėl pakyla kraujospūdis. Sutrikdoma žmogaus organizmo cheminė pusiausvyra. Atmosferoje susidaro didelis teigiamų jonų skaičius ir tai lemia elgesio pokyčius, retkarčiais netgi mūsų organizmo veiklos sutrikimus.
Kiti aiškinimai
Kita teorija aiškina, kad Mėnulis turi įtakos orams. Pastebėta, kad pilnaties metu padidėja lietaus tikimybė. O lietingi orai dažnai neigiamai veikia žmonių nuotaikas.
Dar viena hipotezė kalba apie Mėnulio šviesos įtaką žmogaus kankorėžinei liaukai, atsakingai už mūsų organizmo biologinį laikrodį. Keičiantis Mėnulio fazei, keičiasi ir žmogaus laikrodis, o tai turi didelę reikšmę jo nuotaikai ir savijautai.
Ir galiausiai, yra teorija, teigianti, kad Mėnulio įtaka yra užkoduota mūsų genuose. Mūsų protėviai garbino Mėnulį, šis dangaus kūnas juos žavėjo ir lydėjo per gyvenimą. Mitologiniuose šaltiniuose ir tikėjimuose apstu pasakojimų apie Mėnulį. Kodėl šiandien reiktų neigti jo įtaką mums?
Žmonių elgesys
Pilnaties ir jaunaties metu padidėja kūno įtampa. Tampame nervingesni, mus lengviau palaužia stresinės situacijos. Sapnai tampa ryškesni. Padidėja seksualinis aktyvumas, taip pat vaisingumas. Gimsta daugiau vaikų, ypač pilnaties metu. Žaizdos ir kraujavimai tampa ypač pavojingi – padidėja nukraujavimo grėsmė. Astmatikai ir epileptikai kenčia nuo padažnėjusių priepuolių. Tai sunkus metas ir turintiems psichikos sutrikimų, jų būklė dažnai pablogėja. Net ir psichiškai stabilūs žmonės tampa agresyvesni, todėl pilnaties metu padidėja nusikaltimų, ypač smurtinių, skaičius.
Kaip tinkamai išnaudoti mėnulio jaunaties metą?
Jaunaties metu Mėnulis atspindi mažiausiai šviesos. Tačiau jo poveikis Žemei ir žmonėms išlieka labai stiprus. Jaunaties metu turėtume daugiau dėmesio ir energijos nukreipti ne į save, savo vidinį pasaulį, o į išorę, aplinką, kitus žmones. Tai palankus metas visų naujų idėjų vystymuisi. Galite steigti, kurti, veikti. Taip pat tai tinkamas metas spręsti problemas, susijusias su svarbiais tavo gyvenimo vyrais – pavyzdžiui, susitaikyti su tėvu.
Kaip tinkamai išnaudoti mėnulio pilnaties metą?
Pilnaties metu Mėnulis atspindi daugiausiai šviesos. Taipogi, tuo metu Žemė yra veikiama stipriausios gravitacinės jėgos. Pilnatis tai metas, kuomet lengvai peržengiame savo galimybių ribas, laužome stereotipus. Padidėja mūsų intuicija, tampame kūrybiškesni. Tai palankus metas svarbių sprendimų priėmimui – tačiau visą veiklą, susijusią su priimtu sprendimu, geriau atidėti iki jaunaties fazės. Tai gana įtemptas metas, tiek emocine, tiek fizine prasme. Todėl pilnaties metu verta atkreipti dėmesį į savo sveikatą, padaryti reikalingus tyrimus, kuriuos vis atidėliojai, tačiau vengti procedūrų ir tuo labiau operacijų.
Saulės ir Mėnulio užtemimai
Užtemimai pasitaiko jaunaties ir pilnaties metu. Beveik kasmet išgyvename dvi poras Saulės ir Mėnulio užtemimų. Kiekviena tokia pora susideda iš Saulės užtemimo (Mėnulis tuo metu būna jaunaties fazėje) ir Mėnulio užtemimo praėjus keturiolikai dienų, pilnaties metu. Užtemimo metu šviesa, kurią atspindi Saulė ar Mėnulis ir siunčia į Žemę, yra uždengta. Užtemimas pradeda mus veikti dar prieš dvi-tris savaites iki jo. Užtemimo poveikis yra dažniausiai jaučiamas iki kitos jaunaties ar pilnaties, tačiau išskirtiniais atvejais gali užsitęsti net iki kito užtemimo – viskas priklauso nuo žmogaus jautrumo.
Ką daryti ir ko nedaryti užtemimų metu?
Užtemimų metu mus dažnai lydi malonūs ar nemalonūs netikėtumai. Esame priversti verstis kaip išmanydami iš įvairių susiklosčiusių situacijų. Tai palankus metas pasidaryti savo gyvenimo „kapitalinį remontą“ ar bent jau gerokai jame apsikuopti. Verta dabar susitvarkyti tuos reikalus, kurie jau seniai turėjo būti sutvarkyti, užbaigti tai, kas turėjo būti užbaigta, taip pat peržiūrėti savo draugų ir pažįstamų sąrašą ir „atsikratyti“ tų žmonių, su kuriais jau seniai norėjai nutraukti ryšius. Tačiau atmink, kad šiuo metu greičiausiai nesi pajėgus objektyviai įvertinti situacijos, todėl, jei kyla nors mažiausių abejonių, neverta priiminėti drastiškų ir svarbių sprendimų. Užtemimas taip pat veikia mūsų gyvybingumą – priklausomai nuo mūsų gyvenimo būdo, galima jausti energijos perteklių, arba atvirkščiai, jos trūkumą.
Užtemimo metu patartina pristabdyti, pasižiūrėti į viską tarsi iš šalies, nepasiduoti jokioms įtakoms ir provokacijoms, stengtis blaiviai apmąstyti susiklosčiusią padėtį. Chaotiški, neapgalvoti veiksmai šiuo metu gali būti ypač žalingi.
Kaip pasiruošti Saulės ir Mėnulio užtemimams?
Savaitę prieš Saulės užtemimą vertėtų pasidaryti „iškrovos dieną“ – nieko nevalgyti; po to visą savaitę valgyti kuo daugiau saulėje augusių citrusinių vaisių. Tokiu būdu prisipildysime savo organizmo Saulės energijos atsargas, kurių vėliau, užtemimo metu ir po jo, galime pritrūkti.
Prieš Mėnulio užtemimą, priešingai, reiktų valgyti kuo daugiau šakniavaisių, daržovių, augančių po žeme (pavyzdžiui, mūsų mėgiamų bulvių) – tai lunarinės energijos šaltinis. Prieš Mėnulio užtemimą patartina atrasti laiko poilsiui, nusiraminimui, tačiau meditaciją atidėkite geresniems laikams, ji gali pakenkti.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau