Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Sausio » 20

Nežemiškos kilmės žmonės gali būti technologiškai neišsivystę

Nežemiškos kilmės žmonės gali būti technologiškai neišsivystę

Žurnale "Nature Astronomy" paskelbto naujo tyrimo duomenimis, kai kurios nežemiškos civilizacijos gali būti protingos, tačiau dėl savo atmosferos savybių susiduria su technologinio išsivystymo apribojimais.

Vienas iš pagrindinių tyrime nustatytų veiksnių yra deguonies kiekis atmosferoje. Deguonis atlieka svarbų vaidmenį gyvybės evoliucijoje, todėl mokslininkai mano, kad jo prieinamumas gali būti lemiamas technologiškai pažengusių rūšių vystymuisi.

Straipsnyje pabrėžiama, kad deguonis ne tik būtinas kvėpavimui ir medžiagų apykaitai daugialąsčiuose organizmuose, bet ir labai svarbus ugniai išsivystyti - o ugnis yra technologinės civilizacijos požymis. Tačiau, jei planetoje deguonies kiekis nepakankamas, tai gali užkirsti kelią gaisrams, būtiniems technologiniam vystymuisi.

"Žemėje ugnis neabejotinai suvaidino lemiamą vaidmenį žmonijos civilizacijai kylant ir atsirandant technologijoms", - aiškinama tyrime.

Kūrenimas buvo svarbus mūsų vystymuisi, nes suteikė mums daugiau energijos ir galbūt padėjo padidinti smegenis. Ugnį žmonės taip pat naudojo aplinkai kontroliuoti ir medžioti.

"Tačiau bene svarbiausias ugnies vaidmuo žmonių civilizacijos atsiradimui yra jos naudojimas kaip energijos šaltinio", - rašoma straipsnyje.

"Tikriausiai ji prasidėjo kaip būdas išsaugoti šilumą, taip padidinant gyvenvietėms tinkamų aplinkos sąlygų spektrą. Vėliau ugnis buvo pradėta naudoti sudėtingiau, pavyzdžiui, metalams lydyti ir įrankiams gaminti. Galiausiai jis tapo energijos šaltiniu ir kuru, dėl kurio prasidėjo pramonės revoliucija ir prasidėjo antropocenas."

Straipsnyje šis reiškinys vadinamas "deguonies susiaurėjimu" ir teigiama, kad deguonies stokojančios ateivių rūšys gali būti protingos, tačiau liks technologiškai neišnaudotos. Straipsnio autoriai mano, kad deguonies trūkumas gali izoliuoti šias būtybes ir apriboti jų vystymąsi.

Deguonies "siauras kaklelis" gali neleisti protingoms, įrankius naudojančioms ir galbūt bendraujančioms rūšims išsivystyti į technologiškai pažengusias rūšis, galinčias užmegzti kontaktą su mumis, ir galbūt tai paaiškina kontaktų nebuvimą.

Komanda siūlo kitus galimus primityvių rūšių šilumos gamybos būdus, pavyzdžiui, koncentruojant savo žvaigždžių spindulius arba geoterminę energiją, tačiau nė vienas iš jų nėra toks paprastas ir lengvai prieinamas kaip degimas.

Vienas iš autorių Adamas Frankas (Adam Frank) iškelia hipotezę, kad planetose, kuriose mažas deguonies kiekis, protingos būtybės nebūtų galėjusios naudoti ugnies maistui gaminti, aplinkai kontroliuoti ar sudėtingoms technologijoms kurti.

Ekspertai ragina atsargiai interpretuoti galimus technologinius signalus iš planetų, kuriose deguonies kiekis nepakankamas. Tai gali būti svarbus veiksnys atrenkant netinkamus objektus ieškant protingos gyvybės kosmose.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.09.2018 laikas 10:58 Receptai Vaistažolių mišiniai kataraktos gydymui, profilaktikai
Katarakta liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai kataraktos gydymui, kataraktos gydymas, receptai kataraktai, profilaktikai, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip ...

Skaityti daugiau

14.07.2019 laikas 07:08 Receptai Gaminame namuose. Vištienos kotletukai su daržovėmis
Gaminame namuose. Vištienos kotletukai su daržovėmis. Svogūną pjaustome labai smulkiai, morką tarkuojame smulkia tarka. Šviežias petražoles arba krapus taip pat smulkiname. Skanaus!

Skaityti daugiau

25.08.2018 laikas 17:45 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo svaigulio

Svaigulys liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo svaigulio, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais.

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
26.05.2024 laikas 17:17 Mano mama sunkiai serga, bet man tai nerūpi, ji to nusipelnė
Kai mano motina susirgo, Lidija visada buvo šalia. Aš tai darbe, tai vaikams mokykla, būreliai, o Lidija pas mus namie sėdėjo, mamą prižiūrėjo, slaugė. Mamą mes ant kojų pastatėme, bet po kurio laiko ir Lidija susirgo tokia liga, tik jos imunitetas s...

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau