Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Sausio » 29

Willeno radinyje aptiktas nežemiškas metalas

Willeno radinyje aptiktas nežemiškas metalas

Tarptautinė mokslininkų grupė chemiškai ištyrė du Willeno lobio dalį sudarančius daiktus ir rado įrodymų, kad jų gamybai naudota meteoritinė geležis.

Tyrimas paskelbtas žurnale "Prehistory Works", o jo santrauką pateikia "Heritage Daily". Willeno lobis laikomas vienu svarbiausių bronzos amžiaus lobių. Jis buvo rastas Pirėnų pusiasalyje, jį 1963 m. Ispanijos Villenos mieste rado Chosė Marija Soleras (Jose Maria Soler). Šis lobis - tai gausi senovinių dubenų ir papuošalų, pagamintų iš aukso, sidabro, geležies ir gintaro, kolekcija.

Atlikdama naują tyrimą, Ispanijos ir Saudo Arabijos mokslininkų komanda išanalizavo šiuos daiktus. Cheminės analizės parodė, kad bent du daiktai iš Villenos lobio buvo pagaminti iš meteoritinės geležies. Mokslininkų šis faktas nenustebino, nes bronzos amžiuje geležis buvo labai reta ir vertinga medžiaga.

Žmonės tais laikais dar neturėjo geležies lydymo iš žemės rūdos technologijos. Tačiau jie žinojo, kaip naudoti meteorinę geležį. Iš jos buvo gaminami papuošalai, įrankiai ir ginklai. Pavyzdžiui, ankstesniu tyrimu nustatyta, kad garsiojo Egipto faraono Tutanchamono kape rastas durklas taip pat buvo pagamintas iš meteoritinės geležies.

Nustatyti tokį metalą šiais laikais nėra labai sunku. Meteoritinės geležies sudėtis skiriasi nuo žemiškosios geležies. Ją paprastai sudaro geležies ir nikelio lydinys (Fe-Ni) su kintama nikelio sudėtimi, kurio dalis bendroje masėje paprastai viršija 5 proc. Aprašyto tyrimo metu mokslininkai tyrė dviejų geležies objektų iš Willeno lobio cheminę sudėtį: apyrankės ir pusrutulio, papuošto ažūriniu aukso lapeliu. Pusrutulis, kaip spėja mokslininkai, vaizduoja viršutinę skeptro arba lazdos dalį.

Ištyrus mėginius paaiškėjo, kad daiktai pagaminti iš meteoritams būdingo geležies ir nikelio lydinio. Tada mėginiai buvo nusiųsti į Kurt-Engelhorno archeometrijos centrą, kur buvo atliktas masių spektrometrinis tyrimas. Jis parodė, kad objektai greičiausiai buvo pagaminti iš geležies, kurią į Žemę atgabeno Mundrabilos meteoritas, į mūsų planetą nukritęs prieš kiek mažiau nei milijoną metų.

"Turimi duomenys rodo, kad pusrutulis ir apyrankė yra pirmieji du su meteoritine geležimi susiję objektai Pirėnų pusiasalyje, o tai atitinka vėlyvojo bronzos amžiaus chronologiją iki plataus masto žemiškos geležies gamybos", - daro išvadą tyrėjai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
25.08.2018 laikas 17:45 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo svaigulio

Svaigulys liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo svaigulio, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais.

...

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 17:47 Receptai – Patiekalai Tokio niekur negirdėjau. Dabar „Napoleoną“ gaminu tik ant keptuvės

Šuo receptu su manimi pasidalino mano draugo mama! Iki to karto bandžiau įvairius receptus, kaip pasigaminti nuostabų „Napoleoną“ , bet visada grįžtu prie šio recepto! Tuoj suprasite kodėl!

Skaityti daugiau

26.06.2019 laikas 18:22 Receptai – Patiekalai Orkaitėje kepta lašišos filė
Lašišos filė nuplauname, nusausiname, dedame į pailgą indą, apibarstome pipirais, prieskoninėmis žolelėmis ir užpilame su šlakeliu vandens atskiestu sojos padažu ir paliekame pastovėti 10-15 minučių.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau