Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 25

Paslaptingasis gyvsidabris: nuostabaus metalo istorija ir savybės

Paslaptingasis gyvsidabris: nuostabaus metalo istorija ir savybės

Gyvsidabris yra vienas paslaptingiausių ir nuostabiausių metalų, pasižyminčių unikaliomis savybėmis. Jo senovinis lotyniškas pavadinimas "argentum vivum", kuris verčiamas kaip "gyvasis sidabras", visiškai atspindi jo nuostabias savybes.

Gyvsidabris yra skystis, turintis nuostabią savybę bėgti net greičiau nei vanduo. Kartu, nepaisant skysto pavidalo, šis metalas turi nemažą svorį - gyvsidabrio pripildytas kibiras gali sverti apie 130 kilogramų.

Gyvsidabris gamtoje yra retas ir dažniausiai aptinkamas ugnikalnių išsiveržimų uolienose. Kaip ir kitus tauriuosius metalus, gyvsidabrį iš rūdos galima išgauti naudojant ugnį.

Žmonija gyvsidabriu domisi jau daug tūkstančių metų. Senovėje gyvsidabris buvo išgaunamas iš cinoberio ir naudojamas alcheminiams eksperimentams. Gyvsidabris buvo laikomas pagrindine sudedamąja dalimi "filosofiniam akmeniui", apie kurį svajojo alchemikai, sukurti. Buvo manoma, kad jei pavyks gyvsidabrį paversti kietu, iš jo bus galima išgauti auksą.

Gyvsidabriu domėjosi ne tik alchemikai, bet ir magai. Jie jį plačiai naudojo įvairiuose magiškuose ritualuose. Ypač buvo vertinamas raudonasis gyvsidabris, vadinamas cinoberiu. Jis buvo naudojamas astralinėms struktūroms naikinti arba dvasioms išvaryti. Išsklaidydami raudonąjį gyvsidabrį ore, magai galėjo apsisaugoti nuo nežemiškų būtybių.

Apie magiškas gyvsidabrio savybes pasakojama daugybė legendų ir padavimų. Pavyzdžiui, senovės Egipto šventikai naudojo gyvsidabrį savo slaptose apeigose. Po faraono mirties jie į mumijos gerklę įdėdavo gyvsidabrio buteliuką, kad miręs valdovas galėtų valdyti pomirtines dvasias. Gyvsidabrio buteliukai taip pat buvo nešiojami kaip amuletai per gyvenimą.

Šiais laikais gyvsidabrio amuletai populiarūs tarp lošėjų, azartinių lošimų entuziastų ir magų. Tikima, kad jie savo savininkams atneša sėkmę. Medikai gyvsidabrį taip pat naudojo kaip vaistą nuo tam tikrų ligų, kol buvo atrasta, kad šis elementas yra nuodingas.

Garsusis keliautojas Marco Polo aprašė jogų ilgaamžiškumą, kurį jiems suteikdavo gyvsidabrio ir sieros gėrimas. Pasak jo, šis gėrimas prailgindavo gyvenimą ir suteikdavo puikią fizinę būklę. Kiti keliautojai taip pat minėjo Indijos asketų gyvsidabrio eliksyrų ruošimo paslaptis.

Gyvsidabris tebėra vienas paslaptingiausių ir unikaliausių metalų, traukiantis viso pasaulio mokslininkų dėmesį.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.07.2019 laikas 20:14 Receptai – Patiekalai Kepti varškėčiai
Gaminame namuose. Kepti varškėčiai. Varškėčius apvoliojame miltuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, iš abiejų pusių. Kepti varškėčiai tiekiami su grietine ir/ar mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

23.08.2018 laikas 21:30 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai Tonzilito gydymui
Tonzilitas liaudies medicinoje, Tonzilitas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo tonzilito, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

18.11.2019 laikas 20:14 Receptai – Patiekalai Skanumėlis iš paprastų kopūstų per 15 minučių. Kopūstų lapai tešloje
Valgyčiau kiekvieną dieną! Nesitikėjau, kad taip paprasta pasigaminti šiuos kopūstų blynelius. O, kaip atrodo, taip ir norisi išbandyti. Labai lengva pasigaminti ir suvalgomi akimirksniu.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau