Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Sausio » 30

Senoviniai žemėlapiai, kurių neįmanoma paaiškinti

Senoviniai žemėlapiai, kurių neįmanoma paaiškinti

Per visą istoriją buvo atrasta daug žemėlapių, kurie ir toliau glumina tiek mokslininkus, tiek atsitiktinius istorijos mėgėjus.

Šie žemėlapiai, stebinantys savo tikslumu ir detalumu, meta iššūkį mūsų suvokimui apie senovės civilizacijas ir jų žinias apie pasaulį. Nuo paslaptingojo Kūrėjo akmens iki garsiojo Piri Reiso žemėlapio - šie senovės kartografiniai stebuklai glumina ekspertus.

Kūrėjo akmuo, dar vadinamas Kūrėjo žemėlapiu, yra didelė akmeninė plokštė, rasta Chandros kaime Baškortostane, Rusijoje. Išskirtinis šio žemėlapio bruožas - jo amžius, kuris, kaip manoma, siekia 120 mln. metų.

Jame pavaizduota tam tikra Uralo kalnų vietovė Baškirijoje, kuri per milijonus metų išliko palyginti nepakitusi. Šio senovinio žemėlapio detalumo lygis yra stulbinantis: jo mastelis yra 1:1,1 kilometro. Kaip toks žemėlapis galėjo egzistuoti tais laikais?

Tačiau bene garsiausias iš šių paslaptingų žemėlapių yra Piri Reiso žemėlapis. Sakoma, kad šis žemėlapis, sukurtas apie 1520 m., yra dar senesnių žemėlapių rinkinys. Jis išties nuostabus tuo, kad jame pavaizduota Antarktida be ledo, tiksliai atspindinti jos pakrantės liniją.

Amerikos žemyno geografija pavaizduota taip tiksliai, kad atrodo, jog žemėlapis sukurtas naudojant aerofotografiją. Mokslininkai daugelį metų ginčijosi, kaip toks žemėlapis galėjo egzistuoti, jau nekalbant apie tai, kad jame pavaizduoti tuo metu žmonijai nežinomi objektai.

Įdomu tai, kad Piri Reiso žemėlapio autentiškumą patvirtino JAV karinio jūrų laivyno Hidrografijos biuras, kuris netgi naudojo jį taisydamas klaidas šiuolaikiniuose žemėlapiuose.

Šiame senoviniame artefakte esanti geografinė informacija leidžia manyti, kad jo pradinė medžiaga yra senesnė nei 5000 metų. 1960 m. Keene koledžo profesorius Charlesas Hapgoodas paprašė JAV karinių oro pajėgų ištirti žemėlapį. Jo atsakymas dar labiau pagilino paslaptį:

"Jūsų prašymas įvertinti kai kurias neįprastas 1513 m. Piri Reiso pasaulio žemėlapio savybes šioje organizacijoje buvo apsvarstytas. Teiginys, kad žemėlapio apačioje pavaizduota princesės Martos pakrantė Karalienės Maud žemėje, Antarktida ir Palmerio pusiasalis, yra pagrįstas. Manome, kad tai logiškiausia ir, tikėtina, teisingiausia žemėlapio interpretacija".

Taigi kaip buvo sukurti šie žemėlapiai?

Kaip senovės civilizacijos turėjo žinių, kurios neatrodė aktualios jų laikmečiui?

Kai kurie ekspertai mano, kad šie žemėlapiai yra užuomina apie išnykusias civilizacijas arba pažangias senovės technologijas, kurios jau seniai pamirštos. Kiti teigia, kad šie žemėlapiai gali būti nežemiškos įtakos arba bendravimo su aukštesniuoju protu įrodymas.

Gilinantis į šių senovinių žemėlapių paslaptis, mums lieka daugiau klausimų nei atsakymų. Kokias paslaptis jie slepia? Kokių paslėptų žinių turėjo mūsų protėviai? Tik laikas parodys, ar mums pavyks įminti šių nuostabių kartografijos stebuklų paslaptį.

P.S. O, ką jūs manote? 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.07.2019 laikas 19:43 Receptai Traškūs vištienos sparneliai

Gaminame. Traškūs vištienos sparneliai. Į keptuvę pilame nemažai aliejaus (turi būti apsemta bent puse sparnelio). Kai aliejus įkaista, ugnį primažiname, nes viršus apdegs, o sparneliai dar bus neiškepę. Skanaus!

...

Skaityti daugiau

28.08.2018 laikas 09:02 Receptai Liaudiški patarimai reumato gydymui

Reumatas liaudies medicinoje, Reumatas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo reumato, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 18:07 Receptai Skanus šokoladinis bananų tortas per 15 minučių

Tai labai skanus šokoladinis bananų tortas. Gaminamas ne ilgiau, kaip 15 minučių. Jei pageidaujate, galite leisti pastovėti, kad susigertų visi produktai ir įgautų ypatingą aromatą. Niekas net neatspės, kad ten sausainiai.

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau