- 30.01.2024
- 0.0 Reitingas
- 437 Peržiūros
- Komentarai
Per visą istoriją buvo atrasta daug žemėlapių, kurie ir toliau glumina tiek mokslininkus, tiek atsitiktinius istorijos mėgėjus.
Šie žemėlapiai, stebinantys savo tikslumu ir detalumu, meta iššūkį mūsų suvokimui apie senovės civilizacijas ir jų žinias apie pasaulį. Nuo paslaptingojo Kūrėjo akmens iki garsiojo Piri Reiso žemėlapio - šie senovės kartografiniai stebuklai glumina ekspertus.
Kūrėjo akmuo, dar vadinamas Kūrėjo žemėlapiu, yra didelė akmeninė plokštė, rasta Chandros kaime Baškortostane, Rusijoje. Išskirtinis šio žemėlapio bruožas - jo amžius, kuris, kaip manoma, siekia 120 mln. metų.
Jame pavaizduota tam tikra Uralo kalnų vietovė Baškirijoje, kuri per milijonus metų išliko palyginti nepakitusi. Šio senovinio žemėlapio detalumo lygis yra stulbinantis: jo mastelis yra 1:1,1 kilometro. Kaip toks žemėlapis galėjo egzistuoti tais laikais?
Tačiau bene garsiausias iš šių paslaptingų žemėlapių yra Piri Reiso žemėlapis. Sakoma, kad šis žemėlapis, sukurtas apie 1520 m., yra dar senesnių žemėlapių rinkinys. Jis išties nuostabus tuo, kad jame pavaizduota Antarktida be ledo, tiksliai atspindinti jos pakrantės liniją.
Amerikos žemyno geografija pavaizduota taip tiksliai, kad atrodo, jog žemėlapis sukurtas naudojant aerofotografiją. Mokslininkai daugelį metų ginčijosi, kaip toks žemėlapis galėjo egzistuoti, jau nekalbant apie tai, kad jame pavaizduoti tuo metu žmonijai nežinomi objektai.
Įdomu tai, kad Piri Reiso žemėlapio autentiškumą patvirtino JAV karinio jūrų laivyno Hidrografijos biuras, kuris netgi naudojo jį taisydamas klaidas šiuolaikiniuose žemėlapiuose.
Šiame senoviniame artefakte esanti geografinė informacija leidžia manyti, kad jo pradinė medžiaga yra senesnė nei 5000 metų. 1960 m. Keene koledžo profesorius Charlesas Hapgoodas paprašė JAV karinių oro pajėgų ištirti žemėlapį. Jo atsakymas dar labiau pagilino paslaptį:
"Jūsų prašymas įvertinti kai kurias neįprastas 1513 m. Piri Reiso pasaulio žemėlapio savybes šioje organizacijoje buvo apsvarstytas. Teiginys, kad žemėlapio apačioje pavaizduota princesės Martos pakrantė Karalienės Maud žemėje, Antarktida ir Palmerio pusiasalis, yra pagrįstas. Manome, kad tai logiškiausia ir, tikėtina, teisingiausia žemėlapio interpretacija".
Taigi kaip buvo sukurti šie žemėlapiai?
Kaip senovės civilizacijos turėjo žinių, kurios neatrodė aktualios jų laikmečiui?
Kai kurie ekspertai mano, kad šie žemėlapiai yra užuomina apie išnykusias civilizacijas arba pažangias senovės technologijas, kurios jau seniai pamirštos. Kiti teigia, kad šie žemėlapiai gali būti nežemiškos įtakos arba bendravimo su aukštesniuoju protu įrodymas.
Gilinantis į šių senovinių žemėlapių paslaptis, mums lieka daugiau klausimų nei atsakymų. Kokias paslaptis jie slepia? Kokių paslėptų žinių turėjo mūsų protėviai? Tik laikas parodys, ar mums pavyks įminti šių nuostabių kartografijos stebuklų paslaptį.
P.S. O, ką jūs manote?
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau