Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Istorija » 2024 » Sausio » 30

Senoviniai žemėlapiai, kurių neįmanoma paaiškinti

Senoviniai žemėlapiai, kurių neįmanoma paaiškinti

Per visą istoriją buvo atrasta daug žemėlapių, kurie ir toliau glumina tiek mokslininkus, tiek atsitiktinius istorijos mėgėjus.

Šie žemėlapiai, stebinantys savo tikslumu ir detalumu, meta iššūkį mūsų suvokimui apie senovės civilizacijas ir jų žinias apie pasaulį. Nuo paslaptingojo Kūrėjo akmens iki garsiojo Piri Reiso žemėlapio - šie senovės kartografiniai stebuklai glumina ekspertus.

Kūrėjo akmuo, dar vadinamas Kūrėjo žemėlapiu, yra didelė akmeninė plokštė, rasta Chandros kaime Baškortostane, Rusijoje. Išskirtinis šio žemėlapio bruožas - jo amžius, kuris, kaip manoma, siekia 120 mln. metų.

Jame pavaizduota tam tikra Uralo kalnų vietovė Baškirijoje, kuri per milijonus metų išliko palyginti nepakitusi. Šio senovinio žemėlapio detalumo lygis yra stulbinantis: jo mastelis yra 1:1,1 kilometro. Kaip toks žemėlapis galėjo egzistuoti tais laikais?

Tačiau bene garsiausias iš šių paslaptingų žemėlapių yra Piri Reiso žemėlapis. Sakoma, kad šis žemėlapis, sukurtas apie 1520 m., yra dar senesnių žemėlapių rinkinys. Jis išties nuostabus tuo, kad jame pavaizduota Antarktida be ledo, tiksliai atspindinti jos pakrantės liniją.

Amerikos žemyno geografija pavaizduota taip tiksliai, kad atrodo, jog žemėlapis sukurtas naudojant aerofotografiją. Mokslininkai daugelį metų ginčijosi, kaip toks žemėlapis galėjo egzistuoti, jau nekalbant apie tai, kad jame pavaizduoti tuo metu žmonijai nežinomi objektai.

Įdomu tai, kad Piri Reiso žemėlapio autentiškumą patvirtino JAV karinio jūrų laivyno Hidrografijos biuras, kuris netgi naudojo jį taisydamas klaidas šiuolaikiniuose žemėlapiuose.

Šiame senoviniame artefakte esanti geografinė informacija leidžia manyti, kad jo pradinė medžiaga yra senesnė nei 5000 metų. 1960 m. Keene koledžo profesorius Charlesas Hapgoodas paprašė JAV karinių oro pajėgų ištirti žemėlapį. Jo atsakymas dar labiau pagilino paslaptį:

"Jūsų prašymas įvertinti kai kurias neįprastas 1513 m. Piri Reiso pasaulio žemėlapio savybes šioje organizacijoje buvo apsvarstytas. Teiginys, kad žemėlapio apačioje pavaizduota princesės Martos pakrantė Karalienės Maud žemėje, Antarktida ir Palmerio pusiasalis, yra pagrįstas. Manome, kad tai logiškiausia ir, tikėtina, teisingiausia žemėlapio interpretacija".

Taigi kaip buvo sukurti šie žemėlapiai?

Kaip senovės civilizacijos turėjo žinių, kurios neatrodė aktualios jų laikmečiui?

Kai kurie ekspertai mano, kad šie žemėlapiai yra užuomina apie išnykusias civilizacijas arba pažangias senovės technologijas, kurios jau seniai pamirštos. Kiti teigia, kad šie žemėlapiai gali būti nežemiškos įtakos arba bendravimo su aukštesniuoju protu įrodymas.

Gilinantis į šių senovinių žemėlapių paslaptis, mums lieka daugiau klausimų nei atsakymų. Kokias paslaptis jie slepia? Kokių paslėptų žinių turėjo mūsų protėviai? Tik laikas parodys, ar mums pavyks įminti šių nuostabių kartografijos stebuklų paslaptį.

P.S. O, ką jūs manote? 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-02-07 laikas 22:58 Receptai Panakota – populiarus itališkas desertas su vyšniomis
Panakota – populiarus itališkas desertas, kurio nesigėdija patiekti geriausiuose pasaulio restoranuose. Bet dabar jums neteks išlaidauti brangioms įstaigoms, todėl kad mes išsiaiškinome, kaip paruošti tikrą vyšninę panakotą namų s...

Skaityti daugiau

2020-08-14 laikas 09:14 Receptai Vištienos maltinukai su cukinija ir kuskusu

Manęs gyvenime tikriausiai niekaip taip nedomina kaip maistas ir vis nauji neatrasti receptai. Man atrodo, kad aš tiesiog tuo gyvenu ir tuo kvėpuoju. Ir man tai patinka, aš nesiskundžiu. Apie šiuos vištienos maltinukus man papa...

Skaityti daugiau

2019-06-11 laikas 09:43 Receptai Pyragėliai su bulvių įdaru
Keptuvėje kepti pyragėliai su bulvių įdaru. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau