Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Balandžio » 11

Mistiška juokdario kepurės žemėlapio paslaptis: pasaulio atspindys ar slaptas simbolizmas?

Mistiška juokdario kepurės žemėlapio paslaptis

Juokdario kepurės žemėlapis, buvo sukurtas 1580-1590 m., yra vienas paslaptingiausių ir neaiškiausių Vakarų kartografijos kūrinių. Jo kilmė, paskirtis ir autorystė iki šiol nežinoma. Yra kelios versijos apie tai, kokia planšetė buvo naudojama žemėlapiui sukurti, tačiau vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra.

Įdomu tai, kad žemėlapyje pasaulis pavaizduotas pasipuošęs tradiciniais dvaro juokdario atributais: kepure su varpeliais ir lazda. Veidas kortelėje paslėptas arba pakeistas kitu atvaizdu, kuris sukuria grėsmingą ir paslaptingą atmosferą. Žemėlapyje vaizduojamas juokdario personažas simbolizuoja gebėjimą tyčiotis iš autoritetų ir sakyti tiesą, nors ir groteskiška forma. Tai buvo ypač aktualu monarchinio absoliutizmo laikais, kai valdžios kritika buvo pavojinga.

Žemėlapyje galima rasti įvairių biblinių ir klasikinių šaltinių citatų, pabrėžiančių neigiamą požiūrį į pasaulį ir gyvenimą. Tokios frazės kaip "Demokritas iš Abderos juokėsi iš pasaulio, Heraklitas iš Efezo dėl jo verkė" ir "Tuštybių tuštybė, viskas yra tuštybė" sukuria depresyvią nuotaiką ir rodo niūrią žemėlapio autoriaus pasaulio viziją.

Kai kurie tyrinėtojai teigia, kad šios citatos ir žemėlapio simbolika gali rodyti ryšį su krikščionių sekta "Meilės šeima", kurioje dalyvavo garsusis kartografas Ortelijus. Ši teorija, nors ir nėra aiškiai įrodyta, prideda dar daugiau paslapties ir taip mįslingam juokdario kepurės žemėlapiui.

Taigi, juokdario kepurės žemėlapis išlieka vienu paslaptingiausių ir mįslingiausių kartografijos kūrinių, traukiančių tyrėjų ir paslapčių mėgėjų dėmesį visame pasaulyje.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
02.11.2017 laikas 09:04 Receptai Ajeras gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Ajerų šaknų miltelių.

Skaityti daugiau

28.06.2019 laikas 18:26 Receptai Kiaulienos karbonadas

Gaminame. Kiaulienos karbonadas. Kiaušinį išplakame. Kiaulieną pjaustome 1,5-2 cm storio gabaliukais, gerai išmušame, apibarstome druska, pipirais, pavilgome kiaušinio plakinyje ir apvoliojame džiūvėsėliuose. Kepame įkaitintame...

Skaityti daugiau

28.09.2019 laikas 09:38 Receptai Vištienos krūtinėlės kepsniai orkaitėje

Vištienos krūtinėlės file nuplauname, nusausiname, dedame ant lentelės, delnu prispaudžiame, aštriu peiliu perpjauname išilgai pusiau ir uždengę maistine plėvele truputį pamušame

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau