- 05.04.2024
- 0.0 Reitingas
- 492 Peržiūrų
- Komentarai
Otitas yra uždegiminė ausies liga. Otitai būna išoriniai, viduriniai arba vidiniai.
Išorinį otitą gali rodyti tokie paprasti simptomai: skausmo spaudžiant išsikišimą prie ausies landos, traukiant ausies kaušelį, išsižiojant (jei pūlinys yra ant priekinės ausies kanalo sienelės). Iš ausies kanalo gali tekėti pūliai, atsirasti niežulys. Klausa nesutrinka.
Išoriniam otitui gydyti išorinis ausies kanalas skalaujamas šiltais priešuždegiminių ir antimikrobinių žolelių nuovirais. Pavyzdžiui, medetkų, šalavijų, čiobrelių, ąžuolo žievės, alksnių vaisynų. Galima naudoti spiritines šių vaistažolių tinktūras, po kelis lašus įlašinus į 1/3 stiklinės šilto vandens.
Apie vidurinį otitą kalbama, kai pažeidžiama vadinama vidurinioji ausis. Tai būgninė ertmė su kauliukais, kurie perduoda akustines bangas iš būgnelio į suvokimo aparatą.
Vidurinio otito gydymas vaistažolėmis apima išorines (lašinimas į ausį, ausies landos praplovimas, kompresai) ir vidines gydymo priemones.
Norint kovoti su intoksikacija, pacientui būtina duoti daugiau gerti gėrimo, pagaminto iš vaisių ir žolelių, turinčių daug vitamino C. Pavyzdžiui, spanguolių, bruknių morsų, erškėčių vaisių, lakišių ir dilgėlių žolės nuovirų. Kadangi duodame daug gerti, būtina duoti ir diuretikų: dirvinių asiūklių, bruknių lapų, varpučių šaknų, kadagių, takažolių, bitkrėslių, beržų pumpurų ir kt.
Bendrą intoksikaciją galima sumažinti, padidinus toksinų šalinimą su prakaitu. Prakaitavimą skatina juoduogių šeivamedžių žiedai, aviečių lapai ir uogos, serbentų lapai, liepų žiedai.
Atsipalaiduokite trumpam:
Į vidų skiriamos vaistažolės sumaišomos į mišinius, mišiniai išverdami ir geriami karšti su medumi, jei nėra alergijos jam.
Mišinio pavyzdys. Mažalapių liepų žiedai - 1 dalis, paprastųjų aviečių lapai - 1 dalis, dirvinių asiūklių žolė - 1 dalis, blindžių žievė - 1 dalis, juoduogių šeivamedžių žiedai - 3 dalys. 1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilti 1 stikline vandens, 15 minučių palaikyti vandens vonelėje, 30 minučių palaikyti, kad nusistovėtų. Perkošti ir pripilti verdančio vandens iki pradinio tūrio. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, likus 30 minučių iki valgio, arba, tai dar geriau, po nedidelį gurkšnelį kas valandą.
Yra keletas liaudiškų vaistažolinių ausų lašų receptų (ausų lašai lašinami tik pirmoje otito stadijoje, t. y. prieš pūliams prasiveržiant pro ausies būgnelio pertvarą).
Kartais tokių lašų pakanka, kad uždegimas būtų sustabdytas ir nesusidarytų pūliai.
Visi lašai turėtų būti šilti, maždaug 37 laipsnių Celsijaus. Priešingu atveju per šalti lašai gali sukelti stiprų galvos svaigimą ir vėmimą, o karšti - dar ir nudeginti ausies būgnelį.
Stipriu nuskausminamuoju poveikiu pasižymi drignių aliejus ir pelynų aliejus. Namų sąlygomis galima pasigaminti paprastą aliejinę ištrauką. Reikia paimti šviežią augalą, susmulkinti, užpilti keliomis dalimis saulėgrąžų arba alyvuogių aliejaus, palikti porai savaičių prisitraukti. Norint gauti labiau koncentruotą aliejų, gautų aliejumi galima užpilti šviežią žolės porciją.
Į ausis galima lašinti šviežių gluosnio lapų sulčių, ramunėlių žiedų nuoviro (1 valgomasis šaukštas - 1 stiklinė), šviežių česnakų sulčių (po 2 lašus vienam kartui), dirvinių asiūklių žolės nuoviro (ypač kai pūliuoja), kartuolių žolės nuoviro.
Išorinės priemonės - tai ausies kompresas su degtine, atskiesta perpus su vandeniu. Jei pakyla kūno temperatūra, vaikams daromi įvyniojimai su šieno pabirų nuoviru, sumaišytu pusiau su actu.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau