Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Balandžio » 7

Slaptas geoinžinerijos bandymas - virš JAV paleidžiami druskos kristalai, kad blokuotų saulę

Slaptas geoinžinerijos bandymas

Virš San Francisko iš nebenaudojamo lėktuvnešio denio į atmosferą buvo slapta paleisti modifikuoti druskos kristalai, skirti "kovai su klimato kaita", kad nukreiptų saulės spindulius nuo žemės.

Visuomenė nebuvo nei konsultuota, nei informuota apie rizikingą eksperimentą ir planus blokuoti saulę medžiagomis, įskaitant aerozolius ir kristalus.

Eksperimentas Kalifornijoje atliktas praėjus kelioms savaitėms po to, kai Tenesyje buvo priimtas įstatymo projektas, kuriuo siekiama uždrausti cheminių medžiagų purškimą į atmosferą ir uždrausti vyriausybinį manipuliavimo orais metodą, vadinamą "geoinžinerija".

"Scientific American" pranešimas: Vašingtono universiteto mokslininkų vadovaujamas žingsnis atnaujino klausimus, kaip veiksmingai ir etiškai tirti perspektyvias klimato technologijas, kurios taip pat gali netikėtai pakenkti bendruomenėms ir ekosistemoms.

Eksperimento metu į orą purškiamos mikroskopinės druskos dalelės, o jo laiką gaubiantis slaptumas pribloškė net kai kuriuos ekspertus.

"Kadangi šis eksperimentas buvo laikomas paslaptyje iki pat bandymo pradžios, nekantraujame sužinoti, kaip planuojamas visuomenės dalyvavimas ir kas jame dalyvaus", - sakė ne pelno siekiančios ne pelno organizacijos "Alliance for Just Deliberation on Solar Geoengineering", siekiančios įtraukti besivystančias šalis į sprendimų dėl saulės modifikavimo, dar vadinamo geoinžinerija, priėmimą, vykdomoji direktorė Shuchi Talati.

"Nors jis atitinka visus galiojančius reguliavimo reikalavimus, akivaizdu, kad reikia iš naujo išnagrinėti, kaip turi atrodyti tvirta reguliavimo sistema pasaulyje, kuriame eksperimentuojama su [saulės spinduliuotės modifikavimu]", - pridūrė ji.

Vykdant pakrantės atmosferos aerozolio tyrimų ir dalyvavimo projektą (CAARE), naudojant specialiai sukonstruotus purkštuvus į dangų išpurškiami trilijonai jūros druskos dalelių, kad būtų padidintas jūros debesų tankis ir atspindėjimo pajėgumas.

Eksperimentas, kai tik leidžia sąlygos, vyksta ant JAV jūrų, oro ir kosmoso muziejaus "USS Hornet" Alamedoje, Kalifornijoje, ir bus vykdomas iki gegužės pabaigos, teigiama komandos federalinėms reguliavimo institucijoms pateiktoje oro sąlygų keitimo ataskaitoje.

Po to, kai praėjusį mėnesį buvo nutrauktas Harvardo universiteto eksperimentas, kuriuo planuota į stratosferą netoli Švedijos įleisti šviesą atspindinčių aerozolių, o vėliau, susidūrus su vietos gyventojų grupių pasipriešinimu, jis buvo atšauktas.

Saulės spinduliuotės modifikavimas yra prieštaringai vertinamas, nes plačiai taikomos technologijos, tokios kaip jūrinių debesų šviesinimas, gali neaiškiais būdais pakeisti orų modelius ir potencialiai apriboti žuvininkystės ir žemės ūkio ūkių produktyvumą. Be to, tai nepadėtų pašalinti pagrindinės klimato kaitos priežasties - iškastinio kuro naudojimo - ir galėtų sukelti katastrofišką pasaulinės temperatūros šuolį, jei pagrindinė geoinžinerijos veikla būtų nutraukta anksčiau, nei šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis sumažėtų iki kontroliuojamo lygio.

Vašingtono universitetas ir CAARE projekte dalyvaujanti geoinžinerinių tyrimų rėmimo grupė "SilverLining" atsisakė duoti interviu. Alamedos, kurioje vykdomas eksperimentas, meras neatsakė į elektroniniu paštu gautus klausimus apie projektą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.11.2019 laikas 20:53 Receptai – Patiekalai Keistos formos pyragas be kepimo nustebins kiekvieną!
Tai yra paprasčiausias ir greičiausias pyragas be kepimo, kurį visada galite gaminti su savo šeimos nariais. Keistos formos pyragas nustebins kiekvieną!

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 18:07 Receptai – Patiekalai Skanus šokoladinis bananų tortas per 15 minučių

Tai labai skanus šokoladinis bananų tortas. Gaminamas ne ilgiau, kaip 15 minučių. Jei pageidaujate, galite leisti pastovėti, kad susigertų visi produktai ir įgautų ypatingą aromatą. Niekas net neatspės, kad ten sausainiai.

...

Skaityti daugiau

06.11.2017 laikas 15:10 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišinys nuo karščiavimo, temperatūros
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas, temperatūra. Ingredientai: liepos žiedai, čiobrelis, ramunėlės žiedai, vanduo.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau