- 14.05.2024
- 0.0 Reitingas
- 458 Peržiūros
- Komentarai
Archeologai rado XVII a. pabaigoje ir XVIII a. pradžioje gyvenusio garsaus lenkų sukčiaus Antonijaus Jačevskio (Anthony Jaczewicz) lobį. Monetų lobis buvo aptiktas Jelenos (Jeleniowskie) kalnuose.
Kaip rašo "The History Blog", lobį rado Šventokiškių tyrimų grupė (Świętokrzyska Exploration Group). Valdžios institucijų sutikimu lobio ji pradėjo ieškoti 2022 m. Lenkijoje jis apipintas legendomis.
Antonijus Jačevskis buvo vienas iš daugelio XVII a. pabaigoje ir XVIII a. pradžioje žmones apgaudinėjusių nuotykių ieškotojų ir sukčių. Tuo metu Lenkiją buvo apėmusi dar viena maro epidemija. 1708 m. gegužę A. Jačevskis kalnuose pasistatė eremitą ir paskelbė, kad Mergelė Marija neva suteikė jam gydymo dovaną.
Sužinoję apie tai, ligoniai ir piligrimai plūdo į eremitą. Avantiūristas iš jų priimdavo ne užmokestį, o "aukas", kurių netrukus susikaupė tiek daug, kad eremitui teko samdyti ginkluotus sargybinius.
Tuomet godus "gydytojas" ėmė naudotis samdytais sargybiniais, kad apiplėštų piligrimus ir apiplėštų kaimynines valdas. Už tai Jačevskis buvo suimtas ir įkalintas, iš kur pabėgo ir grįžo į savo eremitą. Nepaisant to, kad jis nesislapstė, iki pat 1712 m. niekas iš valdžios atstovų nuotykių ieškotojo nelietė. Pasak vienos legendos, jam pavyko gauti popiežiaus paramą.
Tačiau netrukus Jachewskis ėmėsi senų kelių, buvo suimtas ir atiduotas Krokuvos vyskupo teismui. Jis buvo pripažintas kaltu ir nuteistas kalėti iki gyvos galvos Čenstakavos tvirtovėje. Nuo to laiko Lenkijoje sklandė legendos apie pasakiškus lobius, kuriuos garsusis sukčius paslėpė kažkur kalnuose.
Dabar, regis, archeologams pavyko rasti jei ne visus, tai bent dalį Jačevskio lobių. Buvo rasta didelė kolekcija auksinių ir sidabrinių monetų, kaldintų nuo XVII a. pirmosios pusės iki XVIII a. pradžios. Vienas įdomiausių mokslui buvo 1648 m. Hamburgo dukatas su Madonos su Kūdikiu atvaizdu. Ekspertai iškėlė prielaidą, kad jis galėjo tarnauti kaip medalionas.
Tokios monetos buvimas lobyne patvirtina teoriją, kad tai buvo dalis "dovanų", kurias aktyviai rinko nuotykių ieškotojas. Pažymėtina, kad lobio vietą ir jo radimo faktą archeologai pusantrų metų slėpė nuo plačiosios visuomenės. Apie radinį jie paskelbė tik po to, kai perdavė monetas Ostroveco Šventosios istorijos ir archeologijos muziejui (Historical and Archaeological Museum in Ostrowiec Świętokrzyski).
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau