Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulis » 2024 » Gegužės » 28

Australija grasina nubausti X „milijardais dolerių“, jei jie necenzūruos „neapykantos kalbos“ platformoje

Australija grasina nubausti X „milijardais dolerių“, jei jie necenzūruos „neapykantos kalbos“ platformoje

Australija pagrasino socialinės žiniasklaidos milžinei X milijardinėmis baudomis, jei platforma necenzūruos turinio, kurį Australijos vyriausybė laiko „neapykantos kalba“.

Kvinslendo civilinis ir administracinis teismas (QCAT) nusprendė, kad bendrovė gali būti laikoma atsakinga už kiekvieną jos platformoje paskelbtą vadinamosios „neapykantos kalbos“ atvejį. Šis autoritarinis sprendimas buvo priimtas reaguojant į Australijos musulmonų gynimo tinklo (AMAN) 2022 m. liepos mėn. pateiktą skundą. AMAN apkaltino X leidus „kraštutinių dešiniųjų sąmokslo grupei“ skelbti neapykantą kurstančius ir musulmonus menkinančius komentarus.

Apie tai praneša Infowars.com: Socialinės žiniasklaidos bendrovės, tokios kaip X, tradiciškai teigia, kad jos nėra atsakingos už turinį savo platformose, kuris atsiranda už jurisdikcijos, kurioje jos vykdo veiklą, ribų. Tačiau šiame sprendime į šią nuostatą neatsižvelgiama ir teigiama, kad platforma yra atsakinga už savo naudotojų pasisakymus.

Nepaisant AMAN prašymų, „X“ atsisakė pašalinti arba blokuoti įžeidžiančius įrašus pagal Kvynslando antidiskriminacinį įstatymą. X savininkas Elonas Muskas (Elon Musk) teigė, kad jo įmonei šie įstatymai neturėtų būti taikomi dėl jos veiklos JAV.

AMAN patarėja teisės klausimais Rita Jabri Markwell (Rita Džabri Markvel) pasipriešino šiai gynybai, tvirtindama, kad "X" pelnosi iš Australijos vietos rinkų ir bendruomenių rinkdama duomenis ir parduodama reklamą. Ji mano, kad šis sprendimas gali tapti precedentu kitose jurisdikcijose, kvestionuojančiu ilgą laiką galiojusias teisines apsaugos priemones, kuriomis rėmėsi socialinės žiniasklaidos bendrovės. Ji pabrėžė platesnes pasekmes, sakydama: „Tai gali tapti precedentu, kuris turės reikšmę kitose jurisdikcijose, nesvarbu, ar tai būtų federaliniu lygmeniu, ar pagal kitus šmeižto įstatymus.“

QCAT sprendimas priimtas po Australijos interneto saugumo priežiūros institucijos ir X ginčo dėl platformos atsisakymo pašalinti vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas balandžio mėn. tiesiogiai transliuotas incidentas, kurio metu peiliu buvo sužalotas vyskupas Mar Mari Emanuelis (Mar Mari Emmanuel). Australijoje „X“ paslėpė 65 tviterio žinutes su vaizdo įrašu, užuot įvykdžiusi nurodymą jį pašalinti. Nors e. saugumo komisarė Julie Inman Federaliniame teisme laimėjo laikinąją nutartį, draudimas nebuvo paskelbtas nuolatiniu.

AMAN taip pat laukia atskiro sprendimo dėl to, ar „X“ pažeidė įstatymą, nepašalindama ar nepaslėpdama tariamos neapykantos kalbos. Be to, AMAN yra pateikusi teisinį skundą prieš „Meta“ ir „Facebook Australia“ Žmogaus teisių komisijai. Bendrovė „Meta“, kaip ir „X“, prieštarauja Australijos teisės taikymui, ypač „Cambridge Analytica“ skandalo kontekste, tvirtindama, kad jai netaikoma vietos jurisdikcija.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.06.2019 laikas 17:47 Receptai Tokio niekur negirdėjau. Dabar „Napoleoną“ gaminu tik ant keptuvės

Šuo receptu su manimi pasidalino mano draugo mama! Iki to karto bandžiau įvairius receptus, kaip pasigaminti nuostabų „Napoleoną“ , bet visada grįžtu prie šio recepto! Tuoj suprasite kodėl!

Skaityti daugiau

09.09.2019 laikas 17:35 Receptai Smėliniai sausainiai su riešutais
Pagaminti skanius sausainius iš smėlinės tešlos gana paprasta. Patiekalo paruošimui reikia nedidelio kiekio ingredientų ir laiko. Tokie sausainiai taps puikia bet kokio stalo puošmena, o svarbiausia – kiekvienas, kuris jų paragaus...

Skaityti daugiau

18.09.2019 laikas 07:18 Receptai Obuolių blynai su traškia plutele

Nulupkite obuolį, supjaustykite jį kubeliais, dėkite į blynų tešlą ir išmaišykite. Į įkaitintą keptuvę dėkite dalį tešlos, formuokite norimo dydžio bynus ir ant jų viršaus dėkite trupinių masės. Kai blynai apkeps, apverskite ju...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau