Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2024 » Birželio » 21

Pirmasis tokio pobūdžio tyrimas paaiškina, kodėl kai kurie žmonės neserga COVID-19

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl kai kurie žmonės neužsikrečia COVID-19 virusu - net ir po to, kai jų nosies ertmės yra veikiamos šio viruso.

Pirmasis tokio pobūdžio tyrimas paaiškina, kodėl kai kurie žmonės neserga COVID-19
(serhii.suravikin/Shutterstock)

Naujausio tyrimo duomenimis, šių žmonių imuninė reakcija yra greitesnė ir subtilesnė nei tų, kuriems pasireiškia simptominis COVID-19 virusas.

"Šios išvados naujai nušviečia esminius ankstyvuosius įvykius, kurie arba leidžia virusui įsitvirtinti, arba greitai jį pašalina prieš pasireiškiant simptomams", - pranešime spaudai sakė vyresnysis tyrimo autorius, Londono universitetinio koledžo kvėpavimo medicinos garbės konsultantas daktaras Marko Nikoličius (Marko Nikolić).

Trečiadienį žurnale "Nature" paskelbtame tyrime, kurį atliko Jungtinės Karalystės ir Nyderlandų mokslininkai, buvo atliktas žmonių iššūkio tyrimas. Tai pirmasis tokio pobūdžio tyrimas, kurio dalyviai buvo sąmoningai veikiami SARS-CoV-2 virusu, sukeliančiu COVID-19.

Tyrėjai tyrimui įdarbino 16 jaunų, sveikų, jaunesnių nei 30 metų amžiaus dalyvių. Nė vienas iš jų neturėjo gretutinių ligų ir nė vienas anksčiau nebuvo užsikrėtęs COVID-19 ar skiepytas.

Prieš gaunant tyrimo recenziją, išankstinis jo atspaudas buvo paskelbtas internete 2023 m. balandžio mėn.

3 skirtingos imuninės reakcijos

16 asmenų skirtingai reagavo į viruso poveikį ir buvo atitinkamai sugrupuoti.

Pirmoje grupėje buvo šeši asmenys, kuriems pasireiškė simptomai. Tyrimo autoriai juos priskyrė prie tų, kuriems infekcija buvo ilgalaikė.

Antrosios grupės asmenys buvo besimptomiai, tačiau PGR testais vis tiek buvo nustatyti teigiami COVID-19 testai. Šie dalyviai buvo priskirti laikinųjų infekcijų kategorijai.

Trečiojo tipo žmonės buvo besimptomiai ir nuolat gaudavo neigiamus COVID-19 PGR tyrimų rezultatus. Autoriai patvirtino, kad šie dalyviai buvo užsikrėtę, tačiau infekcijos išnyko taip greitai, kad infekcijos buvo pavadintos "abortuojančiomis".

Anot autorių, antrosios ir trečiosios grupių, kurios sirgo besimptome COVID-19, imuninės reakcijos buvo greitesnės arba subtilesnės.

Pirmąją dieną autoriai aptiko imuninių ląstelių, kurios migravo į nosį - infekcijos vietą - besimptomėse grupėse.

Tačiau žmonės, kuriems COVID-19 testas buvo neigiamas, prisitraukė mažiau imuninių ląstelių tipų, o COVID-19 teigiamos grupės atstovai prisitraukė visus imuninių ląstelių tipus.

Simptominių žmonių, kuriems buvo nustatyta ilgalaikė COVID-19 infekcija, imuninis atsakas buvo lėtesnis ir sistemingesnis. Šių dalyvių visų tipų imuninės ląstelės į nosį pateko ne pirmąją, o penktąją dieną.

Genetiniai veiksniai

Asmenys, kurių specifinių genų, pavyzdžiui, HLA-DQA2, raiška yra didelė, "geriau užkerta kelią ilgalaikės virusinės infekcijos pradžiai", rašė autoriai.

Kiti tyrimai parodė, kad padidėjęs HLA-DQA2 aktyvumas kraujyje susijęs su lengvesniu KOVID-19 progresavimu.

HLA-DQA2 yra vienas iš daugelio žmogaus leukocitų antigeno (HLA) genų. HLA genai gamina baltymus, rodomus ląstelių paviršiuje. Kai patogenai užkrečia ląsteles, HLA baltymai signalizuoja imuninėms ląstelėms, kad jos buvo užkrėstos.

Autoriai teigė, kad jų duomenys patvirtina, jog HLA-DQA2 aktyvumas apsaugo nuo tolesnės SARS-CoV-2 viruso gamybos infekuotose ląstelėse.

Simptomus turintiems žmonėms buvo sistemingos reakcijos

Sistemingas interferono atsakas pasireiškė tik simptomine COVID-19 liga sergantiems žmonėms. Interferonai yra imuninės sistemos pasiuntiniai, padedantys sumažinti arba sustiprinti imuninę ir uždegiminę veiklą.

Autorius nustebino tai, kad interferonai kraujyje suaktyvėjo anksčiau nei infekcijos vietoje esantys interferonai. Interferonų aktyvumas kraujyje pasiekė aukščiausią tašką 3-iąją infekcijos dieną, tačiau interferonų aktyvumas infekcijos vietoje - nosyje - buvo nustatytas tik 5-ąją dieną.

Pranešime spaudai autoriai teigė, kad lėtas imuninis atsakas nosyje galėjo leisti infekcijai greitai įsitvirtinti.

Besimptomiai žmonės neturėjo sisteminių interferono reakcijų ir retai turėjo infekuotų ląstelių.

Nenuostabu, kad "infekuotos ląstelės buvo randamos beveik išimtinai" simptomų turinčių žmonių nosies ertmėse, rašė autoriai. Ląstelės, dengiančios dalyvių nosies ertmes, pradeda gaminti SARS-CoV-2 virusą, o tai prisideda prie padidėjusio viruso krūvio.

"Dabar daug geriau suprantame visą imuninių reakcijų spektrą, o tai galėtų tapti pagrindu kuriant galimus gydymo būdus ir vakcinas, imituojančias šias natūralias apsaugines reakcijas", - sakė daktaras Nikoličius.

Autorius: Marina Zhang iš "The Epoch Times" (paryškinta mūsų),

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.06.2019 laikas 17:47 Receptai Tokio niekur negirdėjau. Dabar „Napoleoną“ gaminu tik ant keptuvės

Šuo receptu su manimi pasidalino mano draugo mama! Iki to karto bandžiau įvairius receptus, kaip pasigaminti nuostabų „Napoleoną“ , bet visada grįžtu prie šio recepto! Tuoj suprasite kodėl!

Skaityti daugiau

17.06.2019 laikas 19:31 Receptai Vaflių receptas

Labai senas, bet geras.. niekada nenusibodęs, skanių vaflių receptas.

Skaityti daugiau

04.12.2017 laikas 10:48 Receptai Arbata nuo tonzilito (medetka, jonažolė)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Tonzilitas. Ingredientai: medetka, jonažolė

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.10.2024 laikas 07:13 Hatty Green: Godumo tragedija ir filantropijos pamokos
Hetty Green, gimusi 1835 m., tapo kraštutinumų simboliu, atspindinčiu žmogaus prigimtį. Paveldėjusi 7,5 milijono dolerių, ši moteris, kurios turtas šiandien siekia daugiau nei 2,3 milijardo dolerių, pasirinko gyvenimo kelią, kuris daugeliui pasirodė ...

Skaityti daugiau

25.10.2024 laikas 06:55 Astrologinė prognozė 2024 m. spalio 25 d.: Zodiako ženklų įtaka

2024 m. spalio 25 d. - tai diena, kai žvaigždės gali turėti didelę įtaką mūsų gyvenimui. Astrologai įspėja, kad ši diena bus kupina netikėtų įvykių ir galimybių. Svarbu suprasti, kaip astrologinė įtaka gali paveikti kiekvieną Zodiako ženklą.

...

Skaityti daugiau

24.10.2024 laikas 18:18 7 Ženklai, Kad Radote Savo Sielos Draugą
Santykiai gali būti sudėtingi, tačiau tie, kurie tikrai myli vienas kitą, sugeba išlaikyti laiko ir išbandymų testą. Jei kyla klausimų dėl to, ar jūsų mylimasis yra jūsų sielos draugas, psichologai rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos svarbius ženkl...

Skaityti daugiau

24.10.2024 laikas 08:04 Plazmidinė DNR vakcinose: paslėpti pavojai ir pasekmės
Pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiriama vakcinų saugumui, ypač COVID-19 vakcinų kontekste. Neseniai atlikti tyrimai atskleidžia, kad „Pfizer“ vakcinos gali turėti plazmidinės DNR, kurios buvimas gali turėti neigiamų pasekmių žmogaus organiz...

Skaityti daugiau

24.10.2024 laikas 07:39 Mirtini vaistai: kaip nuodai iš gyvūnų veikia mūsų sveikatą
Ar kada nors susimąstėte, iš ko gaminami receptiniai vaistai? Daugeliui žmonių gali būti nesuvokiama, kad kai kurie vaistai gaminami iš mirtinai pavojingų gyvūnų nuodų. Nuo skorpionų iki kūginių sraigių – šios gamtos sukurtos medžiagos žavi mokslinin...

Skaityti daugiau