- 05.07.2024
- 0.0 Reitingas
- 787 Peržiūros
- Komentarai
Gražios pėdos ir švelnūs kulniukai moterims tokie pat svarbūs kaip ir prižiūrėtos rankos bei veidas. Pėdų oda labiau linkusi sausėti, o tinkamai jos neprižiūrint sparčiai atauga raginis sluoksnis, susidaro nuospaudos ir gilūs įtrūkimai, per raginį sluoksnį pereinantys į gyvąjį audinį. Susidūrusieji su šia problema žino, kokia ji skausminga.
Yra nemažai būdų, kaip atsikratyti įtrūkimų ant kulnų, tačiau idealiu atveju, žinoma, reikėtų neprivesti situacijos iki kritinio taško ir nuolat rūpintis pėdomis. Jos turėtų būti minkštos, rausvos ir švelnios.
Kaip gydyti įtrūkusius kulnus liaudiškomis priemonėmis
Įtrūkimų ant kulnų atsiradimo priežastys gali būti susijusios su sveikata, vitaminų trūkumu ir netinkama pėdų priežiūra. Todėl, prieš pradėdami gydymą namuose, apsilankykite pas dermatologą, kad būtų atmestos įvairios ligos.
Tarp įtrūkimų atsiradimo priežasčių gali būti šios:
- Diabetas ir skydliaukės sutrikimai.
- Avitaminozė, ypač vitaminų A ir E trūkumas.
- Grybelis arba infekcija.
- Ankšta, nepatogi avalynė.
- Sintetinės kojinės arba pėdkelnės.
- Netinkama kosmetinė pėdų priežiūra.
Jei atmetėte rimtos ligos ar grybelio galimybę, galite imtis pėdų reanimacijos namuose. Galite veikti trimis kryptimis: dieta, gydomosiomis pėdų vonelėmis su odos valymu ir raminamaisiais tepalais bei kompresais pėdoms.
Dieta
Dažna įtrūkimų priežastis - retinolio ir vitamino E trūkumas organizme. Retinolio gausu visuose geltonos ar oranžinės spalvos maisto produktuose ir žaliose lapinėse daržovėse. Gyvūninio retinolio yra piene ir kepenyse. Šio vitamino paros poreikis yra 1,1 mg.
Augaliniuose aliejuose gausu vitamino E ; čempionai yra alyvuogių aliejus, migdolų aliejus, kviečių gemalų aliejus ir sezamų aliejus. Jo gausu riešutuose ir grūduose, kiaušiniuose ir kai kurių rūšių riebioje žuvyje. Paros poreikis yra 0,3 mg vienam kilogramui svorio.
Norėdami paspartinti įtrūkimų gijimą, dėkite šviežių salotų su žalumynais, valgykite daugiau vaisių ir daržovių, kuriose gausu vitaminų. Labai naudinga ryte tuščiu skrandžiu išgerti 1 valgomąjį šaukštą alyvuogių arba sezamų aliejaus. Be to, kad aliejus pagerins jūsų odą, plaukus, nagus ir veido spalvą, jis taip pat išgydys visas galimas virškinamojo trakto problemas.
Yra kontraindikacijų. Pasitarkite su gydytoju.
Gydomosios pėdų vonelės
Svarbiausias įtrūkimų gydymo etapas yra pėdų vonios (1 valgomasis šaukštas 3 % vandenilio peroksido 5 litrams vandens). Pageidautina, kad vanduo būtų nechloruotas, karštas ir garintų keratinizuotą odą. Ruošdami vonelę, apsirūpinkite geru pėdų šveitikliu ir standžia luobele. Garinant rekomenduojama pėdą šveisti kelis kartus, palaipsniui šalinant įmirkusį keratinizuotą sluoksnį. Nerekomenduojama naudoti pemzos, nes dėl jos kulnų oda tampa per plona ir sausa, todėl labiau linkusi skilinėti. Maudynes darykite kas 2-3 dienas.
Maitinamieji aliejai ir tepalai
Antrasis žingsnis kovoje už gražias ir sveikas pėdas - pėdų odos drėkinimas ir maitinimas. Po vonelės ir šveitimo garais išteptus kulnus reikia storai ištepti tepalu, o tada visai nakčiai užsimauti švarias medvilnines kojines, dažnai, kad geriau įsigertų, reikia ir polietileninio maišelio.
Svogūnų tepalas
Smulkiai supjaustyti vieną puodelį svogūnų. Keptuvėje ant silpnos ugnies troškinkite jį viename puodelyje alyvuogių aliejaus. Palikite brinkti, kol aliejus atvės. Atskirkite svogūnus nuo aliejaus. Įpilkite aliejų į garų vonelę ir įpilkite 30 g bičių vaško, palaukite, kol vaškas ištirps aliejuje, ir išimkite jį iš vonelės. Po vonelės gautu tepalu gausiai patepkite įtrūkusią vietą. Visą naktį mūvėkite kojines.
Pašildykite stiklinę migdolų aliejaus ant garų vonelės, įpilkite 10 g propolio ir 30 g bičių vaško. Palaukite, kol visi ingredientai ištirps. Galite įdėti 1 šaukštelį medaus, bet tokiu atveju paimkite 35-40 g vaško. Išimkite iš vonelės ir atvėsinkite tepalą. Kai masė sukietės, tepkite ją po maudynių ant kulnų. Palikite jį visą naktį.
Aliejai
Puikūs kompresai nakčiai yra migdolų, alyvuogių, šaltalankių, ricinos aliejus, taip pat kviečių gemalų aliejus. Į juos įlašinkite pasirinkto gydomojo ir baktericidinio eterinio aliejaus, pavyzdžiui, kadagių, ramunėlių, česnakų, pelargonijų, gvazdikėlių, čiobrelių, levandų ar svogūnų aliejaus. Jų įlašinkite po 3-5 lašus 1 valgomajam šaukštui bazinio aliejaus. Aliejų mišinyje pamirkykite nosinaitę ir uždėkite ją ant skaudamo kulno, apvyniokite polietilenu ir užmaukite kojinę. Procedūrą kartokite lygiagrečiai su tuo, kaip darote vonias, bet bent kartą per 2-3 dienas.
Įtrūkimą storai ištepkite medumi, ant pėdos uždėkite maišelį ir šiltą kojinę. Palikite kompresą per naktį. Ryte nuplaukite pėdą ir patepkite ją tepalu.
Dienos metu, kai apsiaunate batus, įtrūkimo vietą reikėtų uždengti pleistru, kad kulno audiniuose būtų sulaikoma drėgmė ir išvengta infekcijos.
Kad kulno įtrūkimo gydymas būtų greitas ir sėkmingas, procedūras reikia atlikti reguliariai. Skaudamą vietą reikėtų nuolat drėkinti, o pėdas laikyti su švariomis ir orui laidžiomis kojinėmis bei avalyne.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau