- 07.07.2024
- 0.0 Reitingas
- 575 Peržiūros
- 1 komentarai
Pranešama, kad keturiolikoje populiarių JAV ir Jungtinėje Karalystėje parduodamų tamponų prekės ženklų yra pavojingas švino, arseno ir kadmio kiekis.
Kalifornijos universiteto Berklyje ir Kolumbijos universiteto mokslininkai ketvirtadienį patvirtino, kad visuomenės sveikatos tyrėjų ištirtuose 30 produktų rasta 16 rūšių toksiškų metalų.
Salon.com praneša: "Nepaisant to, kad visuomenės sveikata gali kelti didelį susirūpinimą, cheminių medžiagų tamponuose įvertinimui atlikta labai mažai tyrimų", - sakė pagrindinė tyrimo autorė Dženi A. Shearston (Jenni A. Shearston), universiteto pareiškime. "Mūsų žiniomis, tai pirmasis darbas, kuriame matuojami metalai tamponuose. Susirūpinimą kelia tai, kad radome visų tirtų metalų koncentraciją, įskaitant toksiškus metalus, tokius kaip arsenas ir švinas."
Aptiktų metalų sąraše yra arsenas, baris, kalcis, kadmis, kobaltas, chromas, varis, geležis, manganas, gyvsidabris, nikelis, švinas, selenas, stroncis, vanadis ir cinkas. Metalų koncentracijos skyrėsi priklausomai nuo šalies, kurioje buvo įsigytas produktas, nuo to, ar produktas buvo parduotuvės prekės ženklo, ar prekės ženklo, ir nuo to, ar produktas buvo paženklintas kaip ekologiškas, ar neekologiškas. Neekologiškuose tamponuose buvo didesnė arseno ir mažesnė švino koncentracija, o ekologiškuose - daugiau švino ir mažiau arseno. Mokslininkai teigė, kad metalai į gaminius galėjo patekti įvairiais būdais ir kad reikia atlikti tolesnius tyrimus, tačiau aiškiai nurodė, kad joks švino poveikis nelaikomas saugiu žmogaus reprodukcinei sveikatai, o nė vieno iš tirtų prekės ženklų tamponų metalo koncentracija nebuvo pastebimai mažesnė nei kitų.
"Labai tikiuosi, kad gamintojai privalės ištirti savo gaminius dėl metalų, ypač dėl toksiškų metalų", - pareiškime sakė Shearston. "Būtų įdomu, jei visuomenė to pareikalautų arba paprašytų geriau ženklinti tamponus ir kitus menstruacijų gaminius."
Šios išvados padarytos po 2023 m. Notre Dame universiteto atlikto tyrimo, kurio metu 123 JAV parduodamuose menstruaciniuose gaminiuose buvo rasta polifluoralkilinių cheminių medžiagų - arba PFA, dar vadinamų "amžinosiomis cheminėmis medžiagomis". 2022 m. vartotojų priežiūros tyrimas, kurį apžvelgė Carnegie Mellon universiteto tyrėjai, taip pat parodė, kad iš 23 tirtų tamponų prekinių ženklų 22 % buvo PFA, taip pat 48 % tirtų įklotų ir įklotų. Kalifornijos įstatymų leidėjai bent du kartus bandė uždrausti PFA naudojimą valstijoje parduodamuose tamponuose.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau