Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2024 » Liepos » 7

Mokslininkai įspėja, kad populiariuose tamponuose yra ‘pavojingas’ arseno ir švino kiekis

Mokslininkai įspėja, kad populiariuose tamponuose yra ‘pavojingas’ arseno ir švino kiekis

Pranešama, kad keturiolikoje populiarių JAV ir Jungtinėje Karalystėje parduodamų tamponų prekės ženklų yra pavojingas švino, arseno ir kadmio kiekis.

Kalifornijos universiteto Berklyje ir Kolumbijos universiteto mokslininkai ketvirtadienį patvirtino, kad visuomenės sveikatos tyrėjų ištirtuose 30 produktų rasta 16 rūšių toksiškų metalų.

Salon.com praneša: "Nepaisant to, kad visuomenės sveikata gali kelti didelį susirūpinimą, cheminių medžiagų tamponuose įvertinimui atlikta labai mažai tyrimų", - sakė pagrindinė tyrimo autorė Dženi A. Shearston (Jenni A. Shearston), universiteto pareiškime. "Mūsų žiniomis, tai pirmasis darbas, kuriame matuojami metalai tamponuose. Susirūpinimą kelia tai, kad radome visų tirtų metalų koncentraciją, įskaitant toksiškus metalus, tokius kaip arsenas ir švinas."

Aptiktų metalų sąraše yra arsenas, baris, kalcis, kadmis, kobaltas, chromas, varis, geležis, manganas, gyvsidabris, nikelis, švinas, selenas, stroncis, vanadis ir cinkas. Metalų koncentracijos skyrėsi priklausomai nuo šalies, kurioje buvo įsigytas produktas, nuo to, ar produktas buvo parduotuvės prekės ženklo, ar prekės ženklo, ir nuo to, ar produktas buvo paženklintas kaip ekologiškas, ar neekologiškas. Neekologiškuose tamponuose buvo didesnė arseno ir mažesnė švino koncentracija, o ekologiškuose - daugiau švino ir mažiau arseno. Mokslininkai teigė, kad metalai į gaminius galėjo patekti įvairiais būdais ir kad reikia atlikti tolesnius tyrimus, tačiau aiškiai nurodė, kad joks švino poveikis nelaikomas saugiu žmogaus reprodukcinei sveikatai, o nė vieno iš tirtų prekės ženklų tamponų metalo koncentracija nebuvo pastebimai mažesnė nei kitų.

"Labai tikiuosi, kad gamintojai privalės ištirti savo gaminius dėl metalų, ypač dėl toksiškų metalų", - pareiškime sakė Shearston. "Būtų įdomu, jei visuomenė to pareikalautų arba paprašytų geriau ženklinti tamponus ir kitus menstruacijų gaminius."

Šios išvados padarytos po 2023 m. Notre Dame universiteto atlikto tyrimo, kurio metu 123 JAV parduodamuose menstruaciniuose gaminiuose buvo rasta polifluoralkilinių cheminių medžiagų - arba PFA, dar vadinamų "amžinosiomis cheminėmis medžiagomis". 2022 m. vartotojų priežiūros tyrimas, kurį apžvelgė Carnegie Mellon universiteto tyrėjai, taip pat parodė, kad iš 23 tirtų tamponų prekinių ženklų 22 % buvo PFA, taip pat 48 % tirtų įklotų ir įklotų. Kalifornijos įstatymų leidėjai bent du kartus bandė uždrausti PFA naudojimą valstijoje parduodamuose tamponuose.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 09:43, 07.07.2024
Įdomu, kam tai daroma? Pagalvokite patys...
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
01.11.2017 laikas 17:10 Receptai Česnakas, pienas gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Česnakas, Pienas.

Skaityti daugiau

14.06.2019 laikas 22:43 Receptai Švelnus tortas su varškės kremu, plakta grietinėle ir persikais

Ką šiandiena pas mus prie arbatos? Švelnus, aromatinis, skanus varškės-vaisių pyragas su persikais! Nuostabus desertas, su kuriuo susidoros net virėjas naujokas.

Skaityti daugiau

19.07.2019 laikas 07:09 Receptai Avižinė košė su obuoliais
Gaminame namuose. Avižinė košė su obuoliais. Nukaičiame puodą, į košę dedame kubeliais supjaustytą obuolio puselę, medų (jeigu nenaudojote cukraus), uždengiame dangčiu ir paliekame kelioms minutėms pastovėti. Skanaus!...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau