Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Lapkričio » 12

Tutanchamono auksinė kaukė galėjo priklausyti kam nors kitam

Tutanchamono kaukės paslaptys: moters palikimas?

Tutanchamono auksinė kaukė jau beveik šimtmetį žavi istorikus ir archeologus, tačiau naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, kad jos istorija gali būti kur kas sudėtingesnė, nei manyta anksčiau. Britų archeologų komanda, vadovaujama profesorės Džoanos Fletčer, atrado įdomių detalių, galinčių įrodyti, kad ši ikoniška relikvija galėjo priklausyti ne jaunojo faraono, o karalienės Nefertiti. Šiame straipsnyje aptarsime šiuos naujus atradimus ir jų pasekmes senovės Egipto istorijai.

Tutanchamono didinga auksinė kaukė jau beveik šimtmetį yra senovės Egipto simbolis ir viena garsiausių pasaulio relikvijų. Tačiau nauji britų mokslininkų tyrimai verčia šią istoriją permąstyti. Kaukė galėjo būti sukurta ne jaunam faraonui, o moteriai.

Britų archeologų komanda, vadovaujama Jorko universiteto profesorės Džoanos Fletčer (Joanne Fletcher), atidžiai ištyrė Tutanchamono kape rastus artefaktus ir priėjo prie netikėtos išvados. Garsiosios auksinės kaukės priekinė dalis, kuri, atrodytų, turėtų puikiai atitikti faraono Tutanchamono išvaizdą, savo chemine sudėtimi skiriasi nuo kitų kaukės dalių. Be to, mokslininkai pastebėjo litavimo pėdsakų tarp veido dalies ir galvos apdangalo, o tai leidžia manyti, kad kaukė galėjo būti surinkta iš skirtingų komponentų.

Vienas iš svarbiausių tyrėjų dėmesį patraukusių momentų - kaukėje esančios pradurtos ausų skylutės. Senovės Egipte ausų pradūrimas buvo laikomas vyrų, įskaitant faraonus, papročiu, tačiau tokios detalės itin retai aptinkamos ant pomirtinių valdovų kaukių. Tuo pat metu pradurtos ausys dažnai puošė moterų ir vaikų laidotuvių kaukes.

Remdamasis šiais duomenimis, profesorius Fletcheris iškėlė drąsią hipotezę: kaukė iš pradžių galėjo priklausyti karalienei Nefertiti, faraono Ehnatono žmonai ir įtakingai to meto asmenybei. Šią versiją patvirtina garsaus egiptologo Nicholaso Reeveso tyrimai, kuris prieš dešimt metų pastebėjo, kad Tutanchamono vardas ant kaukės galėjo būti įrašytas vėliau, ant senųjų hieroglifų, kuriuose tikriausiai buvo Nefertitės titulas.

Kas galėjo sukelti tokią painiavą? Nefertitės istorija kupina paslapčių ir politinių intrigų. Ji buvo faraono reformatoriaus Ehnatono, įvykdžiusio religinę reformą ir įkūrusio vienintelio dievo Atono kultą, žmona. Po Ehnatono mirties sostas atiteko devynerių metų Tutanchamonui, o Nefertitė tapo jo bendravaldove. Spėjama, kad karalienė pradėjo statyti savo kapavietę, tačiau iki mirties nespėjo jos užbaigti. Kai po kelerių metų mirė jaunasis Tutanchamonas, jis galėjo būti palaidotas nebaigtame savo pamotės kape.

Pati neįprasta Tutanchamono kapo konstrukcija patvirtina šią teoriją. Hovardo Karterio (Howard Carter) 1922 m. atradimas parodė, kad kapą sudaro tik keturi kambariai vietoj tradicinių dešimties, daugelis paveikslų liko nebaigti, nėra ilgų koridorių, būdingų karališkiems palaidojimams.

2016 m. japonų archeologai, naudodami žemės skverbimosi radarą, ištyrė kapavietės sienas ir aptiko dvi ertmes, kuriose, kaip įtariama, yra organinių medžiagų ir metalų. Tačiau tolesni tyrimai nepatvirtino, kad ten yra kokių nors artefaktų.

Nors kai kurie šios teorijos aspektai tebėra prieštaringi, galbūt vieną dieną sužinosime visą tiesą apie tai, kam iš tikrųjų priklausė ši legendinė kaukė.

Kokia yra kapo atradimo istorija?

Tutanchamono kapo atradimas buvo vienas didžiausių įvykių XX a. archeologijos istorijoje. Šį įvykį lėmė ilgametės britų archeologo Hovardo Karterio ir jo rėmėjo lordo Džordžo Herberto Karnarvono pastangos.

Prieš pradedant ieškoti kapų Karalių slėnyje, ilgai dirbo daugybė archeologų. Nuo XIX a. pabaigos ši vietovė tapo aktyvių kasinėjimų vieta, nes čia buvo daugumos Naujosios karalystės faraonų kapai. Tačiau iki XX a. pradžios dauguma žinomų kapaviečių jau buvo surastos ir išgrobstytos.

1907 m. lordas Karnarvonas, susižavėjęs senovės Egipto istorija, pradėjo finansuoti archeologines ekspedicijas į Egiptą. Jis susipažino su Hovardu Karteriu, patyrusiu archeologu, kuris jau buvo pagarsėjęs kaip Egipto senienų ekspertas. Kartu jie pradėjo tyrinėti Karalių slėnį, tikėdamiesi rasti bent vieną nepažeistą kapavietę.

Pirmieji darbo metai buvo bevaisiai. Nepaisant daugybės kasinėjimų, naujų kapaviečių nerasta. Karnarvonas ėmė prarasti kantrybę ir 1922 m. pranešė Karteriui, kad yra pasirengęs nutraukti projekto finansavimą.

Tačiau Karteris buvo įsitikinęs, kad kažkur slėnyje yra dar viena neatkasta kapavietė. Jis įtikino valdovą suteikti jam paskutinę galimybę. 1922 m. lapkričio 4 d. darbininkai susidūrė su laiptais, vedančiais žemyn. Paaiškėjo, kad tai įėjimas į kapavietę, kurios niekas nelietė nuo senovės egiptiečių laikų.

Tutanchamono kaukės paslaptys: moters palikimas?

Viešosios nuosavybės nuotrauka

Atidaręs duris, vedančias į vidų, Karteris išvydo kambarį, pripildytą neįtikėtinai daug aukso dirbinių, statulų ir baldų. Tačiau svarbiausia, kad tai buvo tik pirmasis kambarys. Už jo buvo antrasis, o paskui trečiasis, kurių kiekvienas buvo pilnas lobių.

Vienas pagrindinių radinių buvo garsioji Tutanchamono auksinė kaukė. Ši kaukė, pagaminta iš gryno aukso, svėrė apie 11 kilogramų ir buvo papuošta brangakmeniais. Ji vaizdavo jaunojo faraono veidą ir buvo jo galios ir dieviškumo simbolis.

Tutanchamono kapo atradimas sukėlė didžiulį rezonansą pasaulyje. Tai tapo sensacija, ir tūkstančiai žmonių plūdo į Egiptą, kad pamatytų kape rastus lobius. Daugelis jų dabar saugomi Kairo muziejuje, kur juos gali apžiūrėti turistai iš viso pasaulio.

Naujausi tyrimai rodo, kad Tutanchamono kaukės veido dalis skiriasi chemine sudėtimi nuo kitų jos komponentų. Be to, nustatyta, kad kaukėje yra pradurtos ausų skylutės, kas rodo galimą moterišką kilmę. Mokslininkai tyrinėja galimybę, kad kaukė galėjo būti sukurta Nefertiti laikais, o Tutanchamono vardas buvo pridėtas vėliau.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 19:41, 12.11.2024
Ar žinojote, kad garsioji Tutanchamono kaukė gali turėti paslaptį, siejančią ją su Nefertiti? Pasidalinkite savo mintimis apie šiuos intriguojančius atradimus komentaruose ir kartu tyrinėkime senovės Egipto paslaptis!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.12.2018 laikas 09:52 Receptai Kokie augalai vartotini menopauzės metu?

Klausimas. Kokius augalus, turinčius fitoestrogenų, patariama gerti menopauzės metu? Ar tiesa, kad tam visai netinka nakvišų aliejus? Roma, 56 m.

Skaityti daugiau

18.09.2019 laikas 07:03 Receptai Avižiniai pyragėliai su braškėmis

Braškes supjaustykite smulkiais kubeliais, berkite ant jų tarkuotą citrinos žievelę, cukrų, kukurūzų krakmolą ir išmaišykite. Šį braškių ruošinį dėkite į kepimo skardą ant jau paruošto pagrindo. Braškes apibarstykite likusiu pa...

Skaityti daugiau

03.09.2018 laikas 08:47 Receptai Vaistažolių mišiniai pigmentinių dėmių blukinimui

Pigmentinių dėmių blukinimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai pigmentinių dėmių blukinimui, receptai pigmentinių dėmių blukinimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaist...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.11.2024 laikas 17:19 Emocijų vagių fenomenas: kaip atpažinti ir apsisaugoti?
Santykiai gali būti sudėtingi ir kupini emocijų, tačiau kartais galime susidurti su partneriais, kurie tik imasi, bet nieko neduoda mainais. Emocijų vagys, pažįstami kaip emocionalūs alfonsai, sugeba sukurti iliuziją, kad jie myli, tačiau iš tiesų ti...

Skaityti daugiau

13.11.2024 laikas 08:19 Tyrime nustatyta, kad Cv vakcinos mažina IgA antikūnų kiekį, naikina imuninę sistemą ir didina ligų riziką

CV19 pandemija privertė pasaulį ieškoti efektyvių vakcinacijos sprendimų. Tačiau naujausi tyrimai iškelia nerimą keliančius klausimus apie mRNA vakcinų poveikį mūsų imunitetui. Vienas iš svarbiausių aspektų – gleivinės IgA antikūnų, kurie ta...

Skaityti daugiau

13.11.2024 laikas 07:52 Finansinis horoskopas lapkričio 14 2024 visiems Zodiako ženklams
Šiandienos finansinės prognozės ne tik suteikia galimybių, bet ir reikalauja atsargumo. Kiekvienas Zodiako ženklas gali patirti unikalių šansų ir iššūkių, kurie paveiks jų finansinę padėtį. Pasinerkime į kiekvieno ženklo prognozes ir atraskime, kaip ...

Skaityti daugiau

12.11.2024 laikas 19:35 Tutanchamono auksinė kaukė galėjo priklausyti kam nors kitam
Tutanchamono auksinė kaukė jau beveik šimtmetį žavi istorikus ir archeologus, tačiau naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, kad jos istorija gali būti kur kas sudėtingesnė, nei manyta anksčiau. Britų archeologų komanda, vadovaujama profesorės Džoan...

Skaityti daugiau

12.11.2024 laikas 19:10 Magnetinis laukas virš Šiaurės Amerikos sparčiai silpnėja, praneša Kinijos mokslininkai
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidė nerimą keliančią tendenciją: geomagnetinis laukas virš Šiaurės Amerikos smarkiai silpnėja, o tai gali turėti rimtų pasekmių mūsų planetos apsaugai nuo kosminės spinduliuotės. Tyrimo vadovas profesorius F...

Skaityti daugiau