- 22.01.2017
- 0.0 Reitingas
- 9826 Peržiūros
- Komentarai
Tai DNR virusas, kuris pirma kartą buvo išskirtas iš adenoidų audinio. Jo vaidmuo yra daugialypis, todėl apima ūmų kvėpavimo takų susirgimą, ryklės–akių gleivinės uždegimą, endeminį keratokonjunktyvitą, ūmų hemoraginį šlapimo pūslės uždegimą bei gastroenteritą, apsinuodijimo simptomus.
Sergantis žmogus yra infekcijos šaltinis: jis išskiria į aplinką su gleivėmis virusą iš nosies ir gerklės, vėlesniuose ligos etapuose, ir su išmatomis. Kaip manoma, perdavimo būdai: oru ir išmatomis.
Kaip pasireikš liga priklauso nuo jos patekimo į organizmą kelio. Pavyzdžiui, kvėpavimo takų infekcija plinta oro-lašeliniu būdu, tuo tarpu gastrointestinalinė infekcija fekaliniu–oraliniu būdu, kuomet užkratas patenką į burną nuo užterštų objektų. Patekęs į ląsteles virusas dauginasi jose, jas suardo ir sukelia ūminę ar lėtinę infekciją.
Ligos inkubacinis laikotarpis prasideda patekus ant gleivinės ir trunka nuo 1 iki 13 dienų.
Ligos simptomai ir požymiai:
1. Ūmi viršutinių kvėpavimo takų infekcija: sezoniškumas pavasarį ir rudenį. Pusė infekcijų yra besimptomės. Kita pusė gali pasireikšti karščiavimu, sloga, kosuliu, gerklės skausmu, kurie tęsiasi 3-5 dienas. Jaunesni vaikai gali sirgti tonzilitu ar vidurinės ausies uždegimu. Retais atvejais liga komplikuojasi tracheobronchitu, bronchitu ar pneumonija.
2. Ryklės–akių gleivinės infekcija: dažniausiai serga mokyklinio amžiaus vaikai. Būdingas karščiavimas, gerklės skausmas, sloga bei akių paraudimas. Akių gleivinės uždegimas paprastai prasideda vienoje akyje ir persimeta į kitą. Pacientas jaučia diskomfortą, nedidelį skausmą, niežulį. Akys ašaroja, rytais akys būna sulipę nuo traiškanų. Liga praeina per 5 dienas.
3. Epideminis keratokonjunktyvitas: tai labai užkrečiama ligos forma, kuri gali būt lengvai platinama per nešvarias rankas. Taip pat galima užsikrėsti per užterštus oftalmologinius instrumentus, skysčius. Ragenos traumos padidina užsikrėtimo riziką. Ligos klinika gana ryški – pažeidžiamos abi akys, pacientas bijo šviesos, ašaroja, jaučia stiprų skausmą. Gali varginti galvos skausmai bei bendras silpnumas. Vaikams gali pakilti temperatūra bei padidėti limfmazgiai. Liga gali tęstis kelias savaites, pažeista ragena gali randėti, pablogėti rega.
4. Ūmus hemoraginis šlapimo pūslės uždegimas: dažniausiai serga 5-15 metų vaikai, berniukai dažniau nei mergaitės. Atsiranda skausmingas, dažnas šlapinimasis su gausia kraujo priemaiša. Šis simptomas išnyksta per 3 dienas, likę simptomai išlieka ilgiau.
5. Gastroenteritas: 1-2 savaites trunkantis vandeningas viduriavimas, lydimas karščiavimo. Ši forma pavojinga naujagimiams, kadangi gali sąlygoti pilvaplėvės limfmazgių padidėjimą ir žarnos invaginaciją.
Šiuo metu yra daugybė natūralių liaudies gydymo būdų nuo adenoviruso infekcijos, daugelis iš jų yra veiksmingos, kaip prevencinė priemonė.
Natūralūs adenoviruso infekcijos gydymo receptai:
Receptas 1. Paruošimui reikės, 350 gramų medaus, dvi stiklines kagoro, 250 gramų alavijų lapų. Alavijo lapų nereikia plauti, tiesiog nuvalykite dulkes, tada jie yra susmulkinami. Užpilkite medaus ir kagoro, sumaišome ir dvi savaites paliekame nusistovėti vėsioje, tamsioje vietoje, po to išspauskite ir perkoškite. Rekomenduojama vartoti šį vaistą tris ar keturis kartus per dieną, po vieną šaukštą.
Receptas 2. Ant dviejų šaukštų susmulkintų ropių užpilkite vieną puodelį šilto vandens, uždėkite ant silpnos ugnies 15 minučių, po to tegul 1 valandą nusistovi, vėliau perkošiama. Gerkite po 3-4 kartus, 1/4 puodelio per dieną arba išgerkite stiklinę prieš miegą.
Receptas 3. Paruošiant šį receptą, reikia vieno puodelio žalių (nevalytų) avižų, penkių stiklinių virinto pieno ir medaus pagal skonį. Kruopščiai nuplaukite avižas ir užpilkite pieną ir padėkite mišinį ant ugnies, po užvirimo, verdame valandą, tada perkošiame ir sumaišome su medumi. Nuoviras vartojamas mažais gurkšneliais visą dieną.
Receptas 4. Sumaišome: 250 gramus nuvalyto ir smulkiai supjaustytą svogūną, 25 gramus medaus, 200 gramus cukraus. Užpilame 1 litrą šilto vandens, uždedame ant lėtos ugnies ir laikome 1 valandą. Atvėsiname, perpilame į tamsų indą, uždarome ir padedame į šaltą vietą. Vartojame šilta, 6-7 kartus per dieną po šaukštelį.
Jei turite rimtų sveikatos problemų ar stiprų skausmą, rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju. Savigyda gali būti pavojinga jūsų sveikatai.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau