- 01.12.2016
- 0.0 Reitingas
- 4968 Peržiūros
- Komentarai
Jau kelis tūkstantmečius alavijas medicininiais tikslais naudojamas Graikijoje, Egipte, Indijoje, Meksikoje, Japonijoje ir Kinijoje. Net Egipto karalienės, Nefertitė ir Kleopatra, alaviją buvo įtraukusios į kasdienę grožio procedūrų rutiną. Aleksandras Didysis ir Kristupas Kolumbas šį augalą vartojo karių žaizdoms gydyti, o senovės egiptiečiai alavijo ekstraktą naudojo faraonams balzamuoti. Kuo šis augalas toks įspūdingas, jeigu jį naudojo net garsiausi pasaulio valdovai?
Ilgametės gydymo tradicijos
Iš viso yra virš 200 alavijo rūšių, tačiau tik 5 iš jų turi gydomųjų galių. Viena iš jų yra vaistinis alavijas. Vaistinis alavijas (lot. aloe vera) yra populiarus gydomasis augalas, kurio galia žinoma jau tūkstančius metų. Dar senovės egiptiečiai alaviją vadino nemirtingumo augalu. Tai daugiametis krūminis, sultingas, lelijinių šeimos augalas, paprastai augantis sauso klimato kraštuose, tokiuose kaip Afrikoje, Indijoje ir kitur. Būtent šiuose kraštuose ir atsirado seniausios alavijo, kaip vaistinio preparato, naudojimo tradicijos. Nulaužus alavijo lapą, šis išskiria skaidrų gelį, kuris gali gydyti žaizdas ar nuraminti sudirgusią odą. Buvo atlikti įvairiausi tyrimai, kuriais nustatyta, jog alavijas iš tiesų turi keletą savybių, kurios yra itin veiksmingos gydant įvairius negalavimus, tokius kaip odos sausumas ar pleiskanojimas, kosmetinės problemos ir pan. Lietuvoje šis augalas dažniausiai auginamas vazonuose arba šiltnamiuose ir liaudiškai vadinamas alijošiumi.
Padės, kai nėra vaistų
Alavijas turi daugiau nei 75 aktyvių sudedamųjų dalių, tarp jų – vitaminų, fermentų, mineralų, ligninų, saponinų, salicilo ir aminorūgščių. Skaidrus alavijų lapų gelis yra sudarytas net iš 96 % vandens. Būtent tokia vandeninga augalo struktūra padeda jam išgyventi sauso klimato sąlygose. Alavijas taip pat naudingas gydant įvairias žaizdas bei nudegimus, smulkias odos infekcijas ar cistas. Alavijo gelis veikia kaip stiprus antioksidantas (polifenolis). Polifenoliai ir kiti alavijų komponentai stabdo tam tikrų bakterijų, kurios gali sukelti įvairių infekcijų, augimą. Tyrimai rodo, kad alavijas yra veiksminga priemonė malšinti pirmo bei antro laipsnio nudegimus. 4 skirtingų eksperimentų apžvalga parodė, jog alavijas, palyginti su vaistais, gali net devyniomis dienomis greičiau pagydyti nudegimus. Alavijas taip pat naudingas ir burnos higienos priežiūrai bei apnašų mažinimui. Buvo atliktas tyrimas su 300 žmonių. 100 % alavijo sultys buvo lyginamos su įprastiniu burnos skalavimo ingredientu chlorheksidinu. Po 4 dienų naudojimo buvo nustatyta, jog šalinant apnašas alavijo sultys veikia taip pat gerai kaip ir chlorheksidinas. Daugelis žmonių yra susidūrę su burnos opomis ir žino, koks tai nemalonus jausmas. Opos paprastai susidaro po lūpa ar burnos viduje ir laikosi apie 7 – 10 dienų. Tyrimai parodė, kad alavijo naudojimas gali paspartinti jų gijimą. 7 dienų trukmės tyrime 180 sergančiųjų pažeistose vietose buvo klijuojami alavijo pleistrai. Paaiškėjo, kad per tą laiką jie efektyviai sumažino opelių dydį ir sumažino skausmą.
Ilgaamžiškumo paslaptis
Preliminarūs tyrimai teigia, jog alavijas gali sumažinti odos senėjimą. Vieno tyrimo metu 30 moterų (nuo 45 metų amžiaus) veido odos priežiūrai naudojo alavijo gelį. Po 90 dienų jau buvo matomas aiškus poveikis – tyrimo dalyvėms padidėjo kolageno gamyba, oda tapo elastingesnė bei mažiau paraudusi. Be to, Pietų Korėjos mokslininkai dalyvavo tyrime, kurio metu norėjo nustatyti apsauginį alijošiaus poveikį odai nuo ultravioletinių saulės spindulių. Tyrimai parodė, jog alavijo ekstraktas išties gali apsaugoti odą nuo UV spindulių ir ilgiau ją išlaikyti stangrią bei jauną. Alavijo gelyje yra du hormonai – auksinas ir giberelinas. Šie du hormonai turi priešuždegiminių savybių. Alavijuose esantis giberelinas skatina augimo procesą, todėl šis hormonas stimuliuoja naujų ląstelių augimą. Šis procesas aknės pažeistai odai leidžia greitai ir natūraliai išgyti su liekančiais minimaliais randais. Tiesa, alavijas naudingas ne tik kaip kosmetinė priemonė. Dabar prekybos centruose galima rasti alavijų gėrimo ar jų sulčių. Šie produktai taip pat yra naudingi ir kuria grožį iš vidaus. Kadangi alavijuose yra gausybė tokių vitaminų kaip A, B1, B2, B6, B12, C ir E, tai jis yra itin naudingas produktas, galintis sustiprinti imuninę sistemą. Šio augalo sultys taip pat padeda sureguliuoti svorį bei gliukozės kiekį kraujyje. Žinant, kad alavijas turi antibakterinių savybių, jo sulčių nereikėtų bijoti gerti net ir tada, jei kamuoja skrandžio skausmai ar padidėjęs rūgštingumas. Gydančios augalo savybės nuramins ir suteiks energijos.
10 grožio priemonių, kurias namuose galite pasidaryti iš alavijo:
Makiažo valiklis. Įprastiniai makiažo valikliai, kuriuose yra ne vienas cheminis komponentas, gali sausinti ir sudirginti odą. „Ildi Pekar“ vengriškos odos priežiūros linijos įkūrėjas pataria, kaip išvengti šio nemalonaus efekto. Jis rekomenduoja ant vatos diskelio išspausti gryno alavijo gelio ir juo valyti veidą. Oda bus ne tik gerai nuvalyta, bet ir sudrėkinta bei apsaugota nuo bakterijų.
Skutimosi kremas. Natūralių priemonių mylėtojai prisiekia, jog šis kremas kuo puikiausiai gali pakeisti įprastus. Negana to, kad jis yra slidus ir palengvina skutimąsi, šis kremas taip pat pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurios puikiai pasitarnauja įsipjovus ar nusibrozdinus odą. Šį kremą galima naudoti vieną arba sumaišyti su kitomis (tačiau taip pat namuose pasigamintomis) kosmetikos priemonėmis.Knygos „Bonding over beauty“ autorė Erika Katz dalinasi šiuo skutimosi kremo receptu. Jums reikės 80 ml alavijo gelio, 60 ml Kastilijos muilo (tinka ir paprastas skystas rankų muilas),1 šaukšto migdolų aliejaus, 60ml distiliuoto šilto vandens, 1 šaukštelio vitamino E ir 5 lašų eterinio eukaliptų aliejaus. Visa tai supilti į švarų butelį arba indą su dozatoriumi ir prieš naudojimą gerai išplakti. Laikant šaltoje vietoje šį kremą galima naudoti iki 6 mėnesių.
Raminantys ledo kubeliai. Ledukų formeles užpildykite alavijo geliu ir užšaldykite. Vėliau rekomenduojama juos perdėti į sandarų indą ir toliau laikyti šaldiklyje. Šie kubeliai pravers perkaitus saulėje, nusideginus virtuvėje ar įkandus vabzdžiui.
Veido prausiklis. Sumaišykite šaukštą alijošiaus gelio su šaukštu migdolų pieno ir šaukšteliu citrinos. Nusiprauskite šiuo mišiniu ir po kelių minučių nuplaukite veidą šiltu vandeniu. Kadangi alijošiuje yra daug antibakterinių mineralų, jis itin tinkamas jautriai ir į aknę linkusiai odai. Jei norisi pasigaminti prausiklį nuo senėjimo, rekomenduojama šaukštą alijošiaus gelio sumaišyti su 100 % organiniu kokosų aliejumi.
Šveitiklis. Gal tai ir ne pati maloniausia odos priežiūros priemonė, tačiau šveitimasyra itin svarbus norint išsaugoti skaisčią ir spindinčią veido odą. Alavijas yra puikus pagrindas naminiam šveitikliui, nes jis padeda suminkštinti odą, sustiprina audinius, taip pat suteikia daugiau deguonies ląstelėms. Sumaišykite 120 ml alijošiaus gelio su šiek tiek rudojo cukraus. Šveitiklis turėtų būti ne per daug šiurkštus, kad nepakenktų odai. Tuomet tepti šveitiklį ant alkūnių, kulnų ir kitų probleminių kūno vietų.
Gėrimas nuo blogo burnos kvapo. Jei kamuoja blogas burnos kvapas, alavijas pagelbės ir šioje situacijoje. Knygos „Heathy Beauty“ autorė bei žolininkė Letha Hadady pataria 60 ml puodelio gryno alavijo ekstrakto ištirpinti 60ml vandens arba obuolių sulčių ir išgerti šį mišinį. Alavijo sudėtyje esantis priešuždegiminis junginys (B-sitosterolis) stabilizuoja rūgšties nevirškinimą, kuris dažnai ir yra blogo burnos kvapo priežastis. Vis dėlto šį gėrimą reikėtų vartoti saikingai, kadangi didesnis kiekis gali laisvinti vidurius.
Drėkinamoji miego kaukė. Norint pasigaminti šią drėkinamąją kaukę reikia sumaišyti gryną alijošiaus ekstraktą su pusės kiaušinio baltymu bei nedideliu sutarkuotu agurku. Oda taps ne tik sudrėkinta, bet ir gerokai skaistesnė.
Antakių želė. Kiekviena moteris nori turėti ne tik ryškius, bet ir tvarkingus, prižiūrėtus antakius. Norint sutvirtinti antakius tereikia švarų tušo šepetėlį pamerkti į alavijo gelį ir juo perbraukti antakius. Taip bus galima apsisaugoti nuo netvarkingų ir sušiauštų antakių plaukelių vaizdo.
Sausoms, suskeldėjusioms kojoms. Garsi grožio industrijos veikėja Petra Strand pataria alaviją naudoti drėkinamajai kojų kaukei. Šiam produktui pasigaminti tereikia 40 g avižinių dribsnių, 75 g kukurūzų miltų, 4 šaukštų alavijų gelio ir 120 ml kvapnaus kūno losjono. Sumaišius šiuos ingredientus reikia tepti ant pėdų ir palaikyti bent 10 minučių. Norint atgaivinti ir sudrėkinti pėdas, tokią kaukę rekomenduojama naudoti 2 – 3 kartus per savaitę.
Rankų dezinfekavimo priemonė. Atsibodo nuo antibakterinių rankų priemonių išsausėjusios rankos? Sumaišykite 120 ml alavijų gelio, 60ml alkoholio ir 20 lašų jūsų mėgstamiausio eterinio aliejaus ir supilkite į sandarų buteliuką. Gautas produktas veikia dvigubai – alkoholis naikina mikrobus, o alavijas sudrėkina odą.
Įdomu
Gydomųjų savybių alavijas įgyja tik penktaisiais metais.
Nors dažniausiai įprasta auginti palyginus nedidelius alijošius, tačiau iš tiesų jų aukštis gali siekti net ir 15 metrų.
Japonijoje alijošius naudojamas kaip maisto produktas.
Manoma, jog alavijo gelis šviesina pigmentines dėmes bei naikina strijas.
JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) alijošių patvirtino kaip augalą, kuris valo užterštą orą.
Teigiama, jog alavijas gali sumažinti ar net išnaikinti karpas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau