Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Gegužės » 17

Pumpurai – ankstyvieji pavasario vaistai

Pavasarį, nutirpus sniegui, atgyja visa gyvoji gamta. Medžiai ir krūmai pradeda krauti pumpurus. Paskubėkime prisirinkti pavasarinių vaistų, nes visų augalų gydomoji galia ankstyvą pavasarį pati stipriausia.

Ankstyvą pavasarį galima rinkti beržų, tuopų, juodųjų serbentų, pušų pumpurus, ąžuolų, putinų, paprastųjų šaltekšnių žievę, miškinių sidabražolių, didžiųjų debesylų, paparčių, paprastųjų kiaulpienių, vaistinių piliarožių, varnalėšų šaknis, bruknių, gervuogių, miltinių meškauogių lapus, pavasarines raktažoles, žibuokles, ankstyvuosius šalpusnius.

Visiems žinomi ir populiariausi pavasario vaistai – beržų pumpurai. Jie renkami anksti pavasarį išbrinkę, sakingi, kol dar neišskleidė lipnių lapelių. Pumpurai skinami kartu su šakelėmis, džiovinami pavėsyje, gerai vėdinamoje patalpoje arba džiovykloje 25–30 laipsnių C temperatūroje. Išdžiovinti pumpurai nubraukiami, nuskabomi nuo šakelių, pašalinami žirginiai. Džiovinti pumpurai būna rudi, maloniai kvepia ir yra specifinio sutraukiančio kartaus skonio. Tinka vartoti dvejus metus.

Gydomosios savybės

Beržų pumpuruose yra daug eterinių aliejų, fitoncidų, flavonoidų, daug dervų, rauginių medžiagų, vitamino C, vynuogių cukraus, organinių ir mineralinių medžiagų (kalio, mangano, cinko, seleno), saponinų, antiseptinių medžiagų bei antioksidantų.

Nuo seno žinoma, kad beržų pumpurai pasižymi ypač veiksmingomis gydomosiomis savybėmis. Pumpurų preparatai stiprina imunitetą, naikina kenksmingąsias bakterijas, skatina prakaito, šlapimo ir tulžies skyrimąsi, lengvina atsikosėjimą, gerina apetitą, šalina iš žarnyno parazitus.

Beržų pumpurais gydomos peršalimo ligos, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, malšinami plaučių ir kepenų uždegiminiai procesai, mėnesinių skausmai, jie palankiai veikia moters organizmą po gimdymo. Beržų pumpurais gydomos senos ilgai negyjančios žaizdos, opos ir pragulos. Liaudies ir tradicinės medicinos žinovai teigia, kad beržų preparatai stimuliuoja medžiagų apykaitą ir padeda iš organizmo pašalinti toksines medžiagas ir šlapimo rūgštį.

Dėmesio: beržų preparatuose daug dervų, todėl ilgai jų vartoti nepatariama. Beržų pumpurų preparatų nepatariama vartoti esant funkciniam inkstų nepakankamumui.

pumpurai, beržo pumpurai, nuovirai, Beržo pumpurų antpilai, antpilai

Beržo pumpurų antpilai

* Antpilas sergant peršalimo ligomis ir gripu: šaukštelį beržų pumpurų užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite 5 min. pritraukti, nukoškite. Taip paruošto antpilo gerkite vietoj arbatos ir būtinai išgerkite prieš miegą, nes antpilas skatina prakaitavimą. Šiltu antpilu skalaukite skaudamą gerklę.

* Sergant cukriniu diabetu: 2–3 šaukštus beržų pumpurų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, uždenkite ir palikite šiltoje vietoje 6 val., paskui nukoškite. Antpilą nedideliais gurkšneliais išgerkite per dieną.

* Spiritinis beržų pumpurų antpilas veiksmingai gydo skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę, virškinamojo trakto veiklos sutrikimus, šlapimo pūslės ligas ir reumatą. Pusės litro butelį iki pusės priberkite beržų pumpurų, užpilkite degtine, sandariai uždarykite, palaikykite tamsioje vietoje mėnesį. Gerkite po 40 lašų (su vandeniu) 3–4 kartus per dieną prieš valgį.

Nuovirai

10 g (pusę šaukšto) susmulkintų pumpurų užpilkite stikline verdančio vandens, pavirkite 15 min. ant mažos ugnies, palikite atvėsti, nukoškite. Gerkite nuoviro po pusę stiklinės 2–3 kartus per dieną 10–15 min. prieš valgį. Pumpurų nuoviras skatina šlapimo, prakaito ir tulžies skyrimąsi. Šis nuoviras lengvina atsikosėjimą, todėl galima jį vartoti sergant bronchitu, tracheitu, laringitu. Sergant odos ligomis nuoviras tinka kraujui valyti. Šiltas nuoviras tinka burnai skalauti sergant stomatitu ir parodontoze. Pumpurų nuoviru taip pat galite tepti pragulas ir gilias žaizdas. Geriant šio nuoviro, galima išvaryti iš žarnyno parazitines kirmėles. Sergant virškinimo ligomis (lėtiniu gastritu, opalige) ir norint sumažinti patinimus, atsiradusius dėl širdies ligų, šilto nuoviro reikėtų gerti po trečdalį stiklinės 2–3 kartus per dieną 10–15 minučių prieš valgį.

Sergant ateroskleroze bei tulžies pūslės akmenlige siūloma vartoti tokį nuovirą: šaukštą susmulkintų beržų pumpurų užpilkite 300 ml verdančio vandens, uždenkite ir 5 min. pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, paskui nekarštoje orkaitėje pakaitinkite dar 3 valandas. Sergantiesiems ateroskleroze patariama išgerti karštą nuovirą per 2 kartus (pirmoje ir antroje dienos pusėje).

Sveikatai ir grožiui

* Pumpurų antpilas jautriai, niežtinčiai veido odai: šaukštą sausų pumpurų užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite 1–2 valandas, nukoškite. Antpilą naudokite veido kompresams.

* Pumpurų nuoviras spuoguotam veidui: šaukštą sausų beržo pumpurų užpilkite stikline verdančio vandens, pavirkite 20 minučių ant mažos ugnies, palikite atvėsti, nukoškite. Nuovirą naudokite gydomiesiems kompresams ir apiplovimams.

* Aliejinis beržų pumpurų antpilas sausai ir brandžiai odai: 3 šaukštus beržų pumpurų užpilkite trimis ketvirtadaliais stiklinės alyvuogių aliejaus ir palikite 3 savaites, nukoškite. Taip paruoštu antpilu odą tepkite prieš miegą.

* Spuogus ir votis gydantis mišinys: susmulkinkite ir lygiomis dalimis sumaišykite beržų pumpurų, medetkų ir ramunėlių žiedų. Vaistažolių mišinį užpilkite verdančiu vandeniu, kad susidarytų tyrelė. Paruoštą tyrelę sudėkite ant marlės, lengvai nuspauskite ir uždėkite ant gydomų vietų. Rezultatą turėtumėte pajusti jau po pirmojo kompreso.

* Beržų pumpurų nuoviras skatina plaukų augimą, stiprina plaukų šaknis, dezinfekuoja odą, naikina pleiskanas (nuo stipresnės koncentracijos nuoviro plaukai gelsvėja).

* Sergantiesiems dermatitu patariama pagulėti vonioje, į kurią įpilta stiklinė beržų pumpurų nuoviro. Beržų pumpurų vonios malšina odos niežulį.

Autorius: Remigija ZINKEVIČIENĖ

Tekstas perpublikuojamas iš savaite.lt

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
18.06.2019 laikas 10:47 Receptai Purūs kotletukai vakarienei iš cukinijos
Tokį skanėstą iš cukinijos tu vargu ar kada ragavai! Purūs kotletukai vakarienei. Skanaus!

Skaityti daugiau

16.11.2017 laikas 14:16 Receptai Česnakas su pienu gydo laringitą

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas, Tonzilitas. Ingredientai: česnakas, pienas.

Skaityti daugiau

06.12.2017 laikas 20:01 Receptai Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, dirvinio)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Inkstus. Ingredientai: kadagio uogų, dirvinio asiūklio.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau