Gamtos Paslaptys:
29.05.2015, 21:39 Gamta Peržiūrų (4356)
Vidutinė metinė temperatūra čia siekia +34,5°C. Tačiau aukščiausios temperatūros vidurkis šiame Etiopijos regione siekia +40,5°C. Tiesa, birželį termometrų stulpeliai čia šauna į +47°C aukštumas. Kaip tokia regione reikėtų gyventi? Karštis ir sausra – Dallolo gyventojų kasdienybė. O štai čia atvykę turistai pasijunta tarsi kitoje planetoje. Ir dėl klimato, ir dėl kraštovaizdžio. 25.05.2015, 17:39 Gamta Peržiūrų (9668)
Jau nebesistebime, kad yra sudaryti beveik visų Saulės sistemos objektų – Mėnulio, Marso, net Urano – detalūs žemėlapiai. Bet viena vieta, apie kurią nutuokiame visiškai menkai, yra gerokai arčiau mūsų negu bet kuri planeta ar palydovas – tai vandenyno dugnas. Nors jis yra vos už kelių kilometrų, iki šiol kartografuota tik apie 5 proc. jūros dugno. Jį pažįstame menkiau negu Plutoną…
Sužinok daugiau ...
23.05.2015, 15:02 Gamta Peržiūrų (4783)
Per pastarąjį pusmetį Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) specialistai, stebintys Šiaurės Lietuvos karstinį rajoną, nustatė naujų smegduobių. Didžiausia iš jų – Drąseikiuose (Biržų r.) – atsirado 2014 m. gruodžio pabaigoje. Šiuo metu ji yra padidėjusi iki 7,4 m skersmens ir 3,8 m gylio, o plėsdamasi įgavo piltuvo formą.
Sužinok daugiau ...
04.05.2015, 19:22 Gamta Peržiūrų (4380)
Netoli 20-ojo greitkelio į Oregoną tyvuliuojantį "Dingstantį ežerą" gaubia tamsi ir gili paslaptis. Didžiąją metų dalį jis atrodo kaip įprastas ežeras – ramus ir taikus. Tačiau žiemą prasiveria paslaptinga anga, kuri susiurbia visą ežero vandenį. Mokslininkus ši mįslė glumina jau ne vieną šimtmetį.
Sužinok daugiau ...
04.05.2015, 19:10 Gamta Peržiūrų (4276)
Geologas Liberijoje aptiko spygliuotą palmę primenantį augalą, kuris, panašu, yra linkęs augti tik virš kimberlito vamzdžių – šimtų metrų skersmens vulkaninių uolienų kolonų, kurias į Žemės paviršių kartu su deimantais iškėlė Žemės geologiniai procesai. O jeigu šis augalas iš tiesų yra toks išrankus, kaip iš pažiūros atrodo, tuomet Vakarų Afrikos deimantų ieškotojai įgijo itin paprastą ir pigų būdą rasti klodus, kuriuose gausu deimantų, rašo sciencemag.org. 22.04.2015, 20:12 Gamta Peržiūrų (5726)
Kur nors stipriai trenkęsis galva, ypač kakta, žmogus pajunta, kad jam iš akių "pasipila žiežirbos". Šis fenomenas yra gerai žinomas. Tokios kibirkštys, blyksniai, įvairios ryškios dėmės, švytintys rutuliai ir taškai yra vadinami fosfenais.
Sužinok daugiau ...
17.04.2015, 22:26 Gamta Peržiūrų (4328)
Paslaptingi lietus gyvų žuvų, varlių ir kirminų buvo pastebimi šimtus metų ir yra vieni iš labiausiai paplitusių reiškinių.
Dabar keistas paranormalus reiškinys įvyko Norvegijoje, kur dideliu kiekiu pradėjo kristi sliekai iš dangaus. Ypač kalnų aukštumose, kur slidininkai važinėjasi nuo kalnų. "mačiau tūkstančius sliekų ant sniego," sakė biologijos mokytoja Karsteyn Gjerstad, kuri slidinėjo netoli Bergeno. "Kai pamačiau ant sniego, jie atrodė negyvi, bet kai aš paėmiau į rankas pastebėjau, kad jie buvo gyvi."
Sužinok daugiau ...
15.04.2015, 22:04 Gamta Peržiūrų (4578)
Paskutinio pasaulyje likusio šiaurės baltojo raganosio patino ragas pašalintas dėl jo paties saugumo, tačiau to nepakanka jam apsaugoti. Nuo šiol gyvūną kiaurą parą prižiūri ginkluoti sargybiniai. Tai paskutinis bandymas išgelbėti šią nykstančią rūšį, rašo „The Daily Mail“.
Kenijos draustinyje „Ol Pojeta“ sargybiniai kasdien rizikuoja savo gyvybe ir dieną bei naktį saugo raganosį, vardu Sudanas, nuo brakonierių, kuriuos vilioja kylančios raganosio rago kainos.
43 metų raganosis gali sulaukti 50 metų. Jis yra paskutinė viltis, kad pasaulį išvys šiaurės baltojo raganosio jaunikliai.
Sužinok daugiau ...
14.04.2015, 10:31 Gamta Peržiūrų (7236)
Havajų salos tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nepaliestos žmogaus. Iš tiesų padėtis ten nėra gera – klesti iš kitur atvežti gyvūnai, tarp kurių yra ir pavojingų. Vienos tokių – gyvatės. Jų anksčiau salose nebuvo. O dabar pamačius pavojingus roplius prašoma nedelsiant apie tai pranešti.
Sužinok daugiau ...
13.04.2015, 13:42 Gamta Peržiūrų (9699)
Lietuvos žvejai dar ištrauks ne vieną rekordinę žuvį, nors tai padaryti tampa vis sunkiau, mat žuvys „baigia aukštuosius“, juokauja žvejai. Žvejybos entuziastas Paulius Korsakas apgailestauja, kad daugybė rekordų yra „nunešta“ į sandėliuką – žmonės nežino, ką daryti pagavus stambų laimikį, kurių iš tiesų būta labai įspūdingų. Visi gerai žino apie žvejų sugebėjimus girtis savo pagautais laimikiais. „Sakoma: surišk žvejui rankas, o jis vis tiek parodys, kokia žuvis buvo“, – juokauja rekordus fiksuojančiuos agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis. Kokios Lietuvoje pagautos didžiausios žuvys yra oficialiai užregistruotos? 27.03.2015, 17:42 Gamta Peržiūrų (5288)
Lankantis svetur neverta užsibūti vien išblizgintose sostinėse ar penkių žvaigždučių kurortuose. Ne mažesnį įspūdį palieka vietos, neįtrauktos į turistinius žemėlapius.
Vienos iš jų įsikūrusios visai greta triukšmingų didmiesčių, o iki kitų gali tekti keliauti net ir pavojingomis dykumomis.
Sužinok daugiau ...
|