Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Birželio » 15

Kaip kinai sulaukia 100 metų?

Teigiama, jog sulaukti 100 metų - nėra stebuklas. Tiesiog reikia išlikti ramiam, miegoti ir valgyti daržovių, tai ir yra amžinos jaunystės paslaptis.

Sulaukti 100 metų galima, jei reguliariai valgysite ryžių košės, gersite šaltinio vandens ir laikysitės visų sveikatai naudingų įpročių. Taip mano Kinijos gyvenvietės Bamo gyventojai, kuriame pagal statistiką žmonės gyvena ilgiausiai pasaulyje. Praėjusiais metais Bamo apylinkę aplankė daugiau nei pusė milijono turistų, o 25 tūkstančiai senolių šiame valsčiuje nusipirko namelius ir apsigyveno, trokšdami sulaukti 100 ir daugiau metų. Šiuo metu Bame gyvena 82 vyresni nei 100 metų žmonės, t.y. iš 100 tūkstančių žmonių 36 yra šimtamečiai, tai 5 kartus daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio vietoje. Bamoje galima pamatyti namus su užrašu: „Čia gyvena šimtametis" ir plakatus su senutėmis, kuriuose reklamuojamas „gyvasis vanduo". Beje, 1 litras „gyvojo vandens" kainuoja daugiau nei dėžė įprastinio vandens.

Turistus kviečia užeiti į pagrindinio Bamo ilgaamžio, 113 metų sulaukusio Chuano Puasono namus, pinigų įdeda ir į raudonąjį voką ir padovanoja senoliui, tuomet šis pakviečia turistus nusifotografuoti kartu.

„Jei mirei nesulaukęs 100 metų, esi kvailys!"

Chuanas Puasinas paaiškina kodėl jam pavyko sulaukti 100 metų. Pasak senolio, 100 metų sulaukti jam padėjo... skurdas. Jis mėsos valgė tik per dideles šventes, o maitinosi pupelėmis ir ryžiais su aliejumi. Patiekalų nesūdė, nes druska buvo brangi, o kas yra cukrus, net nežinojo. Iki 90 metų senolis kasdien triūsė lauke. Čia darbas - labai svarbus, nes nuo tinginystės žmogus gali mirti.

Kaip kinai sulaukia 100 metų? Ryte senolis visada išgeria puodelį karšto vandens ir apsipila lediniu vandeniu. Miega ilgaamžis būtinai 8 valandas per parą, dar geriau - 10 valandų. Senolio teigimu, sveikatai svarbiausia ramybė. Ilgaamžio giminėje neįprasta bartis. Pagal senovines tradicijas, jei kaimynai 9 kartus girdėdavo šeimyninius barnius, jie turėdavo teisę besibarančią šeimą išskirti.

Ilgaamžio teigimu, juo rūpinosi vaikai ir anūkai, o artimųjų meilė yra svarbiausia kas prailgina gyvenimą. Ilgaamžio šeimoje iki šiol teigiama, jog „nesulaukę 100 metų miršta tik kvailiai". Pokalbio metu senoliui artimieji atneša kibirą su žarijomis, kad šis galėtų sušilti kojas, pateikia įvairių arbatų ir kitaip rodo pagarbą.

Chuan Puasinas svečiams pasiūlo pasivaišinti vietiniu valgiu. Maistas Bame troškinamas garuose; valgiaraštyje nėra nieko kepto. Bamo gyventojai mėgsta valgyti moliūgų, bambukų ūglių, bulvių, kukurūzų patiekalus. Populiari ir „šimtamečių sriuba" - tai trintų kanapių sėklų sriuba. Kadangi vietiniai žmonės dažniausiai valgo augalinį maistą, bet nevalgo riebaus maisto, jie ypač retai serga širdies ir kraujotakos sistemos ligomis.

Negalima kamuoti savo širdies

Šimtametis Chuanas stiprių gėrimų nevartoja, tačiau absoliutus blaivininkas nėra. Turistams pasiūlomas „gyvybės vanduo" iš kalnų šaltinių. Manoma, jog šis vanduo yra naudingas todėl, kad jį filtruoja gamtiniai filtrai, o juose gausu mineralinių medžiagų: kalcio, magnio ir molibdeno. Kalnų šaltinių vanduo - skanus. Pasak mokslininkų, sveikatai naudingas yra ir Bamo oras, kurio 1 cm3 jonų yra apie 30 tūkstančių, o kitose vietose tik nuo 1 iki 2 tūkstančių.

Šimtai žmonių kasdien eina prie Bamo urvų akmenų ir ten medituoja. Manoma, kad nuo urvų akmenų sklindančios geomagnetinės bangos taip pat stiprina širdies ir kraujotakos bei centrinės nervų sistemos veiklą. Daugelis žmonių prie uolų snaudžia, mankštinasi ar puola į transą.

• Bamo šimtamečiai pasakoja, jog jie visą gyvenimą keliasi saulei patekant, lipa į kalnus šaltinio vandens, todėl ir gyvena ilgai. Bamo senukai yra labai aktyvūs. Kai kurie šimtamečiai kasdien nueina 7-10 kilometrų, tvarkosi namuose ir patys ruošia valgį -gana dažnai ne tik ryžius, bet ir kukurūzus. Šimtamečiai teigia, jog vienodai žalinga persivalgyti ir badauti.

• Jei žmogus tinginiauja, tai jo organizmo veikla sutrinka, jam nuobodu, todėl jis ir nusilpsta.

• Teigiama, jog 100 metų gali sulaukti tik geros nuotaikos optimistas Bamo žmonės nesupranta, kaip, pavyzdžiui, galima nervintis dėl prasto oro, nes juk lytoj oras pagerės. Nereikia kamuoti savo širdies.

• Bamo gyventojai viename name gyvena gausiomis šeimomis, padeda vieni kitiems darbais ir patarimais bei tikisi sulaukti 150 metų.

„Tereikia miegoti ir valgyti daržovių!"

Pasak Bamo gyventojų, jų ilgaamžiškumo fenomenas - ramybė. Bamo žmonės gyvena ilgai, nes nejaučia pavydo nei kaimynams, nei varžovams. Jiems nėra svarbu, kieno gražesnis namas ar automobilis. Šiuos žmones pietums patenkina dubenėlis ryžių bei vaikų ir anūkų pagarba. Bamo gyventojų sveikatai įtakos turi vanduo ir oras.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.01.2020 laikas 19:48 Tibeto ledyne "užrakinti" virusai gali pasklisti
Viename Tibeto ledyne pastaruosius 15 tūkst. metų vyko tikras virusų vakarėlis. Taip teigia mokslininkai, kuriems lede pavyko atrasti 28 iki šiol nežinomas virusų grupes. Dar daugiau, mokslininkai įspėja, kad ledynams ir toliau tirpstant panašūs virusai gali pasklisti...

Skaityti daugiau

22.01.2020 laikas 19:25 'Vaikščiojantys rykliai' tikrai, bet nesijaudinkite - jie žavūs

Šiaurinės Australijos ir Naujosios Gvinėjos vandenyse buvo identifikuotos keturios naujos vaikščiojančių ryklių rūšys. Šių gyvūnų stebėjimai padeda daugiau sužinoti apie neįprastus rifų gyventojus ir regiono ekologinę istoriją.

...

Skaityti daugiau

22.01.2020 laikas 15:54 Įvardintas Produktas, Kuris Sutrikdo Smegenų Veiklą
Sojos pupelių aliejaus vartojimas per pastaruosius kelis dešimtmečius itin išaugo. Jis tapo vienu populiariausių maistinių aliejų JAV. Tiesa, mokslininkai, atlikdami tyrimus su pelėmis, nustatė, kad sojų pupelių aliejus gali sukelti genetinius pelių smegenų pokyčius. Kai kurie iš jų gali būti siejam...

Skaityti daugiau

22.01.2020 laikas 15:42 Prieš 120 mln. metų gyvenęs „šokantis drakonas“ padeda įminti plunksnuotų dinozaurų mįslę
Prieš maždaug 120 mln. metų vienoje Kinijos provincijoje gyveno dinozauras, kurį šiandien mokslininkai vadina „šokančiu drakonu“. Nedidelio ir plunksnuoto dinozauro fosilijos atradimas padeda mokslininkams geriau suprasti dinozaurų ir paukščių ryšį, skelbia CNN....

Skaityti daugiau

22.01.2020 laikas 15:27 Pirmą kartą aptiktas asteroidas Veneros orbitos viduje

Dauguma Saulės sistemos asteroidų skrieja tarp Marso ir Jupiterio orbitų, Asteroidų žiede. Bet jų yra ir kitur – ne vieną dešimtmetį atidžiai ieškoma artimų žemei objektų, t.y. tokių, kurių orbitos labai priartėja ar net kerta mūsų planetos orbitą.

...

Skaityti daugiau