- 29.08.2015
- 0.0 Reitingas
- 4440 Peržiūros
- Komentarai
Penktadienį, rugpjūčio 28 dieną, Lenkijos kultūros ministro pavaduotojas Piotras Žukovkis spaudos konferencijoje papasakojo, kad specialia įranga, kuria galima aptikti požeminius objektus, pavyko gauti nuotraukas traukinio, kuriame, kaip manoma yra nacių lobiai: ginkluotė ir brangenybės. Paties traukinio egzistavimas buvo kvestionuojamas dar nuo 1945-ųjų metų.
Spaudos konferencijoje Žukovkis pasakojo, kad traukinio nuotrauka buvo gauta, specialia įranga: radaru, kuriuo galima skenuoti objektus, esančius po žeme. Remiantis nuotraukomis, traukinys yra 100 metrų gylyje po žeme. Juose matosi, kad traukinys – šarvuotas, taigi, ko gero, pervežė specialų krovinį. Veikiausiai, sakė Žukovkis, tai įvairi karinė įranga, tačiau neatmetama galimybė, kad po žeme
gali būti paslėptos brangenybės, meno dirbiniai ir archyviniai dokumentai. Spėjama, kad po žeme gali būti paslėpta 300 tonų aukso.
Lenkijos valdžia traukinio ėmėsi ieškoti rugpjūtį. Vokietis ir lenkas, kurių vardai neminimi, per juridinę firmą kreipėsi į pietinės Lenkijos dalies miesto Wałbrzycho valdžią. Jie tvirtino radę traukinį su nacistinės Vokietijos lobiais, ir pareikalavo 10% dalies.
Miesto administracija tada į naujieną sureagavo vangiai, juk miesto teritorijoje dar nė karto nebuvo atliekami kasinėjimai. Miesto administracijos atstovė Marika Tokarska sakė, kad iš principo nėra aišku, kas ten gali būti aptikta.
Traukinio istorija
Gandai ir paskalos apie ginklų, aukso ir brangenybių prikrautą traukinį Lenkijoje pasirodė po 1945 m. Pagal legendą, jis buvo prikimštas įvairiausiais trofėjais ir brangenybėmis iš Breslau miesto (anksčiau jis buvo vokiečių, dabar priklauso Lenkijai ir vadinasi Vroclavu). Iš miesto turtus iš miesto ėmė vežti, kai prie jo prisiartino Raudonoji armija.
Pagal legendą, traukinys buvo paslėptas tunelyje, netoli Książ pilies prie Žemosios Silezijos kalnų. Vėliau tunelis buvo uždarytas ir ilgam pamirštas..
Antrojo Pasaulinio karo metu vokiečiai pastatė požeminių tunelių sistemą kalnuotame Wałbrzycho rajone ir Vroclave. Manoma, kad traukinys išvyko būtent iš Vroclavo. Lenkų lobių ieškotojai stengėsi rasti jį dar nuo karo pabaigos, tačiau bergždžiai. Prarastą traukinį stengėsi ir lenkų armija komunistų bloko valdymo metu.
Ministro pavaduotojas, nesileisdamas į detales, papasakojo, kad vienas iš slėpusiųjų traukinį prieš mirtį atskleidė jo buvimo vietą.
Nacistinė Vokietija tunelių statybą pradėjo 1943 metais. Pagal Riese projektą (vok. riese – milžiniškas), planuota pastatyti septynias požemines struktūras, kurios turėjo sukurtos po Pelėdų kalnu ir Książ pilimi. Pabaigti nė vieno projekto nepavyko, visgi nedidelė dalis požeminių tunelių buvo pastatyta. „Riese“ sumanymą nustatyti sunku, nes nėra jokios projekto dokumentacijos. Spėjama, kad visos požeminės struktūros turėjo tapti Adolfo Hitlerio rezidencijos dalimi; kai kas įsitikinę, kad pagrindinis „Riese“ tikslas – požeminio fabrikų tinklo sukūrimas.
Prarastas palikimas
Lenkijos valdžia, regis, apsisprendė dėl traukinio buvimo vietos ir kaip jis bus traukiamas į paviršių.
Tačiau iki šiol neaišku, kam teisėtai priklausys rastos brangenybės (jeigu jos ten bus). Rugpjūčio 28 dieną Pasaulinis žydų kongresas kreipėsi į Lenkijos valdžią su pasiūlymu grąžinti rastus daiktus teisėtiems savininkams.
„Atsimenant, kad bet kokios Lenkijoje rastos brangenybės gali būti pavogtos iš žydų, prieš pasiunčiant juos mirčiai, … labai svarbu grąžinti nuosavybę jį savininkams“, – cituoja Reuters organizacijos vadovą Robertą Zingerį.
Duodamas interviu agentūrai Sputnik, juristas Michailas Jofė sakė, kad pagal tarptautinę teisę, jeigu paaiškėtų, kad brangenybės buvo pavogtos SSRS, jos turi būti perduotos Rusijai.
Vėliau, duodamas interviu radijo stočiai Jedynka, Žukovskis sakė, kad aptarė aukso nuosavybės teises su juristais. Jie davė jam aiškų atsakymą – visos aptiktos brangenybės bus perduotos valstybės iždui.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau