Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (3.8K) Komentarų: (0) (28.02.2017 - 09:12)

Homosanitus

Nuo kokių produktų pradėti ir baigti dienos valgymą?

Tam, kad atsakytume į šį klausimą, turime paanalizuoti kaip gi elgiasi ir kokį variantą siūlo pats žmogaus organizmas. Tam reikalui žvelgiame į tyrimus, kurie yra atlikti su motinos pienu. Pasirodo, kad motinos pieno sudėtis kinta ne tik paros bėgyje, bet ir vieno maitinimo metu. Gamta, saugodama mažylį nuo persivalgymo, sugalvojo tokį mechanizmą: motinos piene maitinimo metu didinti riebalų kiekį. Pačioje maitinimo pabaigoje riebalų kiekis maiste išauga 4-5 kartus, lyginant su maitinimo pradžia.

Sotumo jausmas žadinamas riebalais, bet ne baltymais ir tuo labiau ne angliavandeniais.

Kai kurių dietologų siūlymai storuliams pradėti valgymą išgeriant vandens ir taip užpildant skrandžio tūrį menkai gelbėja – vanduo iš skrandžio greitai pasišalina. Tam kur kas labiau tinka riebalai – jie virškinami lėčiausiai ir labiausiai sukelia sotumo pojūtį.

Nuo kokių produktų pradėti ir baigti dienos valgymą?

O kuo gi mūsų kultūroje įprasta pabaigti maitinimosi ritualą? Desertu – saldumynais, uogomis, vaisiais ir kavute.

Beje, riebalų kiekis motinos piene yra didžiausias vėlyvą rytą ir iš kart po pusiaudienio. Pati gamta mums rodo kas turėtų dominuoti mūsų mityboje. Kadangi pats kaloringiausias energetinis substratas yra riebalai, todėl jų daugiausia mums reikia ryte ir dieną, tuomet, kai mes dirbame, o vakare riebalų kiekis maiste nėra mums svarbus, nes naktį vyksta organizmo remontas, kuris atliekamas iš sandėlių ir vakarienės imant aminorūgštis. Taigi vakarienė  turi būti turtinga baltymais. Riebi grikių ar sorų košė tinkamiausias produktas ryte.

Krūtimi maitinamo vaiko 30-50 procentų energetinių  poreikių tenkina motinos pieno riebalai. Koks jų procentas j yra ant jūsų stalo?

Pabaigus maitinimosi ritualą gera doze sočiųjų riebalų, žvalgytis šaldytuvo pusėn noras nekyla ilgiausiai. Pasirodo, kad gintis nuo nutukimo reikia tuo, nuo ko taip intensyviai storuliai... bėga.

ŽYMĖS: motinos pienas, pienas, riebalai, Baltymai, Maistas

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Medicinos naujienos
Vėžio testai ir ankstyva diagnozė daro daugiau žalos ne...

Nesenai British Medical Journal (BMJ) publikavo straipnį - ”Why cancer screening has never been shown to “save li...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Natūralus kandidozės nugalėjimas...

Candida albicans ir candida tropicalis yra pavadinti mieliagrybiai, gyvenantys mūsų virškinamajame trakte ir gleivinėse. Miel...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Vietoje Viagros: natūralus impotencijos gydymo būdas ar...

Puiki priemonė! Kiekvienas vyras turi tai žinoti! Šiuo išradingu receptu jūs galite smagiai praleisti laiką....
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Mieliagrybių infekcija. Kaip išvengti grybelio Candidos...

Anksčiau buvo manoma, kad per didelis mieliagrybių augimas pasireiškia tik kūdikiams (pienligė) ir moterims(makšties uždegima...