Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2016 » Birželio » 8

Pratimai nugarai ir stuburo išvaržos gydymui bei profilaktikai

Didelę reikšmę visų stuburo susirgimų ir šiaip negalavimų profilaktikai, tame tarpe ir tarpslankstelinių išvaržų atvejais, turi bendras sveikatos stiprinimas, protingas fizinis aktyvumas, teisingas maitinimasis, imuniteto stiprinimas, o taip pat vengimas streso, alkoholio ir rūkymo , kurie žymiai pablogina kraujotakos sistemos darbą, o sekant tuo ir pilnavertį tarpslankstelinių diskų maitinimą.

Šamilio Aliautdinovo pratimai labai efektyvūs stiprinant raumenų grupę aplink stuburą ir tarpslankstelinės stuburo išvaržos atsiradimo profilaktikai. Pats video autorius teigia ją pilnai išsigydęs (t. y., nejaučiantis jokių su ja susijusių skausmų) ir siūlo savo nesudėtingų pratimų kompleksą visiems norintiems jaustis taip pat. [Pilnas aprašymas ir video demonstracija]

Pratimai nugarai ir stuburo išvaržos gydymui bei profilaktikai

Video vertimas:

Šamilis Aliautdinovas. Pakankamai daug kartų ir gana dažnai manęs buvo klausiama, kaip aš išsprendžiau problemą su juosmens skausmais, su tarpslanksteline išvarža. Čia lyg tyčia aš gavau tokį laišką, pastūmėjusį mane ekspromtu sukurti nedidelį video siužetą parodant mano kiekvieną dieną praktikuojamus pratimus.

Laiške jaunas, 17 metų vaikinas man skundėsi, jog jis jau vos pakelia sunkesnius dalykus, vaikšto į masažus, vartoja specialų maistą ir pan. Ir tai būdamas tik 17 metų! – Ir jam prognozuojama, kad po keleto metų gali būti rimtos komplikacijos.

Dabar trumpai apie mane. Sulaukęs 30 metų aš susidūriau su keliomis sunkiomis ligomis, pakankamai paplitusiomis, trimis iš jų. Ir daktarai kiekvienos jų atveju man sakė, jog tai visam gyvenimui, ir kad taip bus taip blogai, taip siaubinga… Negaliu sakyti, jog tai būtų buvę blogi gydytojai, ne, tiesiog aš supratau, jog gydytojai metams bėgant priprato prie to, jog jų pacientai nedaro nieko, kas reikalauja bent minimalių jų pastangų, kad taptų sveikesniais.

Ir labai didelė dalis tų žmonių, paprasčiausiai ryja tabletes, tame tarpe daro nuskausminančias injekcijas, tada, kai jiems užeina pusiaujo skausmai ar tos pačios jau minėtos išvaržos uždegimas.

Kalbant apie juosmens srities tarpslankstelinę išvaržą, tai kažkuriame etape, atrodo aš tada buvau 33 m amžiaus, kai ji atsirado pas mane, tai buvo labai nemalonus skausmas, po to, kelių mėnesių eigoje užeidavo didžiuliai skausmai, – tai labai skausmingi pojūčiai – aš atsibusdavau nuo skausmo, aš tiesiog griūdavau ant kelių nuo skausmo, žinoma nieko kilnoti aš jau negalėjau.

Ir štai aš važinėjausi automobiliu, ir savo dešinę koją, (ji man vis labiau tirpo) aš paprasčiausiai įkeldavau į automobilį rankomis. Aš jos negalėdavau įkelti savaime, kojų raumenų pastangomis, kaip tą darė kiti, – jie neklausė.

Ir štai, gerokai pabendravęs su medikais aš supratau, kad ta iššokusi išvarža man tiesiog spaudžia nervus. Ir smegenims siunčiant kažkokius signalus kitoms kūno dalims, tie signalai eina per tuos stuburo nervus, o šita išvarža taip pat spaudžia nervą, kuris savo ruožtu siunčia savo signalą…

Ir kaip man pasakė vienas gydytojas, gaunasi kaip koks trumpas elektrinis sujungimas, kai persimaišo signalai, kur nugali intensyvesnis. Ir visumoje gaunasi, kaip neturintis pilno kontakto laidas į elektros lemputę neduodantis jai reikalingos pastovios srovės, signalas tai yra, tai nėra. Ji tiesiog mirksi arba paprasčiausiai perdega.

Panašiai yra ir su nervu, kurį spaudžia išvarža – šis dalykas iššaukia skausmą, bet pats blogiausias dalykas šitame visame – nervas keliantis skausmą duoda aštrų signalą į smegenis ir jos savo ruožtu duoda neteisingas komandas į jūsų kepenis, jūsų inkstus, jūsų skrandį, jūsų kraujotakos sistemą ir t.t. Tai yra visi šie organai pradeda gauti neteisingas komandas ir jau po penkerių metų jums pradeda gydyti inkstus, kepenis, ta ar kitką.. Nors viso to gydyti nereikia…

Iš smegenų iš tiesų ėjo teisingos komandos, tačiau dėl to, kad jūsų nervą spaudė išvarža, ji tuos teisingus signalus sutrikdydavo, sumaišydavo ir gaudavosi savotiškas sugedęs telefonas jūsų organizme.

Ir po keturiasdešimties žmogus tiesiog pradeda sugriūti ir byrėti dalimis… Ir dar labiau po penkiasdešimties. Jis visą laiką yra gydomas, pastoviai silpnas ir nelaimingas, besiskundžiantis, pastoviai dirbdamas vaistams. Ir kodėl?

Tai elementari tinginystė. Kodėl?

Kažkuriame savo ligų ir skausmų etape, kai aš pačiam sau netikėtai supratau, jog daktarai mane jau nusprendė įrašyti į invalidų sąrašą, aš tiesiog pasiėmiau knygą, paprastai nieko nekeisdamas, sau įprastu gyvenimo ir darbo režimu, ir išstudijavau stuburo sandarą.

Išsiaiškinau kas yra išvarža. Kas, kaip ir kodėl vyksta. Išsiaiškinau kas yra tarpslanksteliniai diskai. Diskas tai yra gyva materija. Tai ne šiaip kokia negyva tarpinė. Tikrai ne. Tai gyvas organas kuriame vyksta medžiagų apykaita.

Ir taip, trumpinu savo pasakojimą. Šis minėtas laiškas buvo paskutinis lašas. Daugelis žmonių klausinėjo, kiekvienam atsakyti neįmanoma, o juolab raštu tai išdėstyti sudėtinga, todėl nutariau kažkokiu būdu įrašyti kaip ir kokie daromi pratimai, ir štai po to, jei jūs ir toliau nieko nedarysite, o sulaukę savo 20,30,ar 50 metų amžiaus verksite nuo skausmų […]

Todėl nusistatykite iškart, jei jau jums atsirado problema su nugara, – jūs ją spręskite, tik pradžioje žinoma išstudijuokite, kas su jumis ten yra. O pratimus, .. tuojau aš juos jums parodysiu.

(6:50 min) Kaip aš jau minėjau, tarpslanksteliniai diskai tai gyva materija, todėl būtina, kad ten būtų atitinkama medžiagų apykaitos cirkuliacija, deguonis, maitinamosios medžiagos ir t.t.

Tam, visas stuburas turi būti lygiai išdėstytas, visas krūvis slanksteliams turi būti paskirstytas vienodai. Jis turi būti tiesus. Ir tam reikalui būtina daryti pratimus stiprinančius atitinkamus stuburo raumenis, kurie yra išdėstyti aplink visą stuburą, kaip iš nugaros pusės, taip ir iš vidinės pilvo pusės.

Taip pat stuburui labai blogai antsvoris. Pastaruoju metu visada prisilaikau savo optimalaus svorio rodiklių.

Dabar apie raumenis. Juos stiprinti reikia kasdien. Šie pratimai užima 20-25 minutes. Ir jie reikalingi tam, kad raumenys prisiimtu ant savęs dalį stuburo apkrovos. Prilaikytų lygią visą stuburo struktūrą.

Ir net tada, kai ten yra išvarža, atstumai ten visiškai maži, bet dėl to, kad raumenys įsitempę ir taip padidina atstumus tarp slankstelių (labai nedaug), to užtenka atpalaiduoti jūsų užspaustą nervą. Žinoma tuo atveju, jei jūs treniruojate reikalingus raumenis.

Tai ką darau aš, tai esu pritaikęs būtent sau, o jūs, išstudijavę patys savo išvaržą, į kurią ji pusę labiau pakrypusi ir t.t. patys sau pasireguliuokite pratimų kryptį, jei bus atskiras poreikis.

Guli ant pilvo ant grindų, rankos sukabintos už nugaros ant juosmens. Išilginiai nugaros raumenys labai svarbūs, todėl pratimas būtent jiems.

Pakeliate liemenį aukštyn ir dešiniąją koją kartu. Po to vėl tą patį, tik tada jau kairiąją koją. Pageidautina, jei įkvėptumėte tada, kai pakeliate liemenį su koja, tada dirba ir pilvo raumenys. Aš šį pratimą darau nuo 100 iki 150 pakartojimų.

Pastaruoju metu aš ėmiau didinti apkrovas, perkėlęs rankas nuo nugaros ant galvos (10:10 min) ir vėlgi įkvėpdamas į pilvą ir įtempdamas pilvo raumenis. Tokiu būdu keliu tik viršutinę kūno dalį palikdamas kojas gulėti ant grindų. Tad jei jūs padarėte 100 pratimų pirmuoju būdu (rankos už nugaros ant juosmens ir pakeliant kojas), tai po to galite padaryti dar 50 sudėję rankas už galvos.

(10:35). Kai jūs padarėte savo 100-150 pratimų, – jūs nesikeliate. Jūsų raumenys pasitempė. Kaip ant nugaros, taip ir ant pilvo. Labai gerai. Dabar reikia juos ištempti.

Neatitraukdami dubens nuo grindų jūs pamažu rankų pagalba išlenkiate savo nugarą. Ne nugaros raumenų, o būtent rankų pagalba. Ištempiate atgal ir į viršų, bet dubens tuomet nekeliate. Ir taip kokias 2-3 minutes.

Toliau, be staigių judesių jūs iš lėto pereinate ir sulenkę kelius atsisėdate ant blauzdų (10:28 min). Susidedate rankas už galvos ir iš lėto, pamažu, iškvėpdami orą lenkiatės į priekį dar ištempdami nugaros raumenis. Tai turi būti daroma pamažu, visiškai neskubant. Darome apie 3-4 minutes.

Sekantis labai geras pratimas, tikiuosi jūs suprasite jo reikšmę. (12:20) Kojų pėdos sudėtos šalia viena kitos, mes pritūpę ir atsirėmę rankomis į grindis, o patys keliai plačiai išskėsti.

Prakišate rankas tarp praskėstų kelių ir susiimate sau už kulnų. Tupite klubus nuleidę, galva žemyn ir stengiatės atsipalaiduoti. Iškvepiant vyksta raumenų atsipalaidavimas. Tam irgi reikės keleto minučių.

Sekantis pratimas (13:20) remiatės rankomis ir keliais į grindis, o kulnus pakeliate. Ir dabar jūs paprasčiausiai judinate klubus į kairę ir į dešinę (kaip žuvis uodegą). Gaunasi, kad kulnai ir galva juda į vieną pusę, o patys klubai į priešingą. Darykite tai 20-40 kartų.

Ir dabar, po visų minėtų pratimu jūs atsigulate ant grindų ant pilvo (14:28), vieną ranką ištiesę į priekį, o kitą statmenai į šoną, kojos truputį plačiau nei pečių plotyje ir tą šoninę ranką keliate aukštyn sukdamiesi visų kūnu, neatitraukiant kojų nuo grindų, tik jas pasukant šonu. Apsukame ją aplink save ir nuleidžiame labai lėtai priešingoje kūno pusėje, jausdami kaip sukasi mūsų stuburo slanksteliai.

Grįžtame atgal ir dabar tą patį darome kita ranka. Bet labai lėtai. Jūs pajausite lengvus trakštelėjimus, bet kadangi dabar jūsų raumenys patempti, jie visus slankstelius pastatys į vietą. Daryti reikia apie 3-4 minutes.. jūs patys pajausite, iškvepiant orą atsipalaiduojama.

Ir paskutinis pratimas – skersinis. (15:28 min) Be skersinio negalima. Nes be nugaros raumenų žmogaus stuburo laikyseną dar reguliuoja pilvo raumenys (presas).

(17:17 min) Pasikabiname ant skersinio ir keliame savo kojų kelius prie krūtinės. Kabėdami susiriečiame. Ir tą pakartojame 10 kartų. Jei iškart nepavyksta tai mažiau. Šitą pratimą pakartojame tris kartus. Jis ištempia nugaros raumenis ir įtempia pilvo raumenis. Ko ir reikėjo teisingai laikysenai atstatyti.

Visi šie pratimai užims apie 25 minutes. Na daugiausiai 30. Juos jums reikės daryti kasdien, ir visą gyvenimą. Tačiau tai atsipirks keleriopai. Ypač prisiminus kokių skausmų jūs atsikratėte jų pagalba ir kaip pagerėjo jūsų gyvenimo kokybė.

Sėkmės.

Redakcija neprisiima atsakomybės už šiame straipsnyje pateiktų pratimų gydomąjį ar neigiamą poveikį. Prieš imantis šios gimnastikos rekomenduojame pradžioje pasitarti su savo gydytoju.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: http://infa.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.12.2017 laikas 19:49 Receptai Nuovirai skrandžio darbui palengvinti ( tankiažiedės rūgštynės, gyvatžolės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Skrandis. Ingredientai: tankiažiedės rūgštynės, paprastosios gyvatžolės šaknų.

Skaityti daugiau

15.01.2020 laikas 19:45 Receptai Naujas Receptas: Vaisių Ir Riešutų Duona
Kol kepa pyragas, paruoškite užpilą. Dubenėlyje išmaišykite cukraus pudrą su vanilės ekstraktu, tarkuota apelsino žievele ir apelsinų sultimis. Užipilą tolygiai paskirstykite ant iškepto pyrago viršaus ir pabarstykite kepintomis p...

Skaityti daugiau

22.08.2018 laikas 09:35 Receptai Vaistažolės vočių, furunkulų, šunvočių gydymui

Vočių, furunkulų gydymas liaudies medicinoje, Vaistažolės vočių, furunkulų, šunvočių gydymui, receptai votims gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau