- 01.10.2015
- 0.0 Reitingas
- 2866 Peržiūros
- Komentarai
Rusijos mokslininkas Anatolijus Bruškovas įsitikinęs, kad amžinąjį Sibiro įšalą ištvėrusios 3,5 mln. metų senumo bakterijos saugo nemirtingumo paslaptį. Siekdamas tai įrodyti vyras ėmėsi drąsaus eksperimento: jis pats susileido šių bakterijų, tikėdamasis, kad tai padės jam gyventi ilgiau – o gal net amžinai. Jis ir teigia jau pajautęs teigiamą poveikį.
Maskvos universiteto Įšalotyros departamento vadovas bandymus su savimi pradėjo dar prieš kurį laiką. Jis teigia, kad dėl ypatingųjų bakterijų jis pradėjo dirbti daugiau, be to, pastaruosius dvejus metus vyras nesirgo gripu.
„Po sėkmingų bandymų su pelėmis ir vaisinėmis muselėmis, pamaniau, kad būtų įdomu išbandyti sterilizuotas bakterijas“, – aiškino A.Bruškovas.
Mokslininkas įsitikinęs, kad šis eksperimentas yra nepavojingas, esą bakterijų Bacillus F gausu Sibiro vandenyse: „Amžinasis įšalas tirpsta ir, spėju, šios bakterijos patenka į aplinką, į vandenį, taigi vietos gyventojai, jakutai, jau seniai gauna šių bakterijų per vandenį ir panašu, kad jie gyvena ilgiau nei kai kurios kitos tautos. Taigi sau pavojaus neįžvelgiau.“
Minėtos bakterijos buvo atrastos 2009 metais Sibire, amžinajame įšale. Mokslininkus apstulbino tai, kad jos sugebėjo tokiomis sąlygomis ištverti milijonus metų. Tyrėjai tikisi išsiaiškinti, kokios šių bakterijų ypatybės lemia jų ilgaamžiškumą.
Anksčiau jau buvo atlikti moksliniai tyrimai su gyvūnais ir žmonių kraujo ląstelėmis, bet A.Bruškovui to nepakako – jis norėjo reikalus paskubinti, todėl nusprendė bakterijų susileisti tiesiai į savo organizmą.
Visgi savo bandymo mokslinės reikšmės jis nesureikšmina. „Tai nėra tipiškas mokslinis eksperimentas, taigi negaliu profesionaliai apibūdinti jo poveikio. Tačiau man aišku, kad per pastaruosius dvejus metus neužsikrėčiau gripu. Galbūt buvo tam tikras pašalinis poveikis, tačiau norint jį nustatyti reikėtų naudoti specialią medicininę įrangą. Tokie bandymai turėtų būti atliekami medicinos įstaigose, naudojant specialią įrangą ir vedant statistinius duomenis. Tuomet galėtume aiškiai įvertinti poveikį“, – sakė Rusijos mokslininkas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau